Jump to content

Treba mi pomoć oko izbora power ampa


predragm

Preporučeni Komentari

Što se tačnosti doktorovih i tvojih poruka tiče, uopšte nisam ni sumnjao u njih. Ali mislim da je dobro čuti sva raspoloživa mišljenja pre bilo kakve kupovine. Čim postoji tako velika varijansa iskustava, pametan će i to razmotriti,

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, dvv said:

Što se tačnosti doktorovih i tvojih poruka tiče, uopšte nisam ni sumnjao u njih. Ali mislim da je dobro čuti sva raspoloživa mišljenja pre bilo kakve kupovine. Čim postoji tako velika varijansa iskustava, pametan će i to razmotriti,

Uf..uf......cvok,cvok, cvok!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zar bi bilo bolje da ćutimo i da te pustimo da sam rizikuješ pa šta ti bog da? Nema problema, evo ja više neću reći ni reč, ni iz mog džepa, ni u moj džep.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, dvv said:

Zar bi bilo bolje da ćutimo i da te pustimo da sam rizikuješ pa šta ti bog da? Nema problema, evo ja više neću reći ni reč, ni iz mog džepa, ni u moj džep.

Ma ne brini,hvala, ja to glumatam! Samo malo brinem....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema šta da brineš- Umesto brige, probaj da nađeš nekoga ko zna stvari da ti on pokupi željeni amp, naravno nakon pregleda kod prodavca. Ne mora da bude puni, propisni serviser, ali mora da bude neko ko ume da prepozna prlemljene kontakte kada ih vidi. Eto, Grozni se javio, pa ako može i hoče, najveći deo neizvesnosti može biti otklonjen na samom izvoru. Ako to iz bilo kog razloga ne uspe, razmotrićemo druge mogućnosti, sigurno ih ima. Dogovor kuću gradi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uzgred, videh na KP da Fidelity (Mladen) iz Šapca nudi na prodaju jedan Harman/Kardon 2400 Signature Series za €340. Dobro razmisli o tom modelu, ja ga imam i jurio sam ga godinama, to je kraj evolucije linije starijih modela Citation, doveden do maksimuma. Potpuno komplementaran, J-FETovi na ulazu kaskodirani bipolarcima, 4 para izlaznih Toshiba tranzistora, prema priručniku minimalna garantovana snaga 2x170W/8, enormne strujne sposobnosti od 100A u impulsima, brzina 150 V/uS. Jako retko se pojavljuju jer im je kupovna cena u ono doba bila poprilična, to je HK-ov pogled na "High End". Sa dobrim kutijama, on ne svira ni ovako ni onako, njega nema, on nestane i ostavlja te muzici. Pa ga kasnije osveži, trebaće mu 4 komada od po najmanje 10.000 uF/70V. Dual mono, toruni trafo ima odvojene namotaje za L i D kanal.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, dvv said:

Nema šta da brineš- Umesto brige, probaj da nađeš nekoga ko zna stvari da ti on pokupi željeni amp, naravno nakon pregleda kod prodavca. Ne mora da bude puni, propisni serviser, ali mora da bude neko ko ume da prepozna prlemljene kontakte kada ih vidi. Eto, Grozni se javio, pa ako može i hoče, najveći deo neizvesnosti može biti otklonjen na samom izvoru. Ako to iz bilo kog razloga ne uspe, razmotrićemo druge mogućnosti, sigurno ih ima. Dogovor kuću gradi.

Ua malu pomoć prijatelja možda nešto organizujemo pre, a ako ne tu je Grozni.

 

1 hour ago, dvv said:

Uzgred, videh na KP da Fidelity (Mladen) iz Šapca nudi na prodaju jedan Harman/Kardon 2400 Signature Series za €340. Dobro razmisli o tom modelu, ja ga imam i jurio sam ga godinama, to je kraj evolucije linije starijih modela Citation, doveden do maksimuma. Potpuno komplementaran, J-FETovi na ulazu kaskodirani bipolarcima, 4 para izlaznih Toshiba tranzistora, prema priručniku minimalna garantovana snaga 2x170W/8, enormne strujne sposobnosti od 100A u impulsima, brzina 150 V/uS. Jako retko se pojavljuju jer im je kupovna cena u ono doba bila poprilična, to je HK-ov pogled na "High End". Sa dobrim kutijama, on ne svira ni ovako ni onako, njega nema, on nestane i ostavlja te muzici. Pa ga kasnije osveži, trebaće mu 4 komada od po najmanje 10.000 uF/70V. Dual mono, toruni trafo ima odvojene namotaje za L i D kanal.

