Jump to content

Leonardo

Član
  • Broj sadržaja

    5130
  • Na DiyAudio.rs od

  • Poslednja poseta

  • Broj dana (pobeda)

    157

Reputacija aktivnosti

  1. LOL
    Leonardo got a reaction from LightMatic in Zanimljive, smešne i čudne fotografije   
  2. LOL
    Leonardo got a reaction from LightMatic in Zanimljive, smešne i čudne fotografije   
    Sad mu ne preostaje ništa drugo nego odrezati još prst ili neko drugo "parče" 
  3. Like
    Leonardo je reagovao/la na Mikorist u Zanimljivi & smešni na You Tube   
  4. LOL
    Leonardo got a reaction from ninja in Zanimljive, smešne i čudne fotografije   
  5. LOL
    Leonardo got a reaction from dejanco32 in Zanimljive, smešne i čudne fotografije   
  6. Haha
  7. Like
    Leonardo je reagovao/la na LightMatic u Zanimljivi & smešni na You Tube   
    Ja sam počeo pušiti (cigarete) negdje u 7 ili 8-om osnovne. Mislim, da ne ispadne da se ja nešto kofrčim, to je bio kolektivni start, nas nekolicina je jednoglasno odlučila da se počnemo baviti tom disciplinom. E, sad razumije se da niko od nas legalno nije mogao kupiti cigarete pa smo krali, najčešće od mog ćaće, on nije pušio ali pošto je radio na terenu (Hercegovina-Dalmacija) kao Ei Niš-ev serviser bijele tehnike uvijek je donosio, pored mnogih drugih stvari, i šteke cigareta (bilo je i neke egzotike na koju više nisam nikad naletio). Nakon što je saznao za moj porok, doooobro me je ubjedio u svoj stav šta on misli o tome što sam ja propušio a i što sam se počeo baviti lopovlukom i rekao ako nastavim sa time da ne očekujem da će mi on plaćati za taj porok. Eh, ja sam se svojski trudio i nastavio sa aktivnostima, pokušavao sam nekoliko puta prestati ali to bi trajalo dok se ne bih našao sa društvom u lokalima i onaj opojni miris nekadašnjeg duhana bi me opet pridobio. Da skratim referat, taman negdje pred porod prve kćerke, dobio sam visoku temperaturu i prehladu, ležao nekoliko dana u postelji i kad sam prizdravio, prestao sam pušiti i nisam počinjao više da dana današnjeg. Ovo mogu pripisati jedino Proviđenju, jer moj karakter i jaka volja nije imala ništa sa tim sigurno, da je to uticalo prestao bih pušiti davno prije. Nije me više privlačilo da propušim u situacijama koje navedoh gore. Htio sam i dodati da već duže vrijeme nisam naletio da osjetim "miris" duhana, jednostavno gdje god se zateknem sve se "čuje" isto, kao paljena plastika i tjera na riganje. Prije je brate bilo razlike između raznih brendova pa čak i sirotinjskih, lako je bilo prepoznati ko šta dimi.
  8. Like
    Leonardo je reagovao/la na Mikorist u Zanimljivi & smešni na You Tube   
    Slušajući ovu priču o duvanu, ne mogu da se ne setim kako i naš audio svet ume da ode u sličnom pravcu.
    I ovde, kao i sa cigaretama, granica nije u uređaju nego u čoveku. Krene iz radoznalosti i ljubavi prema zvuku, pa polako pređe u jurenje sledeće "jače" doze....... još malo detalja, još malo scene, još jedna komponenta koja će, eto, konačno sve da zaokruži.
    A istina je da se to konačno penzionisanje retko kad desi.
    Znam ljude koji su ozbiljne stvari u životu stavljali po strani zarad opreme. Prodavali kola, ulazili u dugove, jurili kablove kao da su lek. U jednom trenutku to više nije hobi nego neka vrsta nemira koji traži stalno novo zadovoljenje. Čak i do samoubistva može da ode ako je združeno sa još nekim poremećajem...... 
    Kao i sa duvanom, stvar sama po sebi nije nužno zlo ako je u malim dozama....može biti i uživanje, i stil, i mera. Ali bez unutrašnje granice lako pređe u prelest.
    Na kraju, čovek treba da sluša muziku, a ne opremu. Kad uhvatiš sebe da više razmišljaš o sledećem upgrade-u nego o sledećem albumu  možda je vreme da se malo zastane.
  9. Like
    Leonardo je reagovao/la na LightMatic u Zanimljivi & smešni na You Tube   
    Nemoj se zanositi, sve na ovom svijetu je tako iako se trude da nas ubjede u suprotno.
  10. Like
    Leonardo got a reaction from Mikorist in Zanimljivi & smešni na You Tube   
    Slažem se sa tobom. 
    Moja priča je nešto drugačija. Propušio nekih godinu dana posle odsluženog vojnog roka, znači sa nekih ~20 god. Pušio isključivo Drinu.  
    Progresivno povećavao zavisnost sledećih 10 godina. Dostigao  40-50 cigareta dnevno. Budio se i uspavljivao sa pepeljarom na grudima 
    I onda, jednog dana kao oštrim sečivom, odsekao i nikad više cigareta u prstima i usnama. Ima tome već  30+ godina. Hvala Bogu.
    Duvan mi ne smeta osim kada neko puši  baš-baš neku divču sa hemikalijama. To počne da me guši i ekspresno napuštam prostor gde to osetim, čak i kada je pušač neko od gostiju. Diskretno napustim prostoriju a prostor gde se puši, izložim luftiranju. Mislim da je vrlo poželjno da gost poštuje red u kući u kojoj je prisutan i ako se u toj kući ne puši poštuje volju domaćina. 
    Naprotiv veoma mi se dopada kada neko ima stila i  praktikuje uživanje u duvanu koji je klasa i predstavlja uživanje koje je pod kontrolom. 
  11. Like
    Leonardo got a reaction from LightMatic in Zanimljivi & smešni na You Tube   
    Slažem se sa tobom. 
    Moja priča je nešto drugačija. Propušio nekih godinu dana posle odsluženog vojnog roka, znači sa nekih ~20 god. Pušio isključivo Drinu.  
    Progresivno povećavao zavisnost sledećih 10 godina. Dostigao  40-50 cigareta dnevno. Budio se i uspavljivao sa pepeljarom na grudima 
    I onda, jednog dana kao oštrim sečivom, odsekao i nikad više cigareta u prstima i usnama. Ima tome već  30+ godina. Hvala Bogu.
    Duvan mi ne smeta osim kada neko puši  baš-baš neku divču sa hemikalijama. To počne da me guši i ekspresno napuštam prostor gde to osetim, čak i kada je pušač neko od gostiju. Diskretno napustim prostoriju a prostor gde se puši, izložim luftiranju. Mislim da je vrlo poželjno da gost poštuje red u kući u kojoj je prisutan i ako se u toj kući ne puši poštuje volju domaćina. 
    Naprotiv veoma mi se dopada kada neko ima stila i  praktikuje uživanje u duvanu koji je klasa i predstavlja uživanje koje je pod kontrolom. 
  12. Like
    Leonardo got a reaction from Mikorist in Zanimljivi & smešni na You Tube   
    Profi Pušači Hedonisti. 
    Meni je omiljena tema i dugo sam pratio majstore-umetnike koji prave lule. Mislim da je vrhunac uživanja u duvanu dobra lula i dobar duvan lulaš.
    Imam komšiju, starijeg gospodine koga poznajem godinama, koji koristi lulu. Nabavlja vrhunski duvan i kada popodne krene u šetnju, do Keja ili Zemunskog Parka, obavezno pali lulu i za sobom ostavlja mirisni trag koji je neopisivo prijatan. Nema tog parfema koji mu može parirati.
     
