Jump to content

Treba mi pomoć oko izbora power ampa


predragm

Preporučeni Komentari

55 minutes ago, Zen Mod said:

'ebli te Marantzi

Tako nekako. Istrebiti od sile Maranca sta valja je veca muka nego kupiti nesto olako bolje. Ima Maranc ozbiljnog djubreta na preprodaji, a cene kao da se kupuju deonice fabrike. IME??

 

Hitaci mora da se trazi sa odvojenom cifrom, 6500, inace ga engine ne nalazi..

 

Ima dve lokacije, ista cena, pojacalo pusla...50 masnih W sasvim za po kuci i spomenute zvucnike

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, guja011 said:

znači biloko iz kragujevca ti je merodavan jer će da pogleda?

ima iste uši ko ti i sobu i zvučnike?

Gujo, Gujo..., ma treba neko da vidi u kakvom je stanju, jel ispravno, jel izakano. A što se zvuka tiče ti ćeš ga narihtaš da zvuči ko slavuj!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa komuniciraj sa prodavcem, nije puno prevaranata, moze da posalje detaljnije slike, da skine poklopac slika iznutra..pricaj sa covekom..

A ako ne vidis nista sa slika, baci ih na forum...nacicemo dlacicu u jajetu.. :)

Da meni treba takav amp, taj bi vec bio kod BEX-a..na putu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, guja011 said:

prodavac ima dobar rejting, bar to što je ocenjivano, a i slike su sasvim detaljne.

cena je čak manja 33% od prošlog prenemaganja  i propusta. 

Quote
Quote

Uopšte ne mora da znači. Odavno sam otkrio da pojedini prodavci imaju "dogovor" sa nekim sa KP sajta koji onemogućava da nekom daš negativan poen. Ja probao i nada- nema šanse, sistem te odbija, a lik prodaje robu koju još nije ni video, pa ako se zainteresuješ, opn kaže može, za sedam dana. Posle 37 dana, robe nigde, a on stalno "putuje" naravno baš po robu.

Istini za volju, sa par drugih likova sam imao više ponovljenih, i svaki put odličnih, iskustava.

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, dvv said:

. . . a pojedini prodavci imaju "dogovor" sa nekim sa KP sajta koji onemogućava da nekom daš negativan poen. Ja probao i nada- nema šanse, sistem te odbija . . . 

Nije tacno.

Kao prijavljen na KP kontaktiras administratore/moderatore sa KP, obrazlozis i u mogucnosti si da das negativnu ocenu samo tako prodavcu koji je bio neiskren oko predmeta koji prodaje.

Sa druge strane, negativno ocenjen prodavac je onemogucen da ti "vrati" negativnu ocenu ( najverovatnije je upozoren, samim tim i blokiran od same moderacije ).

Ono sto on moze uraditi, a taj neposteni prodavac i jeste uradio u mom slucaju, je da odgovori na moj komentar u vezi ocene koju je dobio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni je to umetnost komunikacije. Popricas i pitas sve ono sto bi i doticni tebe pitao, da je situacija obrnuta. 

Uzgred, nikad se ne cenjkam, ako je zacepljena cena i ne pitam.

Ali, fakat je da ima pojedinaca koji bi da se nadmudruju i nadmecu, sto bas i nije osnova za poverenje.

Oba ova pojacala su spolja korektni, jedino bi me zanimala slicka iznutra, da nije neko usao sa letkonom za oluke, ili ubacio neko integralce... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, ringeraja said:

Grešiš doktore, mnogo grešiš...:unsure:

Ja napisao svoje licno iskustvo sa KP i "cuvenim" (pre)prodavcem sa trenutno 11 negativnih ocena na KP.

E pa tu jedanaestu je dobio od mene nakon "presavijanja" tabaka i licnog obracanja administraciji KP.

Ako je to po tebi i dalje greska, neka je. 

