Jump to content

Audio Note K4 Klon......


zerowaf

Preporučeni Komentari

pre 2 minuta, Zen Mod reče

znas sta su bili Voznjak i Nestorovic za tu boraniju ......... 

 


Ma za njih su članovi ovog foruma doktori...osim jednog smotanog moderatora koji ne zna izračunati vrijednost anodnog otpora. On je im je tu negdje. :crazy:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako ce da se radi prepravka tog pojacala predlazem recimo super-jednostavnu semu donekle baziranu na ISKRA pojacalu , gde ulazno/ obrtacka cev moze da bude od oktalnih 6SN7 , 6SL7 ,a od noval Ecc 81 , 82, 83 .

https://www.diyaudio.rs/topic/9707-двухтактный-ламповый-усилитель-на-el84/?tab=comments#comment-335504

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidjet ćemo kamo i kako dalje.
Malo sam podigao amp od ostatka elektronike i šum se smanjio, ali nije nestao.
Sa smanjenim šumom je i zvuk postao bolji.
Neka još svira. Ionako sam samo do nedjelje kod kuće, pa moram natrag u A.
U ampu su sad Mesa Boogie ECC83. Nisam uočio bitnu, ako i ikakvu razliku i lijen sam ih vaditi, pa staviti natrag JJ nove produkcije s kojima je stigao.
U napajanju definitivno nema prigušnica, a kondenzatori (njih tri) su 330 uF, zaboravih brend, ali jedan od onih tzv generičkih jeftilena.
Čak i da je vrijednost koja na njima piše pretjerana za trećinu, mislim da bi i dalje ostalo dovoljno uF za peglanje ovdje.
Zvuk se pročistio s ovih nekoliko sati rada i sa odmicanjem od TV tunera na kojem je prvo stajao amp.
Mislim da sam se počeo navikavati na njega.
.........
Ima li nekakva caka kako jeftino i lako smanjiti ulaznu osjetljivost? Nešto tipa izmjene vrijednosti otpora na ulazu (47k iza činča-nema pot, pa 270k prema masi)?
...........
Izlazne lampe su 6p6s, pismo je na ćirilici. Pretpostavljam da su ruska inačica 6v6 lampi.
Kad ih kucnem malo se čuje na zvučnicima na dvije od njih četiri.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala ljudi!
Povadio sam lampe i pregledao ih. 
Ruske 6P6s su iz '55. i '66 godine i to po jedna 55 i jedna 66  na istom kanalu.
Pretpostavljam da PP parovi nisu upareni. Može li to biti izgovor za šum?
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

ne zagadjujte temu....nema tu leba od picikarenja :)

Slazem se , i po mom misljenju : - za te izlazne 6V6  vezane tako pentodno ti 6SN7 extra drajveri u medjustepenu uopste nisu potrebni ,

                                                         - taj i takav obrtac faze nije bas najbolji 

                                                         - `less is more ` :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cevni pp,  sta god da radio uvek zvuci slicno tranzistorcima.mozes da probas sta oces,radne tacke da menjas,trafoe ali zvuk je takav,bar meni . trioda SE je posebna prica i zato vredi cevno pojacalo.triode u konfiguraciji,nema vise ,to je vrh u tome.ovo tvoje je nesto isforsirano,sigurno je otislo u b klasu-15w sinus?.nisam odavno gledao karakteristike ali se secam da sam radio pp sa 6v6 nesto a - ab klasa i imao 6 w sinusa i plafon.neka neko pogleda karakteristike i vidi gde se taj izlaz nalazi.mnogo je 15w pp 6v6 da bude hifi kvalitet.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U pravu si, Dunavko!
Tražio sam PP jer sam mislio da mi za Tannoy Devon (HPD315) ne igra SE.
Nije da ovo baš ne valja, ali mislim da može i treba biti malo više "mesa na kostima".
Ne pričam samo o basu nego o cijelom spektru.
Da, zvuk je solidna srednja klasa za tranzistorce, a imam NoNos DAC, lampe u preampu i lampe u ampu, te Tannoy koji i sam dodaje to što sam rekao da bih volio da ima više.
I dalje postoji problem sa šumom. 
Šum se jeste smanjio sa odmicanjem od tunera, ali je i dalje tu više nego što bih htio da je. Ne tražim da lampe budu apsolutno bešumne kao tranzistori, ali ovdje ima svega pomiješanog - od niskotonskog šuma do šuma koji zvuči kao kad je radio namješten između stanica.
EDIT:

Na koncu, srećom nije neka cijena, pa da se jako sekiram. Znam da bi mnogima neaudiofilima ovo bilo sjajno....samo što ja znam da to može bolje.
Davno sam imao kod kuće jedan zanimljiv PP sa 807 i cca 25 Watta. Na drugim zvučnicima i bilo je to jako dobro. Svejedno sam tad odabrao SE VT4-C koje sam silom morao prodati kad me stisnuo život.
Na koncu su se stvari neočekivano promjenile i taj SE je zapravo otišao za ove Tannoye.
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kada kazes sum ,sta mislis? 50hz,100hz brum,onako kao beli sum,pink..ima na netu kako zvuce..iscupaj ecc83 pa slusaj , i tako redom,mozda se nesto cuje.vidim grejanje je umasio minus.ima i ono da se preko razdelnika spoji sa Va.to sto nisu uparene 6v6 ne bi trebalo da bude izvor suma ili staje vec.umotaj al. foliju oko ecc83 i spoji sa zicom na masu.al prvo opisi kakav sum ili brum?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pustio sam si za usporedbu 50 Hz, 100 Hz, Pink i white noise. Meni izgleda da je ono što čujem kombinacija 50 Hz i Pink noisea.
Živim u ulici sa jako malo prometa i dok sam ovo pisao prošao je automobil ispred kuće i izgleda mi kao da se u tom trenutku pojačao i taj pink noise.
Ne znam utvaram li ili to ima smisla za nekog tko zna više.
......................
Neću u ovom posjetu kući imati vremena kopati po ampu. Sutra sad više ne mogu, sutra sam cijeli dan zauzet, u subotu moram prvo u Zagreb napraviti Covid test da se mogu vratiti na posao, pa poslije je u kući rođendan.
U nedjelju dolazi rodbina, a u ponedjeljak ujutro putujem.
Šarafanje će morati sačekati, ali je dobro da imam neke smjernice što i kako kad budem opet kod kuće.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, prophet said:

Probaj:

1. Prikljuci premp iza ecc83, slusaj neko vreme

Potom:

2. Prebaci 6v6 iz pentodnog u triodni mod

Prenesi utiske

1-Ne moze iza Ecc83 jer je to obrtac faze ,to moze da se ganja iza 83-jke direktno na resetke 6SN7 drajvera jedino ako ima full balansirani izlaz iz preampa .

2- to vec moze 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Preliminarni rezultati:
Bez ECC83 nema pink noisea, ima 50 Hz (ako je to 50 Hz)
Bez 6sn7 i bez ECC83 kao i samo bez ECC83
Bez 6p6s i bez 6sn7 i bez ECC83 nema nikakvog šuma....ali to ne bi trebalo čuditi jer nema više nijedne lampe na kanalu.
Bez jedne 6p6s i sa druge dvije lampe na mjestu ima i pink i brum kao i kad je sve upiknuto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...