Jump to content

Yamaha C4/M4 kombo


Srecko

Preporučeni Komentari

Imati linearan pojacavac i linearne zvucnike, koji ne narusavaju bazicni zvuk, je imanje nekih oslonaca u daljnjem pravljenju sinergije, jer ako krenu da se ponasaju kao varijable, onda svako dosoljava zvuk na svoj nacin, to je krajnja neizvesnost na sta ce da ispadne.

Posto prostor daje finalni odziv i raznolikost variranja faza signala, uvodjenjem i refleksija i eha...zagadjujuci prostor produktima muzike...sto treba dovesti na finu meru, mozak ce odraditi dodatnu obradu, pa je i to jedan cinilac, mozda priblizno najobjektivniji u svojoj subjektivnosti nacina rada.

Probanja slusanjem i menjanjem komponenti je dobro samo za dilere, tako se ne nalaze resenja dve jednacine sa dve nepoznate, ili vise nepoznatih, gde treba uvesti neke smene-izmene prostora

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, Srecko said:

. . .

Quad ESL 63 su već u drugoj sobi (B sistemu kako neki kažu a možda odlučim i da ih prodam kad prođe korona jer sada ne primam posete niti idem u posete).
. . .

Da odmah prijavim rezervaciju na taj par ESL 63 koji je u tvom posedu.

Kada dozvoli situacija imaš pm, pa cimaj. 

Ono bar da konačno realizujemo viđenje koje smo u par navrata iz objektivnih razloga odlagali. 

:BeerMugCheers:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

srećko, druže moj po harbethima, nije ovo forum na kojem se pita o stvarima iz brendiranog hifi sveta...ovde ćeš dobiti uvek isti odgovor: pločice, hladnjaci, kondovi, pa švajsuj i meri, a na kraju leonardo

da si tako pitao za zvučnike, znaš kad bi ih kupio? nikad...a možda ni tad

pošalji ti, blago meni, jedan pp, pa ćemo ja i ti da da dobrano razbistrimo temu (evo o harbethima imamo 4 stranice :) ) i da ti skockamo nešto za tog princa među zvučnicima, a onda, kad prođe korona, pustimo da nam cinculira nora džons dok mi gledamo nola kako pokorava njujork :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 45 minuta, crni. reče

ovde ćeš dobiti uvek isti odgovor: pločice, hladnjaci, kondovi, pa švajsuj i meri, a na kraju leonardo

pa kako zamišljaš drugačije ?

kad sam kreneš u proizvodnju ili prepravku srećeš se sa realnim stvarima i problemima.

tipa koliki torus da stavim u DAC - kolike elektične veličine - da se ne greje - ne zuji - i ne smeta drugim komponentama.

pa onda pregrada  za isti,  pa prsten koji odbija magnetno polje , pa static šild, pa onda skapiraš da naponski kablovi nisu dovoljno dobri - sve jedno da li je signal za audio ili 220V i niže....

pa onda staviš telefon pored na dva metra od  DAC - pa kad stigne sms on tiltuje kao fliper - nešto ne valja - shvatiš nema zaštitu od EMI....

pa onda skapiraš da nijedan prekidač sa osiguračem i filterom pozadi ne valja - svi su mali - da samo prija za audio - onaj RSO sa krunjača ili veš mašine ili od radio FM predajnika snage 2KW :smesna:

pa shvatiš da najbolje svira uređaj koji nema osigurač - nego ima ekser umesto njega :crazyrocker:

ako je predebelo ožičenje - ne valja ...ako je pretanko - ne valja...previše srebra - sibilanti..premalo - suvoparno...tražiš sredinu i menjaš žice...

onda shvatiš da sve svira za koplje bolje kad je zaliveno u vosku ....a ima trikova koje saznaš i ćutiš - jer su tajna :laugh1tooht:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

srećko, druže moj po harbethima, nije ovo forum na kojem se pita o stvarima iz brendiranog hifi sveta...ovde ćeš dobiti uvek isti odgovor: pločice, hladnjaci, kondovi, pa švajsuj i meri, a na kraju leonardo

da si tako pitao za zvučnike, znaš kad bi ih kupio? nikad...a možda ni tad

pošalji ti, blago meni, jedan pp, pa ćemo ja i ti da da dobrano razbistrimo temu (evo o harbethima imamo 4 stranice [emoji4] ) i da ti skockamo nešto za tog princa među zvučnicima, a onda, kad prođe korona, pustimo da nam cinculira nora džons dok mi gledamo nola kako pokorava njujork [emoji3]

Volim ovaj forum jako što se vidi i po tome koliko pišem (doduše najčešće gluposti[emoji16]).