Samo da dodam : cudi me da i pored toliko negativnih ocena KP dozvoljava takvoj osobi da i dalje postavlja oglase.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Doktore, uz svo poštovanje, ali nisi u pravu. Ne prepičavam, lično iskustvo.  Neki lik iz Šapca je ponudio reVox A780 integralac za neke razumne pare. Javim mu se ja, lepo se predstavim, pitam da li je Mk.2, on kaže jeste, ja kažem važi, pakuj i šalji. E, kaže on. ne mogu sada, idem na put u inostranstvo, evo telefon moga brata, on ostaje na vezi, uoućen je u sve. Vraćam se za par dana.

Pozovem baticu posle tri dana, nije mogao da pošalje imao je jednu hitnu intervenciju, poslaće za par dana. Zovem opet posle tri dana, to je sada već recimo 10 dana od prvog kontakta, bata nije mogao, a glavni gazda se vraća sutra-šrekosutra. I još taklvih poziva tri puta, to je preko 10 dana od prvog kontakta.Stalno neke priče, stalno neki problemi, a robe niotkuda. Uzgred, primetio sam jer i sam pratim nemački e-bay da se u tom intevali nije pojavio neki oglas za taj model, sem jednog, koji je vio kretenski naduvan, daleko iznad granice razuma.

Vratim se ja lepo na KP, i pokušam da dotiićnom čovi dam negativan poen, jer je bilo sasvim jasno da on predmetnu robu nema niti je delovalo kao da će je imati. Ne može, izbaci me sistem. Javim se dopisom moderatorima i kažem šta je problem, oni meni odgovore da je problem u mojoj mašini (?!?). Nije nego, do tada nikada ni "p" od problem, i baš sada nađe baš na tom slučaju da neće pa neće. A ostavljanje poziitivnih poena kod drugih nikakav problem.

Pre ovog lika, imao sam posla sa dvojicom ljudi sa KP, od Zoarana iz Apatina sa kupio jedan tjuner, sve je išlo kap po šinama, još se on javio dva dana kasnije da proceri da sam ga dobio i da li sve radi. Jesam, sve radi, hvala i svaka čast. Og Mladena iz Šapca sam kupio dva puta, poslednji Luxman C-03 predpojačavač, i sve je išlo kao po loju. Čak mislim da on pomalo prestrogo ocenio preamp što se izgleda tiče, ja bih mu dao bolju ocenu za izgled.

Sada ti meni reci, doktore, kakve alternativne verzije mogućeg ti imaš?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvinjavam se pokretacu teme @predragm na off-u vezanom za KP.

 

@dvv @ringeraja :

Pricamo o razlicitim problemima vezanim za (pre)prodavce sa KP i samu komunikaciju sa administracijom sa KP.

Da pojasnim ukratko - ti si kontaktirao prodavca, dogovorio za slanje robe koju nikada nisi primio.

Moj slucaj je sasvim drugaciji.

Kontakt, komunikacija, logistika, preuzimanje uredjaja za cisto 10. Medjutim, opis samog uredjaja, tj. izjava prodavca o stanju i ispravnosti uredjaja nije bila istinita.

Phono sekcija na pojacivacu je bila neispravna. Lepo receno prodavcu gde ide uredjaj ( van Srbije), da posteno napise, ukaze na sve mane uredjaja, jer bolje je da ne dodje do realizacije ako uredjaj nije ispravan sto se kasnije i ispostavilo.

Covek je izjavio da je platio pre prodaje serviseru izvesnu sumu za pregled uredjaja. Prosto je nemoguce da taj serviser nije video da je pokidan selektor na phono sekciji.

Zakljucak : uredjaj je tehnicki neispravan sto nije navedeno u samom oglasu, kao i dotadasnjoj komunikaciji.

Obratio sam se administraciji KP iako je prosao rok za ocenjivanje. Obrazlozio sam im detaljno ovaj problem.

Dozvoljeno mi je da naknadno ocenim prevaranta sa zaslugom, sto sam i ucinio.

Posedujem celokupnu komunikaciju putem KP poruka sa prodavcem, kao i sa administracijom KP.

Ne vidim gde ja to nisam u pravu sto se tice mog slucaja ?

Ja licno nemam nista da zamerim administraciji KP u ovom slucaju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, Doktor said:

Izvinjavam se pokretacu teme @predragm na off-u vezanom za KP.

 

@dvv @ringeraja :

Pricamo o razlicitim problemima vezanim za (pre)prodavce sa KP i samu komunikaciju sa administracijom sa KP.

