Jump to content
Anubis

Dynaudio Monster.... na kraju T+A Criterion TAL 160

Recommended Posts

Pozdrav ...
Zna li neko nesto o ovim zvucnicima? Ako ne o ovim konkretno onda uopste ... Na kutiji pise Vector Akustik C5 ... Ja na netu nisam uspeo da nadjem nista.

Ima u opisu tacnih oznaka drivera koji su korisceni, pa bi na osnovu toga moglo da se pretpostavi kolko su kutije kvalitetne ali i stare.

Zanima me jos ... Da li je posle 20-30 god. neophodno osvezivanje skretnice i kako vreme utice na kvalitet samih drivera ... U sustini, jel pametno kupovati zvucnike stare 20-30 a mozda i vise godina?

Hvala.

https://m.kupujemprodajem.com/Audio/Zvucnici/Dynaudio-MONSTER-77223310-oglas.htm#mhs0-1558050072614

Stvarno monstruozno, skretnica i ožičenje su shit na kvadrat, zameniti one elektrolite i kablove obavezno.

Posle 20-30god. ako su kvalitetni driveri (a jesu) i nisu zloupotrebljavani ništa im ne fali. Ali izrada ljudske skretnice i zamena ožičenja ima da košta više od tih kutija.

Šta fali kablovima? Koliko vidim, najmanje 2.5mm2 su (samo nisu "u boji" :) )

Dynaudio drajveri, ti koji su u kutijama, su mrcine. Samo Dynaudio drajveri su nekada koštali unabavci 1500 DEM.

1 hour ago, ZASto said:

Šta fali kablovima?

Imao sam takve slične , kupovano u Nemačku davnih godina. Nisu nešto naročito, a i ta providna PVC izolacija pušta kiseonik do bakra pa potamne žičice.

Ako ništa drugo, makar bi trebalo svaki skratiti 20mm pa ponovo zalemiti, tu je jaka oksidacija a tanke licne.

Drajveri su izgleda u super stanju i kutija, ali skretnica je očajna.

Nisam strucan jer da jesam ne bih trazio pomoc ... Ali mi je cudno da je neko ko je toliko ulozio u drivere i kutiju, stedi na skretnici ... Kutije su teske 75 kg i ofarbane metalik farbom. I pitam se zasto je umesto Dynaudio visokotonca stavljen Vifa kad je sve drugo Dyn.

34 minutes ago, Anubis said:

Nisam strucan jer da jesam ne bih trazio pomoc ... Ali mi je cudno da je neko ko je toliko ulozio u drivere i kutiju, stedi na skretnici ... Kutije su teske 75 kg i ofarbane metalik farbom. I pitam se zasto je umesto Dynaudio visokotonca stavljen Vifa kad je sve drugo Dyn.

Na skretnicama se uvek štedi, otvori bilo koju fabričku kutiju pa ćeš se uveriti.

Nije samo Vifa tu je i Technics. Tako su ga napravili. Ta Vifa/Technics kombinacija verovatno nije loša, umesto D28AF/D21AF što je bila uobičajena postavka iz tih vremena (skuplja i bolja verovatno).

PS

Ako kupuješ, pregledaj dobro kutiju da nema nekih naprslina ili odlepljivanja, da nije negde nabubrilo od vlage, nešto mi sumnjivo izgleda bočna strana na onoj desnoj kutiji.

Sta fai skretnici ? Lici na moju u Tann. Pun presek zica izmedju. Jedino videti ova 4 konda . Ovo ostalo je wima i Iskra.

Bolje ni Zen ne bi stavio. Ni spulne nisu prcvoljci:buehehe: 

Screen Shot 2019-05-17 at 2.22.48 PM.jpg

Msm zamisli da su spulne jos vece ? A ima ih 6 plus ako ih okreces zbog uticaja.

Pa to ne bi stalo ovde :buehehe:Jedino da ih razbacas po visini kutije :lol:

3 minutes ago, NIXIE said:

Ove su natrpane na gomilu.

Gde bi ih ti stavio ?  Gde bi ih zaokretao i kako ? Zamisli da su jos vazdusne bez tela od 2mm.....Ja bi po stranicama kutije u vis / al ti onda treba kilometar zice pun presek.

Plus su magneti drajvera iznad.... 

1 minute ago, Mikorist said:

Gde bi ih ti stavio ?

Sa zadnje strane u posebnu kutiju ili unutra negde gde ima mesta, na bočne strane (iz dva dela skretnica), ima rešenja puno, to je  kutijetina od 200l minimum.

Lepo je to sto se vi koji znate o cemu pricate dopisujete 😊 ima li neka preporuka za mene? Jel skretnica dobra ili ne?