Jump to content

grau.

Preporučeni Komentari

Koliko me samo nervira kada dodju dani da sistem svira bezveze a da mu ne mozete nista. Poslednjih par dana se cak nisam ni nervirao, prosto sam bio u fazonu, ne mogu ti nista.

 

Sad dodjem kuci s posla, gledam sta da pustim, CDP ili gramofon, ajde gramofon, stavim Calexico da svira, kad ono - madjija. I to od prve, cevi se jos nisu ni ugrejale. 

 

Ne znam da li zato sto je petak 6 sati predvece, sledi vikend, sta li je, tek bilo bi dobro da ovako ostane sto duze.

 

Kad bi umeo da utvrdim od cega zavisi kako ce sistem da mi radi, bio bi mnogo srecan covek.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro je...nisam skroz lud!

I sam sam se pitao je li do mene ili stvarno ne svira svaki dan isto.

Najgore radi nedjeljom prijepodne.

To je vrijeme kada muževi usisavaju stanove, a zna se da usisavač tj. njegov motor pravi najviše smetnji. Pokazuje i to da su mnogi lažni vjernici jer se nedjeljom ne bi smjelo raditi već bi trebalo ići u crkvu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pogasi sve punjace, i switch napajanja

ali bez muzike u tisini - pa isprobaj?

cisto da oslusnes "prazan vazduh"

ja sam probao i imam utisak da bi sve te male punjace,napajanja za wireles,

kartice itd. kurce palce trebalo zameniti klasicnim / regulator sa tranformatorom...

:)

.

cak sam i merio mic kapsulom...

.

a mozda je komsija samo zamenio ventil na cesmi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

struja, definitivno

imaju one spravice za stabilizaciju pa treba probati

ili ko onaj grk, direktno kabl sa bandere pa u strujni filter. kad mogu ganferi... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lako rjesiv problem, kao sto 2a3 rece, podmazi malo dobrom rakijom i sve ce raditi fluidnije - cinele kao svila, bas kao beton ali bez napadnosti, o srednjim da ne pricam. Biasiraj rakiju na pola litre po osobi za nabolji zvuk. Moze i pivo, ali ne pravi ''vazduh'' izmedju instrumenata . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam probao i imam utisak da bi sve te male punjace,napajanja za wireles,

kartice itd. kurce palce trebalo zameniti klasicnim / regulator sa tranformatorom...

:)

 

Ja sam već računao kakav mi trafo treba za napajanje za računar i koliko bi me koštao :lol:

U mozak mi se šrafe nekih 15kHz zujanja iz računarskog napajanja. Ne smeta mi toliko ventilator koliko TAJ zvuk koji probija kroz sive ćelije.

 

Punjač za bateriju za fotoaparat sam izgubio, pa sam ga veoma lako zamenio punjačem sa trafoom i eto, jedna zujalica u stanu manje :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možda je do struje. Možda ste u pravu. Moje mišljenje je da je to skolop psiho-fizučkog stanja. Kad se poklope razne Marfijeve kockice pa pustim muzuku da se odmorim (zato mi je i muzika u spavaćoj :) ) i ako je gore pomenuti odradio svoje onda kao da sam negde drugde. Ako je blag umor, dobro raspoloženje, sa ili bez pomoći tečnih pomagača, druga je priča. Ko zna. Biće da su miks svega. Bitno je naći neku muzikicu koja ti u tom trenutku legne i uživaš u njoj. Ostalo, he, ko oma savršen sistem sa svime da je vrh. Ne bi bilo interesantno onda.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ponekad se "nelogicnosti" desavaju, ili mozda ne umemo da ih objasnimo: Eto ja sam juce bio u podrumu da slozim par DIY uradaka koji se tamo nalaze zbog toga sto nisu kvalifikovani za dnevnu sobu, i eto dok malo rasciscavam, rekoh da pustim nesto da svira:

-Pojacalo: TDA2005, davno sklopljeno, u Nivea kutijici

-Zvucnici: Takozvani moj "omni" sa Sony 4' koaksialcima za auto, u 100 cm dugoj papirnoj cevi (od tepiha), nesto kao "omni-pencil-ml-tl"

-Napajanje: 14.4 v sa Ni-CD baterijama, na brzinu "pozajmljene" od prenosne busilice

-Izvor: telefon Samsung Galaxy ace 8530, FLAC fajlovi

 

Rezultat: TO NE SME tako dobro da svira... :dance4::eek:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...