Volim ga upravo zbog ljudi.

Društvo jeste manje ali baš odabranooooo po mom ukusu.

Jeste da ne doprinosim ničim ali pokušavam da ne štrčim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, Srecko said:

Volim ovaj forum jako što se vidi i po tome koliko pišem (doduše najčešće glupostiemoji16.png).

Volim ga upravo zbog ljudi.

Društvo jeste manje ali baš odabranooooo po mom ukusu.

Jeste da ne doprinosim ničim ali pokušavam da ne štrčim.

isto

ovde me ne banuju ako kažem da je naim bolji od diy :buehehe:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 minuta, crni. reče

ako kažem da je naim bolji od diy 

Zavisi dosta od toga koji je Naim i koji je DIY u pitanju. Neki su davnih dana krenuli sa Naim i (slično) kopijama snagaša u audio sferu, pa usput naučili kako se pravi malo bolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 24 minuta, crni. reče

isto

ovde me ne banuju ako kažem da je naim bolji od diy :buehehe:

 

zavisi šta, ko, gde..... ne može jedna privatna firma da svira bolje od cele DIY zajednice.... ma koliko ima zaposlenih.

Isto kao i za NASA...zvučno ime i pojam... dok se nije pojavio lik koji spušta vertikalno rakete...sve DIY napravljeno na 3D štampaču:smesna: 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 minuta, Mikorist reče

zavisi šta, ko, gde..... ne može jedna privatna firma da svira bolje od cele DIY zajednice.... ma koliko ima zaposlenih

Baš tako. šta god da piše........

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, Doktor said:

e sad ga ti ubi u pojam :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, crni. said:

e sad ga ti ubi u pojam :buehehe:

Beše na Hi Files sajmu kod dilera ovaj kombo. 

Doduše, slušao sam sa Z-3 Quad kutijama. Me happy. :dance2:

Ako bi sada debatovali za neku jeftiniju kombinaciju, pa ima, naravno, i opet . . . . Quad  :

https://www.kupujemprodajem.com/audio/pojacala-snage/quad-99-monoblokovi/oglas/99501910?filter_id=679873822

:Viannen_loungelizard:

monosi.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, crni. said:

srećko, druže moj po harbethima, nije ovo forum na kojem se pita o stvarima iz brendiranog hifi sveta...ovde ćeš dobiti uvek isti odgovor: pločice, hladnjaci, kondovi, pa švajsuj i meri, a na kraju leonardo

Kako te samo ne mrzi... :) 

Ne nego da se pita na forumu gde je 10% ljubitelja, i po 40% sto preprodavaca sto foliranata koji cuju andjeoska krila cim poture drvce pod gajtance.

Ne treba i ne moze da se svajsuje kada za to nema potrebe i zelje.

Poenta je sto medj svajserima moze da sazna bazicne elemente kvaliteta, a ne o zvuku ovog ili onog drvceta.

 

I ako naim nema vrhunske kondove, na stampici su ne na sraf, i to po jedan,(kvazi dual mono sa jednim trafoom), losu kablazu, nema dovoljno tranzistora u izlazu, vaspostava struje do oko 5A, bez inzenjerskog opravdanja(dizajn u marketing sobi), zatim arci tantale i za to verovatno ima podrsku inzenjera kako nije bitno, a negde je i bitno, ako je nagurao u kutijce od lima, nedampiranoj, jerbo su one robustne skuuupe, trafo neizolovan za 3-5W koje zraci EMI...0,5-1% od 600VA

Ako te detalje ispravi neki diyer, i u svom dizajnu uradi dobar ispravljac sa dobrom distribucijom energije, kompletan dual mono ako izoluje osetljive ulaze, i odabere da ih ima normalnih tri-cetiri, ako ne ugura riaa preamp u pojacalo, vec posebno ili u plint, nabaci dva para tranzistora u izlazu, sa boljim ozicenjem prema napolje, to su sve bolja resenja i elementarni preduslovi za bolji i cvrsci zvuk...