          
     
  13. Love
    Leonardo je reagovao/la na BANAT u Iskra KOO-041 (1952 & 1957) kino pojacala prepravka za kucni HI-FI   
    Moram reci da je ovaj provereni sistem rada EL34 u PP-AB1 klasi mnogo zgodan za drajversku triodu ,odnosno drajvanje g1-4xEL34, merim negativni prednapon prvih resetki i on se krece samo oko -24Vdc !, pri podesenim mirnim anodnim strujama od 4x25mA ,a pri anodnom naponu +600Vdc i +g2=300Vdc ,
    sto meni znaci da drajverska trioda ne mora da se ``znoji`` da bi ih poterala na max. pobudu od oko 4x120mA ,tako da je ujedno i distorzija iz ulazno drajverskog stepena minimalna ,
    sve cetiri izlazne lampe su poprilicno hladne sto ce opet da im poprilicno produzi vek pri normalnom koriscenju pojacala , pogotovu pri tisem svakodnevnom slusanju muzike ,ali zato kada zatreba izlazne snage ima je u rezervi pojacala dovoljno .
  14. LOL
    Leonardo got a reaction from ZASto in Zanimljive, smešne i čudne fotografije   
  15. Like
    Leonardo got a reaction from Vix in Zanimljivi & smešni na You Tube   
    Profi Pušači Hedonisti. 
    Meni je omiljena tema i dugo sam pratio majstore-umetnike koji prave lule. Mislim da je vrhunac uživanja u duvanu dobra lula i dobar duvan lulaš.
    Imam komšiju, starijeg gospodine koga poznajem godinama, koji koristi lulu. Nabavlja vrhunski duvan i kada popodne krene u šetnju, do Keja ili Zemunskog Parka, obavezno pali lulu i za sobom ostavlja mirisni trag koji je neopisivo prijatan. Nema tog parfema koji mu može parirati.
     
          
     
  16. Like
    Leonardo got a reaction from predragm in Zanimljivi & smešni na You Tube   
    Profi Pušači Hedonisti. 
    Meni je omiljena tema i dugo sam pratio majstore-umetnike koji prave lule. Mislim da je vrhunac uživanja u duvanu dobra lula i dobar duvan lulaš.
    Imam komšiju, starijeg gospodine koga poznajem godinama, koji koristi lulu. Nabavlja vrhunski duvan i kada popodne krene u šetnju, do Keja ili Zemunskog Parka, obavezno pali lulu i za sobom ostavlja mirisni trag koji je neopisivo prijatan. Nema tog parfema koji mu može parirati.
     
          
     
  17. Like
    Leonardo je reagovao/la na Mikorist u Zanimljivi & smešni na You Tube   
  18. Haha
    Leonardo je reagovao/la na LightMatic u Zanimljive, smešne i čudne fotografije   
    Podsjeti me na onaj vic: -Što su lovačkim kerovima klempave uši?-Jer ne mogu više slušati lovce kako lažu.
  19. Like
  20. LOL
    Leonardo got a reaction from zerowaf in Zanimljivi & smešni na You Tube   
  21. LOL
    Leonardo got a reaction from dejanco32 in Zanimljive, smešne i čudne fotografije   
  22. LOL
    Leonardo got a reaction from Vix in Zanimljive, smešne i čudne fotografije   
  23. Like
    Leonardo je reagovao/la na Ikaro u Zanimljive, smešne i čudne fotografije   
  24. LOL
    Leonardo got a reaction from vladd in Zanimljive, smešne i čudne fotografije   
  25. LOL
    Leonardo got a reaction from LightMatic in Zanimljivi & smešni na You Tube   
×
×
  • Kreiraj novo...