Jump to content

Kako se zaštititi od fluktuacije iz mreže?


skrstic

Preporučeni Komentari

20 minutes ago, skrstic said:

Nekoliko puta su nas (deo NBGDa) isključivali na po pola dana.

Jes vala bilo, nisam stigao ni kafu da popijem.  Do 8 uvece nije bilo struje par puta, par puta do 3... k'o u vreme Zlobe

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, Mikorist said:

Što ko ? 

Pa u pravu si sad je ucenik u glavnoj fotelji.... presisao ucitelja koji se nije nigde pojavljivao, ovaj sad je ekstra ekstrovertan.

Nego vidim ja dzezva za kafu prokuva mnogo brze i tako jedan period pa se vrati na "normalnu" brzinu... pa sam mislio jaci napon u mrezi.

Nego ako je grejanje na preampu 7V u uslovima jaceg mreznog napona zar nije lakse proveriti na tom mestu, da li je tako ( sem zezanja oko otvaranja preampa i slicno ) ?

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za 7v sam ja lupio da bi možda bilo da uključim pa ostao živ. Uključio ja danas i OK je. Radi i sad i u normali je. Što se tiče merenja grejanja lampi izvuko sam žice i mogu nesmetano da merim. Ne nađoh trimere od 2w i više. Napravio bi da može da se šteluje. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1. Skoro kod svih slaba ili loša instalacija u celom stanu/kući. (sem ako nije novogradnja)
2. Frižideri, usisivači, veš mašine i ostali potrošači sa elektromagnetnim pogonom prave vrlo "prljavu" struju. 
Kada se uključe obaraju napon a kada se isključuju napon skače. 
3. UPS sa AVR-om je mnogo bolje rešenje od stabilizatora napona. 
Pogotovo ako je ispred UPS-a surge arrest. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...
On 9/30/2018 at 2:08 PM, skrstic said:

Aaaaa, midliš što liče na one što igraju u ritmu muzike. Nemam mesta. Izvuko žičke pa kad mi prdne na pamet merim. Do utorka predveče pa skidam. Dosta sam se igrao. 

Sa velikim zakasnjenjem, sad sam naisao na ovo: ja sam probao apc le 1200, koji je, cini se, bas za ovu namenu. Trafo, bez ups-a, koji (valjda), pegla napon. Nije preterano gadan, necujan je, i radi posao. Ja sam ga uzeo od drugara kojemu je visak, a vratio sam ga jer ne mogu da koristim svoje strujne kablove. Mislim da je kostao oko 100 evra, ili tako nesto.

Evo slika:

 

 

50039212b.jpg

947d3ed3cc857725020b40d18d7e3688ea2b4f28cddde5e0fbad1b20d4a08e48.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jedno lepo resenje su feromagnetni stabilizatori. ako treba manja snaga iskopajte stare stabilizatore za kolor tv,oni su do 350w,cini mi se.za ono merenje true rms samo da znate da nije bas tako naivno ako oces tacno.a sinus je sigurno u mrezi,bar tu je.gledao sam kada se upustaju generatori ac na djerdapu2,ne secam se kolko mw.prvo se vrte u 'prazno" pa se onda po obrtajima usaglasuju sa onima koji su u mrezi.to ume i da potraje.kada se bas sihronizuju onda se puste na mrezu.kako se oseti mehanicki udar.sto je veca razlika brzine-pozicije jaci je udar.cini mi se da je nekad na tentu1 jedan generator kod pustanja precvikovao osovinu.gore iznad njega je platforma gde se hoda.pricaju radnici kako je to jako drmnulo.sinus je cudo a tu je i kosinus...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...