To sto ce neko arogantno da arbitrira(najbolji izum engleske nauke za hifu :) ) o nekom zvuku(pa u nekom nedefinisanom prostoru i nedefinisanog zapisa u izvoru) a zagusi ga pride ushicenje i drhtavica od brenda, to je vrlo licna stvar, ali vrlo neozbiljan argument da neko treci ispljune hiljade dolara za spravu...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, vladd said:

Kako te samo ne mrzi... :) 

Ne nego da se pita na forumu gde je 10% ljubitelja, i po 40% sto preprodavaca sto foliranata koji cuju andjeoska krila cim poture drvce pod gajtance.

Ne treba i ne moze da se svajsuje kada za to nema potrebe i zelje.

Poenta je sto medj svajserima moze da sazna bazicne elemente kvaliteta, a ne o zvuku ovog ili onog drvceta.

 

I ako naim nema vrhunske kondove, na stampici su ne na sraf, i to po jedan,(kvazi dual mono sa jednim trafoom), losu kablazu, nema dovoljno tranzistora u izlazu, vaspostava struje do oko 5A, bez inzenjerskog opravdanja(dizajn u marketing sobi), zatim arci tantale i za to verovatno ima podrsku inzenjera kako nije bitno, a negde je i bitno, ako je nagurao u kutijce od lima, nedampiranoj, jerbo su one robustne skuuupe, trafo neizolovan za 3-5W koje zraci EMI...0,5-1% od 600VA

Ako te detalje ispravi neki diyer, i u svom dizajnu uradi dobar ispravljac sa dobrom distribucijom energije, kompletan dual mono ako izoluje osetljive ulaze, i odabere da ih ima normalnih tri-cetiri, ako ne ugura riaa preamp u pojacalo, vec posebno ili u plint, nabaci dva para tranzistora u izlazu, sa boljim ozicenjem prema napolje, to su sve bolja resenja i elementarni preduslovi za bolji i cvrsci zvuk...

To sto ce neko arogantno da arbitrira(najbolji izum engleske nauke za hifu :) ) o nekom zvuku(pa u nekom nedefinisanom prostoru i nedefinisanog zapisa u izvoru) a zagusi ga pride ushicenje i drhtavica od brenda, to je vrlo licna stvar, ali vrlo neozbiljan argument da neko treci ispljune hiljade dolara za spravu...

 

kažu, u svakom čoveku čuči dete...u tebi ne

sve preozbiljno shvataš i preopširno pišeš iako svi dobro znamo šta je diy a šta brend

i nisam sklon da opljunem ni jedno ni drugo jer znam šta doprinosi jedno, a šta drugo, a kad se šta upotrebi zavisi od slučaja do slučaja

recimo, odlučio sam da kupim amp za 150e i pošto za te pare samograditelj ne može da mi napravi ni nogice odem na kp i kupim polovan luxman koji me usrećava svakodnevno...zašto od toga praviti uzbunu, diskusiju, pljuvati luxman, pljuvati sve živo...nema potrebe

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Treba forum i postove na njemu čitati sa elementarnom dozom koncentracije i pažnje.

Takođe, ne treba nikada biti isključiv.

Da pojasnim - @Srecko je u jednom od prethodnih postova napisao ( da ne tražim sada ) o tome da ga interesuju isključivo brendirani proizvodi tako da sam napisao 2 posta sa predlozima.

Ako primetite, ni u jednom nema diy uređaja jer to čovek ne traži. Jednostavno, ne želi.

Da je to bilo otvoreno, imao bih takođe par dobrih i kvalitetnih predloga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...