Jump to content

Kablovi, filteri, utikači , ispravljači, osigurači , LETVE, napajanja, trafoi , namotaji oko kondenzatora


NIXIE

Preporučeni Komentari

  • 4 months later...

Stao sam na 19 om minutu, cela prica je word dropping mazanje da se u skretnaju ubaci divno svirajuce jezgro na kalemu, jerbo se mota srebrenom zickom, pa je usteda znacajan broj stotina dolara.

Pa se mora biti brat Grim... :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aha

a strogo turaju masan Finemet u skretnjace

javlja mi se da ne kupuju od Hitachi, nego lepo naruce iz Kine

 

ja inace stao na 1.9 minutu, kad skontah o cemu je prezentacija i nacin kako je izvodi - za ootoobe

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim postaje jezivo koliko je kinta postala priznato opravdanje za svakakvo lupetanje ili ponasnaje.

Ladno je odvojio elektricne od magnetnih pojava, ladno mulja o usmerenom spinu i AC signalu, toliko se skoncentrisao na mantre da sam sebe logicki anulira.

Dobro ajde zaradica, ali zar bas mora toliko da se gazi po renomeu, korisnici su mu jakuze i japanski kaficari, sta njih briga za spinove i dijamagnetike :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stvarno ne znam čemu služe ovakvi klipovi. Prvo, sve zvuči isto, youtube je to i neki smešni zvučnici, a drugo ako će da meri treba da meri istu dužinu žice, a ne ovako odokativno. Prevod je sumanut takođe. Ili je ovaj sumanut. :sarcastic_hand:

Ipak mi se čini da mu ona bakarna žica malo bolje zvuči od srebrne i posrebrene. :bathroom:

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako cemu sluze, pa kilo srebra je 1000$(28$ za uncu), recimo da zanemarimo cenu neke fine zice koja moze da ode i 50% na ovu cenu, a minimum 20% , tipa neke obicnjace koja je 34$ za tih anglo 28 grama

Ako namota kalem debele zice bez jezgra, mora da bude bucmasta i mora da je bude par kila, ako ubaci finemet, moze da sidje i na 300-500 grama srebra, tanja kraca zica...

Pa ko ne bu pricao pricu zarad 1k5$...cuj pricu i pesma bi se cula:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
pre 57 minuta, chakija reče

Šta se trenutno troši za napojne kablove? 

Meni se iznova Lapp userava na zvuk gde god da ga stavim, a sama letva mi je urađena sa njim... 

Možda ne ide Lapp na Lapp jer dolazi do overlap-a?

:bad_boys_20: 

Meni je Lapp samo bio u gostima. Malo masniji zvuk od ovih što sad koristim, podseća me na Ozren Bilan kablove. Trenutno u upotrebi VDH CS12. Bez pletenja, bez teflon trake blago uvrnuto 2xCS12 i 1x4mm2 Zaječarac za GND. Na 15cm fiksirano termo bužirom, navučeno dva PET snake skina i terminisano običnim Martin Kaiser šuko i IEC.

Mislim dobijao sam i bolje kablove na probu ali mi cena ne odgovara a razlike nisu prevelike.

Hteo sam da napravim po Ozren Bilan receptu sa CS18, ali je poskupeo pa sam odustao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...