Jump to content

Old Soul Ge&Bip gradnja


mutayu

Preporučeni Komentari

Skupljena je gomilica. Nedostaje jos prekidac i nesto L profila. 

Sad samo uzmem i napravim pojacalo!

Ide prvo lemljenje sitnih komponenti na plocicu a posle prelazim na pripreme za sklapanje kutije. Potrebno je izbusiti i urezati veliki broj rupa pa ce to verovatno da se oduzi.CB83267B-96F2-4B81-AB86-19B2F2319333.thumb.jpeg.941b8b4413b58725622a844a4a7eb9f0.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

JLCPCB - braca kinezi, najveca vabrika za pcbs u aziji, kako kazu
kako ja kontam, to mu onda dodje najveca na svetu celom

koliko sam uspeo da pretrazim uslove i sve - nema im ravnih nigde , po rutini narucivanja i po ceni

a odnos cena-kvalitet ihaj

msm, moz da narucis i pcb od vidrećih nosića, će naprave

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Ako neko bude radio nesto slicno ovo su linkovi ka "build guides":

https://www.diyaudio.com/forums/pass-labs/329316-babelfish-m25-sissysit-building-tips-tricks.html

https://www.diyaudio.com/forums/pass-labs/277850-f6-illustrated-build-guide.html

A u prilogu su i moja radna verzija seme i prirucni BOM sa nekim mojim primedbama i siframa artikla kod nekih domacih dobavljaca (necu da reklamiram nikoga). Koristite na sopstvenu odgovornost.

 

OLD SOUL BOM.xlsx

1032327113_OldSoulsch1.2.jpg.099a3c9ba98c152e2cc3da2b69ba6f1a.jpg

Izmenjeno od zerowaf
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tako je

lemi samo sa donje strane, krace i manje tinola

ajd manje vise kolicina tinola - po pitanju lepotinje nije bas toliko bitno, ali veca kolicina znaci duze grejanje, a to nije bas dobra praxa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, mutayu said:

OK. Lemim samo odozdo ali kod komponenti sa tanjim nozicama kapilarna akcija povuce kalaj kroz metalizirane rupe.

sve ok, samo to radi sa manjom kolicinom i malo krace ciklus grejanja

pokazace ti se samo :rofl:

bitno je da sa donje strfane imas lepu kupu sa konkavnim izvodnicama, ne te briga kako ce da izgleda sa gornje strane - metalizacija je bez greske i nema razloga za razmisljanje

jedino je bitno za pinove izlaznih i kad lemis power vodove ( da li golu zicu ili koristeci iglicaste papucice) da se bas vidi da je odradilo kapilarno na drugu stranu

to kad lemim - deblji vrh i stanica na 480 - skracuje vreme lemljenja 

 

edit - sad vidim tinol - 0.75mm je max za komforno lemljenje te velicine pinova

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK. Nije to toliko izrazeno, samo na ponekom manjem elementu. Odozdo su uredni i konkavni lemovi. Gledam da radim na 123- prinesem lemilicu, prinesem kalaj, odmaknem kalaj, odmaknem lemilicu i sve to dok lagano brojim 1,2,3.

Probacu da radim sa tanjim tinolom, to ce realno smanjiti kolicinu kalaja na lemu. Mogao bih i da pocnem da koristim Baku stanicu umesto sto radim sa prastarom lemilicom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bolje si zalemio padove koji su pod većom površinom bakra :). Menjaj lemilicu za sitnije poslove :).

Čini mi se da ti je tinol loš. Koji koristiš?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...