Da pojasnim ukratko - ti si kontaktirao prodavca, dogovorio za slanje robe koju nikada nisi primio.

Moj slucaj je sasvim drugaciji.

Kontakt, komunikacija, logistika, preuzimanje uredjaja za cisto 10. Medjutim, opis samog uredjaja, tj. izjava prodavca o stanju i ispravnosti uredjaja nije bila istinita.

Phono sekcija na pojacivacu je bila neispravna. Lepo receno prodavcu gde ide uredjaj ( van Srbije), da posteno napise, ukaze na sve mane uredjaja, jer bolje je da ne dodje do realizacije ako uredjaj nije ispravan sto se kasnije i ispostavilo.

Covek je izjavio da je platio pre prodaje serviseru izvesnu sumu za pregled uredjaja. Prosto je nemoguce da taj serviser nije video da je pokidan selektor na phono sekciji.

Zakljucak : uredjaj je tehnicki neispravan sto nije navedeno u samom oglasu, kao i dotadasnjoj komunikaciji.

Obratio sam se administraciji KP iako je prosao rok za ocenjivanje. Obrazlozio sam im detaljno ovaj problem.

Dozvoljeno mi je da naknadno ocenim prevaranta sa zaslugom, sto sam i ucinio.

Posedujem celokupnu komunikaciju putem KP poruka sa prodavcem, kao i sa administracijom KP.

Ne vidim gde ja to nisam u pravu sto se tice mog slucaja ?

Ja licno nemam nista da zamerim administraciji KP u ovom slucaju.

@dvv/@ringeraja,ovo sto je @Doktor napisao,je 100% tacno,to je na moju molbu on odradjivao sa doticnim prodavcem,negativna ocena je data prodavcu nakon zahteva poslatom administraciji KP-a,posto se direktno vec nije moglo dati...za puzzle:

http://www.diyaudio.rs/topic/8007-trazimesa-333574b-sajlatraka-za-povezivanje/

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U oba slučaja se radi o prevari, samo u drugačijem obliku. Reklamiranje i ponuda za kupovinu nepostojeće robe je isto tako krivično delo kao i lažan opis robe na prodaju. A može i gore.

Pre dve godine sam kupio po oglasu na KP jedan Harman/Kardon predpojačavač i pojačavač snage. Upisani su kao ispravni i bez skrivenih mana. Pojačavač snage nije radio je je imao jednu napuklu pločicu, za koju sam pregledom zaključio da je nastala prilikom zamene ulaznog stepena jednog kanala onako odoka sličnim tranzistorima, što samo po sebi negira tvrdnju da nisu popravljani. Posle dosta muke, ipak sam uspeo da osposobim pločicu i ugradim tranzistore kakvi su i trebali da budu. Predpojačavač je bio u opštem dobrom stanju, ali je doslovno SVAKI potencimetar i prekidač šuškao i brundao. Toliko i o nemanju skrivenih mana. Prodati iz Rače Kragujevačke.

Ne pričam ja sve ovo da se izjadam, nego u kontekstu saveta koji se daju pokretaču teme. Nije svejedno ne samo šta da kupi, nego ko će da pregleda to što mu se isporuči, uoči eventualne razlike i ispravi ih. Nije dovoljno samo da uređaj radi, nego je bitno i kako radi. Upozorenje da kod kupovine s javnih oglasa treba za svaki slučaj računati i na eventualne radove posle. Hitachi HMA-6500 je u originalnom stanju jedan stvarno dobar uređaj, dovoljno dobar da uz izvesne manje dorade može da posluži i kao osnovni, ili konačni, uređaj. Jedina stvar koja mu nedostaje je prirodna mana cele te prve generacija Hitachi MOSFET-ova je ograničenost isporuke struje, ali ako čovek ima nekomplikovane zvučne kutije, to uopšte ne mora postati problem, posebno ne ako su kutije i relativno efikasne (minimum 90 dB/1W/1m), a vlasnik nije sklon veoma glasnom radu. Iznad svega, raspitati se o prodavcu, možda ima ljudi sa konkretnim iskustvom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...