Jump to content

NIXIjeve meditacije o kablovima


NIXIE

Preporučeni Komentari

Jedino sto mogu da se slozim sa filmom, a da se ne polarisemo u vere i sekte, je da postoje razlike u kablovima. Ne one pesnicke i zanesenjacke, i ne kako to tvrde neki trgovci koji su se nalupetali u reklami sa nano, femto i grafenima, vec odredjene razlike postoje na razne nacine.

Cujni deo je vise predmet fokusiranog biasa, sto se ne moze pripisati kao stetno, lepse je raspolozenje sa lepim ili dragim stvarima.

Ne svidja mi se ni merenje bazicnih parametara, ako nisu makro znacajni, induktivnost je posebna prica borbe sa strujom, a stvar geometrije, kapacitet nesto drugacija, stvar i geometrije i pozicije, sprege interakcije, pride to ne moze ni u spajs ni u matlab, a da nesto pametno prozbori.

Ako cemo da se igramo propagacije, transporta kolizija elektrona, prenosa energije medju elektronima u kristalnom okruzenju, sa poprilicno random signalom, relativno uskog ali pomalo nezgodnog opsega....mozda bi mogao COMSOL, uz neke eksperimentalno unete parametre.

Simulacije su cvrsto uvezane sa statistikama i verovatnocama dogadjaja, za audio zabavu je bitna odredjena, reklo bi se neka druga "preciznost", tako i tako, u toj meri, intuitivno prihvatljivo... zarad mira u dusi. :) 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja se bolan trudim, al bas mi ne ide **

da poradis malo na jasnoci?

kontam ja da si savrseno svestan sta mislis, al dzaba ti kad moram da ulazem trud radi forme, ne mogu doci do materije

strucnjak 5+

pedagog 2-

 

**mislim - ide mi, al kako ide nekome ko bas nije u materiji?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeste pedagogija -2, ali je to bio prosli zivot :) .

Ukratko, vise da se zamlacujemo materijalima zica i spojeva, finom geometrijom i krupnocom kristala, nego merenjem velicina koje ne govore uvek dovoljno zadovoljavajucim korelacijama, ono sto bi zeleli da razjasnimo ili postignemo.

Plus lepota dizajna.

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prakticno nema pedagogije. 

Objasnjenje lezi u interakciji elektrona i fonona, kvazipartikla, i tu lezi odgovor vece provodnosti srebra iako ima manje slobodnih elektrona od bakra. Da ne zamisljamo da je vise-bolje, iako se statisticki prenosi poremecaj.

A onda se na to doda jos poprilican broj netipicnih ponasanja interakcija fonon-elektron, gde dopiranjem dugog elementa u bazicni kristal metala moze da se poveca provodnost...

I tu su negde okviri kvalitetnog igranjca. Materijali, koliko moze i lepota...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, vladd reče

Jedino sto mogu da se slozim sa filmom, a da se ne polarisemo u vere i sekte, je da postoje razlike u kablovima. Ne one pesnicke i zanesenjacke, i ne kako to tvrde neki trgovci koji su se nalupetali u reklami sa nano, femto i grafenima, vec odredjene razlike postoje na razne nacine.

 

obrati pažnju čime meri butik kablove

http://www.waynekerrtest.com/products_detail.php?indexs=6&brand=Wayne Kerr

https://www.audioholics.com/trade-shows/2004-cedia-expo/wayne-kerr-6420-impedance-analyzer-lcr-meter

 

skoro sam nabasao na njega (tražeći nešto o koroni) a vidim da se bar 16 godina bavi "razobličavanjem istine" podjednako za audio i video....

volim obe strane da čujem (i vernike i ateiste) . što ne znači da se slažem apsolutno sa njim. ali je pogodio poentu na par mesta - ono za baterije brate i bumbox je zaista za idiote da poveruju :rofl:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Mikorist said:

vidim da se bar 16 godina bavi "razobličavanjem istine"

Ima svoj cilj, i moze da unajmi sprave, glupo je da ih kupuje zarad plasiranja istine.

