Jump to content

Konfiguracija za 3ds max, rendering, cad...


Nesic

Preporučeni Komentari

Ne vidim svrhu pljuvanja po jednom ili drugom (ili čak, trećem, petom, desetom) operativnom sistemu... Ovo nije tema o tome koji je OS najbolji, nije čak ni tema o tome da li je hardver u desktop/laptop računarima bolji ili lošiji od hardvera u konzolama za igru...

 

Koliko je meni poznato, I za Win i za Mac i za Linux postoje specijalizovani 3D CAD paketi, neki od paketa se mogu koristiti samo na jednoj OS platformi, neki na dve, neki na sve tri OS platforme. Ni jedan 3D CAD se ne može instalirati i koristiti uz pomoć konzole namenjene za igranje igara. Bar ja o tome ne znam...

 

3DS Max je predviđen za upotrebu striktno na Windows mašinama.

 

Privatni korisnici (pojedinačni korisnici) mogu da koriste sve ili bilo šta što je dostupno od softvera, veliki sistemi (npr Boeing, Mercedes i VW - pouzdano znam) koriste Catia softver koji dolazi iz iste kuće kao i Solidworks, razlika je što je Solidworks više "user friendly" i košta oko 5k€ po licenci dok je Catia softver koji može da "odradi" i kompletan avion, auto ili čak akcelerator u Cernu do poslednjeg i najmanjeg dela, do u tančine, ali je cena licence između 90 i 100k€... A sve to na ništa jačem hardveru od onoga potrebnog za SW ili AI... Naravno, tu su i Creo, Pro-E, Solid Edge... i još ceo, podugačak niz 3D CAD softvera...

 

Svaki proizvođač softvera ima na svojoj web prezentaciji na kojoj su izlistani minimalni i preporučeni softverski i hardverski zahtevi i nema tu šta mnogo da se pametuje.

 

Suština pri odabiru hardvera se takođe svodi na to da se što više približi preporučenom hardverskom setapu što najčešće bude neki malo jači Intel procesor, nekih 4-8GB memorije i nekoliko desetaka GB na hard disku, a u većem broju slučajeva, preporučena je i upotreba workstation GPU... Ništa od toga nije obavezno, ali se onda ide na sopstveni rizik da će aplikacija povremeno i periodično da se "zaglavi" i natera korisnika da "please wait..."

 

Sve zavisi šta se radi...

 

Dakle, prvo, i najvažnije je sagledati i popisati sav softver koji se planira koristiti i proceniti koliko često i koliko zahtevno bi se komp tim poslovima trebao opteretiti. Iz toga izvući koji segmenti hardvera će biti najopterećeniji pa shodno tome, odabrati komponente...

 

U svakom slučaju, kvalitet napajanja i matične ploče ne sme biti upitan, memorija i CPU se moraju usaglasiti po pitanju brzina (režima rada) a monitor (ili dva) se biraju po ličnim preferencijalima... Iz ličnog iskustva mogu da kažem da posle promene tri stola i četiri "kancelarijske" stolice, ni to uopšte nije svejedno, pogotovo ako se ispred monitora provodi po desetak i više sati dnevno...

Uz to, kako je neko već i spomenuo, organizacija i redosled izvedbe zadataka (kreiranje/crtanje vs rendering) su takođe važne stavke u rasporedu...

 

Ovo je naravno, sve veoma uopšteno... mišljenje... na osnovu ličnih iskustava...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja volim sve OS da imam na istoj masini ( I Win i Mac i  Linux ) - za to treba najcesce specif High-End konfiguracija - i sve OS volim i poznajem podjednako a takodje i sva tri branim - Advocating . . . :guitarplayer: 

Sto se tice sistema imam „trostruku licnost“ (lud ?) :muha:

 

There is no BAD OS. There is only BAD users of OS  . na osnovu licnih iskustava...dugogodisnje podske za sve sisteme.

 

Rekoh istinu i BEZIM   :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko, kako vidim veoma si obdaren znanjima IT :) , zato verujem da si ti prava osoba koja može rešiti jedan iznikli "problemčić" oko moje kućne mreže i rutera Tp-link koji ne propušta saobraćaj brže od 10mps, a trebalo bi do 150.

Možemo li nastaviti priču u pp ili na neki drugi način?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko, kako vidim veoma si obdaren znanjima IT :) , zato verujem da si ti prava osoba koja može rešiti jedan iznikli "problemčić" oko moje kućne mreže i rutera Tp-link koji ne propušta saobraćaj brže od 10mps, a trebalo bi do 150.

Možemo li nastaviti priču u pp ili na neki drugi način?

 Moguce je ethernet kabl između  10BaseT kompatibilan -kategorije 3  .Da li je zute boje kabl ? Menajaj kabl za pocetak. Desi se da ovi koji izdaju opremu  ubace  pogresan kabl  :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li je zute boje kabl ?

