Jump to content

ITT 245/27/100F. 10" bass , TS parameters, Karakteristike...


Pchelac

Preporučeni Komentari

Potraži u trgovini pod: "Solo - The Marcevol Concert". Zadnji put kad sam bio je ostalo još nekoliko primjeraka. ;)

 

 

Ne znam ima li gdje još za pronaći Usher demo cd naziva "The diamond revolution" ili tako nekako. Jedna numera pod imenom "Fight between the bull and the tiger" je jezivi mrak ako voliš čuti kako radi bas sa svim odjecima prema gore. Ne znam tko je odsvirao, ali su ili kineski ili japanski bubnjari u pitanju. Dojam je da je velika membrana promjera valjda dva metra!

Nadam se da ćeš pronaći i to.

Ima kod mene lossless, kome treba neka cima na PP. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Isprobao sa potpuno zatvorenim otvorom , tj sa zapečaćenom kutijom - i "gle iznenađenja" - radi odlično. To mu dođe kompresija od 90 literi. Bas utegnut i gibak i nema sumnje da će lepo da sviri u odgovarajućoj, dobro napravljenoj kutiji. Isprobaću i sa manjim otvorom i sa reflexom druge dužine, ali ovo je već dobitna kombinacija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

De blizu... ja sam tek počeo zezanciju, di su skretnice, pa isprobavanje oće li BetsyK u OB-a-la- giurgevak ili u neki plići U-frame, pa Damar, pa... ko zna šta još. Ja sam i počeo ovo ne toliko da bih dobio bolji bas ( i ovo do sada mi je bilo OK) , već da isprobam one priče da će moje magarence pokazati šta zna, u srednjim i visokim , tek kad ga se oslobodi basa. Videćemo, za sada sam oduševljen ovom 10kom i to najviše srednjim tonovima, vokali su fenomenalni, i ide dosta visoko, što kaže Branislav Iz Banovaca - samo ih posoli malo odozgo sa nekim visokotoncem i uživaj..._

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koje su dimenzije kutije koju korstis?

Ja sam mislio da ih koristim sa onim Teslama ovalnim sto je Zvu prezentovao na forumu ali me nervira sto one moraju na plocu i to mi se ne uklapa u vizuelni koncept pogotovo sto bi trebalo da idu u tako veliku kutiju.

Idealno bi bilo da ide fullranger u fazonu djurdjevak.

Mada bi moglo i nesto kao 2.5 sistemski zvucnik tipa harbeth super hl5.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ova moja tqwt je 33x80x35cm . Imam i ja kod sebe par tih Tesli... Čekaju mog drugara da se smisli da pravi. A nije da one moraju da idu na široku ploču, to zavisi koliko nisko želiš da sviraju.Ako imaš dobar bas helper koji može lepo da svira do otprilike 800Hz,onda prepustiš njemu taj deo ,i verovatno Tesle onda mogu u ovalnu ploču koja je 2-3cm šira od samog drajvera, i Giurgevak ima takav ram oko drajvera. To je problem sa fulrange drajverima u OB konfiguraciji, najlepše izgleda zvuče na užim daskama , ali onda pokrivaju uži opseg - na uskoj dasci nema baš mnogo toga ispod 700Hz, ako onaj EDGE ne laže. Ostaje nam da koristimo full kao srednje-visokotonac...  :whistle2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svira fenomenalno, glasovi i muški i ženski zvuče odlično, a i drugačije nekako, kod BetsyK mi je ceo srednji opseg bio tiši i zvučna slika je bila povučena unazad, ono kao sve dopire negde iza zvučnika, sada je sve ispred... Tako nekako. Samo, ne gine im povelika kutija...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

OoooK, evo ide polako...  BetsikaK se vratila u sistem, a sa njom i visoki tonovi. I peva leše nego ikad. Uz pozajmljen MiniDSP i bi-amping sa TDA7498 i TPA3116 classD pojačalcima, minidsp glumi linijsku skretnicu i za početak podešen na Butterworth prvog reda (6dB/oktavi) i na -3dB je na 350Hz,.. za početak. Na meni je da malo pročačkam  mogućnosti DSPa, i da na uvo probam da uhvatim razlike u zvuku sa različitim širinama reza, tj da nađem skretnicu koju ću posle moći da napravim kao PLLXO, dakle prvog ili eventualno drugog reda - da bude jednostavna! 

 

http://www.t-linespeakers.org/tech/filters/passiveHLxo.html

 

Oba ampića imaju pot, pa nije teško podesiti razliku u osetljivosti drajvera. Kutiju namenjenu basu ću valjda završitI do kraja oktobra, pa ne bih sada o kvalitetu basa, zapečaćena Betsina tqwt za sada vrši posao. Betsi je montirana magnetom na ram koji je lako pomeriti napred-nazad , a i visina je promnljiva - može da posluži i za neki drugi fullranger... Imam i neku malu ovalnu Sabu, otom potom...

 

Najviše sam imao problema oko WAFa...(Sitinormalan!Gdećusadasamojimčinijamaićupama!!!...Alo ,to su Zvučnici , a ne postamenti za keramiku!!!) , ali  pristala je. I priznala da sve zvuči boljeee. Međutim,stavila je veto na ovalni ram od šperke presvučen crnom penastom gumom, pa Betsi čuči na stalku bez ikakvog rama ili ne dajBože ,ploče, dakle gola...Wajfi je s teškom mukom pristala da stavim ovu zaštitnu masku preko Betsi, kaže da sve ima mnogo veći vizuelni šmek, onako,natural... 

post-46-0-85732800-1444592973_thumb.jpg

post-46-0-92494100-1444593068_thumb.jpg

post-46-0-75313400-1444593143_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...