Jump to content

NIXIjeve meditacije o kablovima


NIXIE

Preporučeni Komentari

Napisano (izmenjeno)

Ne piše AWG možda je debela ima i takvih.

Ja sam probao nekoliko tih kablova, upredena parica 26AWG, 24AWG i 22AWG širmovano posrebrenom žicom i najbolje mi zvuči ova 22AWG. Imam dve vrste 22AWG i obe mi praktično isto zvuče. Razlika je samo u spoljašnjem sloju izolacije, jedna je glatka a druga rebrasta (navijena debela teflonska traka spiralno). Tražite po ebaju kome treba verovatno ima još. Ja sam plaćao oko 6eur/m ovu 22AWG. Kapacitet je reda 150 pF/m tako da nisu baš za MM phono kablove, osim za vrlo kratke. 

Probao sam dva načina povezivanja za RCA interkonekte. Prvi je jedna žica iz parice signal a druga uzemljena sa jedne strane na širm, širm uzemljen sa obe strane. Drugi način je obe žice parice za signal, a širm na GND na obe strane. Ovaj drugi način povezivanja bolje zvuči. Prvi načim daje usmeren kabl u smislu što kraj gde je uzemljena jedna od parica treba da ide na strenu manje impedanse, znali na izvor. Ovaj drugi nem usmerenje te vrste. Zvuči isto kako god ga okreneš. :rasta:

Dobar je i za balansirane interkonekte, tu su parice naravno protivfazni signali, a širm GND (Pin1).

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
WWW.EBAY.COM

Find many great new & used options and get the best deals for 25 feet 22 AWG Shielded Silver Plated Wire Twisted Pair Kynar SPC at the best online prices at eBay! Free shipping for many products!

Evo ovo je povoljnije, imao sam i ovakvu, samo belu. 7,6m 38$ to je 5$/m.

PS

Nije teflonska izolacija sad tek videh. :ph34r:

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 29 minuta, NIXIE reče

Evo ovo je povoljnije, imao sam i ovakvu, samo belu. 7,6m 38$ to je 5$/m.

PS

Nije teflonska izolacija sad tek videh. :ph34r:

WWW.EBAY.COM

Find many great new & used options and get the best deals for Special Purpose Electrical Cable Mil-C-M55021/2B-E22C0-9STW 10 FT. PER SALE at the best online prices at eBay! Free shipping for many products!

evo ti ista oznaka 

Mil-C-M55021/2B-E22C0-9STW 10 FT. PER SALE

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo bez šrima - lako je kad znamo oznaku sad

WWW.EBAY.COM

Find many great new & used options and get the best deals for ( 25 FT ) EC22U0-9U ( 22Awg 2/C 7 Strand ) Black & White Twisted Cable Wire 600V at the best online prices at eBay! Free shipping for many products!

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

WWW.EBAY.COM

Find many great new & used options and get the best deals for 66 feet 22 AWG silver coated E22C0-2-9SF electrical cable at the best online prices at eBay! Free shipping for many products!

 

ovde je 20 meatra ali je poštarina 55....3 puta je poskupela poštarina iz USA od onomad :risitas:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

41 minutes ago, NIXIE said:

Verovatno je debela žica, to nije jeftino ni na ebaju.

nije debela zica, u pitanju je 22-24 awg....a likus dere ne pita, to je caka ....

evo kako izgleda kod mene u sistemu ta zicka >

 

zica 2.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...