 

 

E takve instrukcije volim! :respect: 

Mogao si pitati je l' kabel serije mnjgf-22687-HjdjHH52 i uživati u tišini koja slijedi dok čovjek sa povećalom dešifrira klinasto pismo na žici na kojoj je ispisano pola Starog zavjeta i negdje među žbrljotinama se krije i ta oznaka. :whiteflag: 

Ovako je fino. Je l' žut? Je? Bacaj!   :buehehe::cheers:  :phil_04:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je bilo i kod mene kad mi je uveden p2p internet:

 

ja: Halo, ne radi mi internet

podrška: isključite napajanje, brojte u sebi do tri, uključite napajanje i čekajte dva do tri minuta.

 

tri minuta kasnije...

 

ja: Halo, sad mi radi internet!

podrška: restart je majka svih popravki - sledeći put znate proceduru, ne morate nas zvati...

 

ende...

 

(još mi se nije desilo da ne pomogne)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je bilo i kod mene kad mi je uveden p2p internet:

 

ja: Halo, ne radi mi internet

podrška: isključite napajanje, brojte u sebi do tri, uključite napajanje i čekajte dva do tri minuta.

 

tri minuta kasnije...

 

ja: Halo, sad mi radi internet!

podrška: restart je majka svih popravki - sledeći put znate proceduru, ne morate nas zvati...

 

ende...

 

(još mi se nije desilo da ne pomogne)

Jeste, zato ovi operateri sad imaju listu i čitaju redom šta je problem, a ja im objašnjavam kako je presečen optički kabl pošto kopaju za gasovod i da celo mesto nema ni telefon ni internet, i tako 10-15min... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Moguce je ethernet kabl između  10BaseT kompatibilan -kategorije 3  .Da li je zute boje kabl ? Menajaj kabl za pocetak. Desi se da ovi koji izdaju opremu  ubace  pogresan kabl  :buehehe:

 

Ma daj žuti kabal, kao da to utiče na brzinu? meni ovo miriše na snejk ojl  :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeste, zato ovi operateri sad imaju listu i čitaju redom šta je problem, a ja im objašnjavam kako je presečen optički kabl pošto kopaju za gasovod i da celo mesto nema ni telefon ni internet, i tako 10-15min... :buehehe:

 

Ja sam kod privatnog ISP-a i to na "point to point", ne na klasičnom wireless-u... Sa krova "Otvorenog Univerziteta" se signal šalje direktno na antenu koja je na krovu moje kuće, par metara manje od 4800m u vazdušnoj liniji. Dobra strana je što nema onog limita koji postoji u našim zakonskim regulativama za wifi (mislim da je na 2.5GHz max snaga emitovanja (EIRP) svega 100mW, na 5GHz (802.11a) max 200mW)

 

Regulatorni propisi koji važe u Srbiji: http://www.ratel.rs/upload/documents/Regulativa/Pravilnici/Radiokomunikacije/Pravilnik_o_opstem_ovlascenju_za_frekvencije_SG2813.pdf

 

I da... za razliku od većine, meni je zbog skupog hardvera (skup je za ISP-a, ne za mene), limit za download 4Mbps ali mi je i upload toliki...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam kod privatnog ISP-a i to na "point to point", ne na klasičnom wireless-u... Sa krova "Otvorenog Univerziteta" se signal šalje direktno na antenu koja je na krovu moje kuće, par metara manje od 4800m u vazdušnoj liniji. Dobra strana je što nema onog limita koji postoji u našim zakonskim regulativama za wifi (mislim da je na 2.5GHz max snaga emitovanja (EIRP) svega 100mW, na 5GHz (802.11a) max 200mW)

 

Regulatorni propisi koji važe u Srbiji: http://www.ratel.rs/upload/documents/Regulativa/Pravilnici/Radiokomunikacije/Pravilnik_o_opstem_ovlascenju_za_frekvencije_SG2813.pdf

 

I da... za razliku od većine, meni je zbog skupog hardvera (skup je za ISP-a, ne za mene), limit za download 4Mbps ali mi je i upload toliki...

 

Ako PPP nije kalsičan wifi šta jeste? Nisam ni onaj zadnji deo razumeo kolki je aplod?! i btw "oprema" je dans tako jeftina da ne mož bit jeftinija...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moram da se ukljucim. Zasto ova ploca majko moja? Pa nema sanse da sa 4-phase naponskom taj i5 iole poleti... pffffff. Nisam siguran ni zasto ovde wifi integrisan na ploci. Ne moze mini, a da iole radi... Mozda si kao sto je neko pomenuo trebao sacekati malo da se pojavi neki iole krsten polovan komplet. Evo za primer: drugar mi je uzeo bas za potrebe posla i7 3960x 4/12 ovaj http://goo.gl/6u1ho5+ plocu za cca 350 e. ovaj i7 ce pojesti bilo koji procesor od ponudjenih varijanti, pa cak i Xeon. Mislim da si malo pozureo, sto se tice mini formata, ja u tu bajku ne verujem nikako.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...