Jump to content
Mikorist

IT razno.

Preporučeni Komentari

Apple raskinuo sa Intel, mnogo ozbiljnije.

Intel je u Qrcu, trenutna tehnologija losija od AMD. Sada su napravili PR kako imaju mumbo-dzumbo, ne bi bio prvi put da lazu, videcemo. AKo ima to ne uspe puci ce dobro.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
pre 32 minuta, Nesic reče

Apple raskinuo sa nVidia, prešao na ARM, a eto sada... :D

ma samo nek vrate nazad nVidiu i njihove graficke - taman bili uslovljeni kroz procesore ...  da krenu ponovo drajveri za MacOS...a podrsku za intel mora da ima OS svakako sledecih 10 godina;)

p.s.

nekako su mi najpouzdanije nVidia graficke.....

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
ma samo nek vrate nazad nVidiu i njihove graficke - taman bili uslovljeni kroz procesore ...  da krenu ponovo drajveri za MacOS...a podrsku za intel mora da ima OS svakako sledecih 10 godina
p.s.
nekako su mi najpouzdanije nVidia graficke.....
Miko, tu ima nešto gadno, što mi ni ne možemo da pretpostavimo.
Poznato Vam je da svi koji se bave AI koriste isključivo nVidia zato što na njima jedino rade (valjda su oni sa saradnicima ih i razvili) biblioteke za AI.
Pošto je AI apsolutni trend a Apple najveća IT kompanija sumnjam da su predvideli ovu prednost nVidia kartica u odnosu na sve ostale (brzina i kvalitet manje vise) nego bih pre rekao da je nVidia toliko moćna da je više Apple ne može da ucenjuje poput drugih; pa su izgleda oni bili ti koji su "oladili" Apple i oterali ga Intelu.
Kako sada stvari stoje i kojim tempom raste oblast AI pre će Apple moliti nego nVidia.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
29 minutes ago, Mikorist said:

mozda je jeftinije bilo da kupe ceo Apple - ej 40 Bilona :smesna:

A to je sad ona fora sto i nije 40velikih. Kada je M$ kupio GitHub bilo je isto 7.5 milijarde a kasnije saznas da je to $7.5 milijarde u stock-ovima. Sto ajde sad nije bas isto.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
Pre sat vremena, Srecko reče

Miko, tu ima nešto gadno, što mi ni ne možemo da pretpostavimo.
Poznato Vam je da svi koji se bave AI koriste isključivo nVidia zato što na njima jedino rade (valjda su oni sa saradnicima ih i razvili) biblioteke za AI.
Pošto je AI apsolutni trend a Apple najveća IT kompanija sumnjam da su predvideli ovu prednost nVidia kartica u odnosu na sve ostale (brzina i kvalitet manje vise) nego bih pre rekao da je nVidia toliko moćna da je više Apple ne može da ucenjuje poput drugih; pa su izgleda oni bili ti koji su "oladili" Apple i oterali ga Intelu.
Kako sada stvari stoje i kojim tempom raste oblast AI pre će Apple moliti nego nVidia.

I 3D renderingom kao i SFX efekte za Holivudske filmove - DAKLE - pronaci CUDA pojam na guglu...znaci enormne pare se zaradjuju od ovoga - bilo da si programer i/ili dizajner...

sto je najbolje *(sad ispade najgore) za MacOS imaju najbolji programi za 3D obradu...i sta se sad dogadja? Posto je podrska za CUDA na macOS High Sierra

niko ne moze da apdejtuje MacOS na zadnju verziju jer gubi podrsku za drajvere....:smesna:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Stalno zavitlavam sina zbog Mac Book Pro, upravo zbog toga pošto se bavi isključivo AI-om.
Na kraju je morao da kupi neko čudo (Windows) sa nekim posebnom hlađenjima i najboljom nVidia karticom (3-4000 £ ako sam dobro razumeo).
To je kupio pre par meseci i sad kuka jer je ranije najbolja nVidia bila u rangu ili čak malo brža od najslabije nVidia nove generacije, a sada je i ta najslabija valjda 2X brža od te ranije najbolje; pa su jadni bankari malo odlepili (nije samo on kupio, uvek zanavljaju nVidia svi što pre mogu).
Baš mi ih je žao.

Znate onaj fazon kad otac i sin vampiri uđu u neko selo, posisaju krv od 5-6% stanovništva i tata kaže sinu idemo u naredno selo.
Pred jutro sin vampir, umoran od tih poseta raznim selima pita tatu vampira što to rade, što jednostavno ne popiju krv svima iz jednog sela?
Tata vampir mu na to kaže, e sine nadao sam se da me to nećeš ni pitati, NISMO MI BANKARI, već pošteni vampiri.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Od nedavno imam problem sa displejem na laptopu, vidi se na priloženim slikama. Da li neko zna da mi kaže da li je problem u hardveru (crkno displej, ako se to upšte tako manifestuje) ili je do Win10 nešto?

U jednom momentu se situacja popravila, nakon restarta, tako je radio par dana a zatim se ponovo javilo. Na eksternom monitoru slika je normalna.

2020-09-21_14-02-12.thumb.jpg.b321277eefa8adf74599e9a9b538c532.jpg2020-09-21_14-02-13.thumb.jpg.d4dc5646d2591cb08857ab9f0e1c5ef1.jpg2020-09-21_14-02-14.thumb.jpg.c92e38b8a9b7228c15c595237e7869f9.jpg

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam nešto slično video na monitoru u firmi posle 7-8 godina rada, rešeno promenom frekvencije osvežavanja. Iz nekog razloga nije više hteo lepo da radi na 75Hz pa je spušteno na 60Hz, možda je problem bio i u grafičkoj kartici, pojma nemam.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Može svašta biti, od elektrolitskih kondenzatora u napajanju do flat kabla od ploče do monitora, lošeg kontakta ili neke komponente. Nezgodno je što je u pitanju laptop.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...