Jump to content

Dynaudio Monster.... na kraju T+A Criterion TAL 160


Anubis

Preporučeni Komentari

Od ovih preporucenih nema ni jedno na prodaju ... Ako neko ima malo slobodnog vremena da prelista KP i da preporuku za neko provereno dobro pojacalo bio bih mu zahvalan ... Ne mora samo pro, mogu i hi fi ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ono sto sam cuo, i sto bih preporucio svakome, izuzetno ozbiljan amp ali i ozbiljna cena: https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Rucno-radjeni-uredjaji/Aery-Amp-RPS-100--18421128-oglas.htm?filter_id=405991424

Covek iz Vrsca pravi, ali daleko je iznad ampova u slicnoj cenovnoj klasi, pa i vise. Jednostavno, nesto najbolje sto sam ikada cuo a da je AB klasa (da se ne greje).

Uz njega ide i prigodan cevni preamp, a to je onda prica za sebe https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Rucno-radjeni-uredjaji/Convertible-pre-amp--49208832-oglas.htm?filter_id=155723078

Nije jeftino, mozda ti spusti cenu ako uzimas oba.

 

Ovo ti je takodje suvi vrh, ali ne znam koliko trazi: https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Pojacala/Nelson-Pass-INT-150-77426115-oglas.htm?filter_id=203207445

Ako je u dobrom stanju, ni 3000 nije mnogo.

 

Ako hoces A klasu (to ti trosi reda 100-200W dok radi) onda gledaj ovaj novi Sissy sit - ne gledaj dalje. Ili nesto slicno, Aleph 5, 2, Babelfish J mostni...

 

Ne znam ni koji ti je budzet (izvini ako si negde pomenuo, promaklo mi).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prvo potupno sam van tog lampe i cevi univerzuma ... Drugo po mom skromnom misljenju ... 2000-3000+ eura za kucno pojacalo je previse i nepotrebno skupo. U svakom slucaju hvala na vremenu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na zalost nije tako jednostavno ... Nemam ogranicen budzet striktno ... Ja sam planirao da dam mnogo vise novca za zvucnike ali eto, naleteo sam na ove koji su mojim usima ubedljivo najprirodnije, najneutralnije i najlepse zvucali.

Nisam u zurbi, pa cu polako da trazim i pratim na KP ... Kad naidjem na nesto povoljno, pitacu za misljenje.

Probacu da donesem kuci jednog Crowna i neko kvalitetno HI FI pojacalo pa cu da probam i uporedim ... Ali da neko drugi menja a da ja ne znam koje radi ? pa ako nema razlike ili bude minimalna ... Yuppi ako bude poprilicna onda trazim neko skuplje HI FI ...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

https://www.hifiengine.com/manual_library/krell/kav-300i.shtml

...Krell KAV-300i.....

malo sam iscitao revjue na netu, svi hvale ovog krell(ca) :happy64:,pa eto,mozda tako nesto pogledati-poslusati-----ima i na bratskom hiju fiju forumu par reci o njemu....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

The results showed:
 
38 persons participated on this test
14 chose the "A" system as the best sounding one
10 chose the "B" system as the best sounding one
14 were not able to hear differences or didn't choose any as the best.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad mi reči više nisu merilo za zvuk. Čak ni ozbiljne i zamišljene face audiofila.

Nije bitan ni Fs ni veličina kutije a ni cena....

Kad počneš da plačeš od zvuka tad je dobar sistem.  

I to je individualno.

Recimo meni smeta preteran bas. 

Mora da ga ima ali ne da se izdvaja od celine neartikulisano.

Brundanje, zemljotresi, distorzije i razaranja unutrašnjih organa nije muzika.

Nego mučenje. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, Aleks said:

Pa nisi jedini kome to ne prija... generalno je nepoželjan, sem kod auto hifi fanatika, gde je bitno da wuferi u kolima budu neka vrsta klime ujedno.

Veruj mi da sam juče bio kod lika koji ima na gajbi sličan fazon.

Dobiješ minival kad pusti :buehehe:

Bilo mi muka posle 10 minuta..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, Mikorist said:

Veruj mi da sam juče bio kod lika koji ima na gajbi sličan fazon.

Dobiješ minival kad pusti :buehehe:

Bilo mi muka posle 10 minuta..

:worship:

...jbg, kad voli coek.....i ja sam imao slicno iskustvo pre godinu dana....ali,  ne mogu da ne cenim njihov trud :idea:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Mikorist said:

Dobiješ minival kad pusti :buehehe:

Šta misliš koje friziranje će da rade ovi T+A Criterion TAL 160, dva basa od 10inch u TL, to je baš masan bas. Može da ga bude i previše ako je pojačalo kilavo na 4 oma, zato je jako bitno izabrati pojačalo da to drži na uzdi ali i dobre kablove. Smeštaj u prostoriji će takođe biti izazov, basovi su jako blizu poda kao i izlaz tunela (veliki je room gain), mora se sve odmaći dosta od zidova.

Osim toga ne zna se budući izvor zvuka, CD, DAC .... nešto treće? Gramofon? :blink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, guja011 said:
The results showed:
 
38 persons participated on this test
14 chose the "A" system as the best sounding one
10 chose the "B" system as the best sounding one
14 were not able to hear differences or didn't choose any as the best.

Ko republički izbori.:msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

45 minutes ago, NIXIE said:

Može da ga bude i previše ako je pojačalo kilavo na 4 oma, zato je jako bitno izabrati pojačalo da to drži na uzdi ali i dobre kablove. Smeštaj u prostoriji će takođe biti izazov, basovi su jako blizu poda kao i izlaz tunela (veliki je room gain), mora se sve odmaći dosta od zidova.

 

Da. Zato ne valja previše jeftino pojačalo. Ko nema pare za marku mora da pravi....

Kablovi kršteni... Ali skretnica je sve. Ako je udavljen bas previše ne valja , ako ga ima previše ne valja.

Ako ima previše srednjih ne valja, ako ih ima premalo ne valja. Isto važi i za visoke.

A to je nešto što ne može bez merenja da se namesti. Koliko god da imaš dobar sluh

nema šanse da iznivelišeš bez grafikona. Da ne pričam koliko izobličenje ima kilava skretnica

i kakav god da drajver staviš usere ga. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Doktor said:

Zato uzmeš FR drajver/kabinet i onda nemaš tu nikakvu skretnicu i uživaš. :beach:

 

I to je zeznuto. Zavisi sve od konstruktora koji je napravio FR.

Drajver bez skretnice je to što jeste. Samo to što izlazi iz njega je to što imaš.

Nema popravke ako fali bas. Mogu da štrče visoki i srednji i to može da se koriguje.

Zato se FR kupuje po dobroj preporuci i naravno mora da se čuje pre kupovine.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, Mikorist said:

A to je nešto što ne može bez merenja da se namesti.

Zavisi od mogućnosti i želja korisnika (tzv. audiofila). Kupovina fabričkih uređaja se svodi na slaganje kockica sa manje ili više uspeha. Ponekad i prepravkama fabričkih sprava može puno da se dobije. DIY može da se prilagođava i pegla, ali to je manjina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A da ne pričam recimo o raznim verzijama (pristupu) skretnica za iste kutije. Konkretno na Tannoy.

Gde jedna verzija ima niže ukrštanje (ima notch filter) - pa je disperzija lošija. (moraš striktno da sediš u sweet spotu)

Gde druga verzija ima višlje ukrštanje (nema notch filter) - pa je disperzija dobra. (ne moraš striktno da sediš u sweet spotu)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...