Videh to, ali bi za neko konačno rešenje trebalo da se dobro promisli i planira, naročito finansije , pošto jedna komponenta vuče sledeću novu i to naravno skuplju, i igranci nikad kraja. Ali dobro je da čovek stalno teži boljem. Da nije toga, skupljali bi i dalje plodove, za struju ne bi ni znali, a tek Hi Fi, ihaj!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vladd, pročitaj ponovo ono što sam dao kao opis tog pojačavača. Njegova najveća vrlina je što se on sam za sebe ne čuje, on nestaje iz priče. Ne bih umeo da opišem njegov zvuk u stilu "doboki basovi", "analitčn sredina", "lepršavi visoki", itd, jer ona jednostavno prati program. Brzinu sam naveo kao faktor zbog koga problema sa trantijtnim izobličenjima teško da može biti, a raspoloživa struja je takva da je malo verovatno da ga ijedna iole normalna zvučna kutije možr naterati da se oznoji. Nisam spomenuo, evo sada to radim, ukupno ime jedva 12 dB (3:1) globalne negativne povratne sprege, a postići sve to sa tako malo NFB znači da psnova mora da bude izuzetno dobro urađena.

Oko raznih varijacija, lepo sam rekao, ovo je školski primer savremene koncepcije i tehnologije. Potpuno komplementaran od ulaza do izlaza, na ulazu NPN o PNP diferencijalni stepeni, JFET-ovi na ulazu, sa kaskodnim bipolarcima, VAS od po tri biplarba tranzistora, ostalo manje-više isto kao i kod svih drugih. Naravno, ima nekih rešenja koja su karakteristična za njih, na primer strujni generatori za ulazne parove koriste nekih 8-9 tranzistora, sa sopstvenom regulacijom napona napajanja, itd. Uporedi ga sa starijom braćom iz Citation serije i videćeš da je on zapravo ista koncepcija dovedena do maksimuma evolucijom, u principu slično kao i kod recimo Accuphase pojačavača, i oni drndaju u osnovi istu koncepciju već 40 godina, stalno je evoluirajući.

Idealan je za poređenje predpojačavača, ja ih imam više, i nema problema da zamenom lako čuješ razlike između njih, što se ne bi moglo desiti da on ima psecifično bojenje zvuka koje pokriva razlike kod njih. Ukratko, po meni, on predstavlja odlično konačmo rešenje da čovek posle o pojačavaču snage ne mora da razmišlja. Sve što sam naveo mogu lako i da dokažem, pošto imam i stariju Citation verziju, pa se unakrsnom upotrebom može čuti koliko su napredovali.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Amp je video ;ovek iy Kragujevca koji je dovoljno kompetentan, i sa tehniike strane je ispravan, originalni tranzistori,  nije čeprkano po njemu itd, Pa sam se dogovorio sa prodavcem da ga kupim.

Ono što bi sad mogli da razmotrimo je šta dalje? Jasno je da mu sledi osvežavanje, verovatno zamena  konektora za zvučnike, možda stavljanje IEC priključka za kablove, ali verovatno postoje neke intervencije da se pojačalo unapredi. Otvoren sam za sve razumne sugestije.

Hajde da vidimo predloge!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, ringeraja said:

S obzirom na godište, ako je sam pojačalom sve okay, ono što sledi je obavezna zamena elektrolita.

I ja bih tu stao.

Jel samo godište razlog da se tu stane?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

32 minutes ago, predragm said:

Ono što bi sad mogli da razmotrimo je šta dalje? Jasno je da mu sledi osvežavanje, verovatno zamena  konektora za zvučnike, možda stavljanje IEC priključka za kablove, ali verovatno postoje neke intervencije da se pojačalo unapredi. Otvoren sam za sve razumne sugestije.

Hajde da vidimo predloge!

predlog je da spojiš amp i slušaš neko vreme. ne minute već dane.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, Borko_KA said:

Koju vrstu cigara da pusim ?

Najskuplje.

A sad stvarno. Ne bih voleo da se ovo pretvori u sprdnju. Mislio sam da se neko već bavio ovakvim pojačalom, da postoje već neka iskustva u njegovom tvikovanju i ništa više.

Ali mi uvek moramo da se po nekome pose...o , pa i da glasamo i kad nemamo za koga. I meni dođe da ga yapalim tu veselu od muke.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...