Meni je licni cilj da sebi razjasnim šta se dešava, a to nije moglo bez da se nesto neprijatno douči, da se nakupi nešto znanja prosto da bi moglo da se postavi pravo pitanje, onima koji su veći deo života posvetili izučavanju čvrstotelne fizike.

Kada već imam uslova za te neke i na tu temu prečice.

U principu, to je lični svrab, koga suštinski briga za istinu, jedni prodaju zabavu a drugi kupuju, krug je poprilično zatvoren. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 10 časa, vladd reče

Objasnjenje lezi u interakciji elektrona i fonona, kvazipartikla, i tu lezi odgovor vece provodnosti srebra iako ima manje slobodnih elektrona od bakra. Da ne zamisljamo da je vise-bolje, iako se statisticki prenosi poremecaj.

Evo i korejanski profesori su počeli da se bave žicama

https://patentimages.storage.googleapis.com/43/b2/6b/814c8febec6057/US8663388.pdf

Screenshot 2021-01-27 at 09.48.45.png

 

kad je kablomanija unosniji posao nego izučavanje fizike :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Davno se bore sa zicama, ne bi li napravili superprovodljivost na sobnoj temperaturi, ili bar blisko nuli.

Da ne kazem da je ovo OFC PCOCC svojevrso zevzecenje sa nekim placenim razlogom, nebitno.

Recimo problem u CERNU je skracivanje kablova kada se ohlade na krio temperature. Na celoj instalaciji se smanji dimenzija za 30-ak metara...pa to nosi razne druge probleme...lepse bi bilo da su superprovodnici na visoj temperaturi, manje bi se skracivali...

Sto se tice unosnosti posla, ... sve je unosnost gde se slivaju milijardice :D

  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aj da vidimo kako će da se vlada uezbe po Nixie recepturi, jedino sam žice promenio

d+ i d- su Neotech SOST-28 (UP-OCC solid core srebro u teflonu, awg 28. Jednostavan twisted pair, ništa šildovi folije i ostalo

gnd je Neotech LECT-24 (UP-OCC solid core bakar u teflonu, 0.27x0.86mm

konektori nekakvi k’o fol deblje pozlaćeni sa audiofoniksa, čini mi se isti q k’o svi ostali

ozgo debela teflon traka

ako bude valj’o dobiće crni snake skin, ako bude ekstra valj’o dobiće neki fensi, a ako se budem usr’o i otvori mi se treće oko (u šta čisto sumnjam) dobiće zlatni.

Sad puštam da vrti u prazno bar do sutra popodne, pa ćemo slušati.

60CF4B9E-8944-4A85-BE57-60CF644562B0.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 časa, gluv_i_udaren reče

Sad puštam da vrti u prazno bar do sutra popodne, pa ćemo slušati.

ako ne valja pošalji meni :happy64:

 

On 24.1.2021. at 19:08, gluv_i_udaren reče

Mislim da sam ti već nudio da ti pošaljem ovoga da pošvajsuješ žice. Ako ti treba, 20cm uvek mogu da preživim, a dosta može da se polemi sa tim

ako valja - šalji žice:msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 časa, gluv_i_udaren reče

Aj da vidimo kako će da se vlada uezbe po Nixie recepturi, jedino sam žice promenio

Vladaće se dobro ne brini, pogotovu tako kratak kabal. :guns2:

USB konektori su čelični, pozlata je samo oku lepa. Probaj magnetom.

Ima jako tanko i malo deblje pozlaćenih, opet samo vizuelno deluju lepše.

Bitno je da konektori budu zlaćani da ne oksidiraju i ništa više.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kuciste nisam povezao nidge, stoji samo za ukras. Samo pinovi su povezani.

Neizdrzh me udario, pa sam pojacao malo da vidim sta se desava. Bori se za crni buzir trenutno. U odnosu na bakarni koji sam koristio za sada svira drukcije, ima malo krestavosti - otprilike kao i neusviran srebrni interkonekt. Na to sam vec navikao - svaki srebrni iz nekog razloga je skoro neslusljiv prvih 10-12 sati, a ovaj je pregrmio najgore od nocas. Kad se vratim sa posla znacemo vec nesto, ali potencijal postoji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...