Jump to content

Serije koje gledate


Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...

Better Call Saul

 

http://www.imdb.com/title/tt3032476/?ref_=nv_sr_2

 

 

BKR3QoP.jpg

 

Jako mi je bilo zao shto u Breaking Bad-u nije bila posvecena veca paznja Mikeu,koji je moj omiljeni lik iz serije.

Tu mi je zelju Vince Gilligan ispunio u Better Call Saul i epizode i kojima je Mike-ova pricha su odlichne,rame uz rame sa najboljim BB epizodama.

Prva polovina prve sezone je malo "sporija",osim druge epizode,ali je zato druga polovina veoma dobra.Druga sezona je relativno skoro pochela i zasad je OK.

 

Moja preporuka je da se danloduje cela prva sezona i "izruchi" odjedared.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 1 month later...

Ne zamirite ako je neko već spomenuo, ja nisam neki serijalac...

"The Knick" (2014-2015) http://www.imdb.com/title/tt2937900/

Ženina ideja, ja pribavio Bluray.rip (za početak samo prvu sezonu, 10 epizoda cca 50-55min) i juče u cugu gospođa navalila. Vreme je bilo ogavno pa smo odgledali svih deset epizoda. Mračno, morbidno, provokativno.

Ono što se meni dopalo više od svega je odlična fotografija, sasvim solidna priča (doduše, to me zaintrigiralo da krenem da proveravam neke istorijske beleške i poredim sa pričom - baš me zanima koliko je tu bilo činjenica a koliko fantazije)

Ono što mi se ne dopada je činjenica da se ljudski rod uvek ponašao ovako kako se i sada ponaša i da se samo menjaju metodi kako pogaziti slabijeg, manjeg ili manje snalažljivog od sebe a zarad ličnih ambicija i lične koristi... Ono mračno i morbidno proističe iz osećaja koji se nameće da su čak i najpozitivniji likovi zapravo loši.

Sve se dešava s početka 20. veka u New Yorku... Ljudski rod tek počinje da polako podiže mrak neznanja sa mnogih stvari a morbidno je šta se sve radilo pod maskom "modernih medicinskih metoda"...

Ko nema dobar želudac i dobre živce, ne bi uopšte trebalo da gleda. Ostalima preporučujem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...
  • 1 month later...
  • 3 nedelje kasnije...
  • 1 month later...
  • 2 nedelje kasnije...

Da li pod pozitivnim impresijama nakon gledanja finala druge sezone ( 14. i 15. epizoda ) "Fear the Walking Dead ", da li zbog toga sto im sve serije iznad proseka i po mom su ukusu, AMC kuca je definitivno za respect.

http://www.amc.com/

Drugim recima, nisu imali kixa.

Njihova TV serija " Fear the Walking Dead " ima ozbiljnu preporuku od mene.

To je prakticno prequel daleko poznatije TV serije " The Walking Dead " koju, gle cuda, isto radi AMC kuca. :)

Evo i trailer-a za premijeru prve sezone 2015 god.

Odlicno izgradjeni likovi, pametno odabrane zivotne price junaka, zanimljive njihove interpersonalne veze, savezi, izdaje, pobede, porazi, kao i njihove pojedinacne i zajednicke sudbine.

Maske zombija daleko simplifikovanije u odnosu na poznatiju AMC seriju gde su se ocigledno "debelo otvorili" u zelenim novcanicama, ali sasvim korektno, i vise nego zadovoljavajuce.

Ono sto je veliki plus ove serije je sledece : uspesno su umixovali vise filmskih zanrova ( gde naravno prednjaci horror ) sto nije tako lako uraditi. Naprotiv.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Walking Dead je jedna od (retkih) serija koju redovno pratim od njenih početaka - na nagovor i u društvu sina. Imala je uspona i padova, ali je uglavnom zadržala iznadprosečni kvalitet.

Gledali i Fear of... - takođe zadovoljni! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...