Jump to content

TPA3116 Class-D Stereo Amplifier Board [50W+50W]


skrstic

Preporučeni Komentari

Probao. Radi. Bolje nego sto sam ocekivao :)

Basa ima! Radi u Pbtl modu, pa valjda zato tera 4 oma bez problema.

Zamerka: Primeti se da je D klasa. Visoki su naostreni i pomalo zrnasti, fali neki viskozitet zvuku ako tako mogu da se izrazim. Zato se valjda dobro slaze sa cevnim bufferom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sviralo danas...pa cak i preglasno..mozda u nekom set-up moze i da se iskombinuje da lepo svira. Ipak, nijedna od ovih smrdibuba mi ne mirise :)

Za sada, slusace se Tda 2005, fino zvuci, pogotovo sa Nicd baterijama! Na moje iznenadjenje, i sa regulisanim svicerskim napajanjem se dobro cuje, skoro ko na baterije! Samo slaba filtracija pa ubacuje djubre pa se cuje tiho sistanje...

Tako da cu sledece probati tda 7297 (ako ne gresim). A ako ubuduce budem pravio/kupovao nesto ozbiljnije, po mom ukusu, bice to SE cevno pojacalo ;)

P.s. koja je ono crvena smrdibuba na slici iznad?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danas isprobavao stonoge. I tako pun krug. Na kraju se vratio na Tda 8560.

Onda sam malo eksperimentisao sa napanjem. Zanimljivo je da sa Nicd baterijama od busilice (14.4 v) super svira. Kada sam se vratio na trafo+47.000 uF elko (12 v) zvuk je postao za nijansu tamniji, par detalja se izgubilo...

Sad kontam da oni likovi sto slusaju pojacala na akumulatorima nisu skroz ludi. :)

 Jeste to skupo i neprakticno, ali...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fino :)

Vidim da ljudi pišu hvalospeve na račun TDA7297, kao i gomilu drugih čipova.

Od čipova sam probao TA2024, TA2020, TPA3116, TPA3118, LM1876. Svaki ima svojih kvaliteta, ali mislim da mi je LM1876 ostao najduže u sistemu.(jer nisam imao u to vreme ništa drugo :D)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bas gledam onaj Folson sa tda 7297. On je u stvari samo dodao regulisano napajanje i zamenio kondenzatore malo boljim; naravno da bolje svira...

A ja, inspirisan hi-files sajmom pravim novi mega-giga kabl za zvucnike, kakav do sada jos niste videli. A tek kad ga patentiram, te prodam po 206x vecoj ceni :smesna:

Uskoro opsirnije.. . :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
43 minutes ago, chakija said:

Pridruzih se klubu...

Breeze tpa3116 - svira sa lm317 twisted pear napajanjem.

Svira i to iznenadjujuce dobro, pogotovo u bassu.

Jel ovo sa oglasa? Reče kolega da razmišlja da ga kupi, valjda 25e a tiliko ie i preko alija.

Nisam slušao ovaj model ali poišto imam par različitih to je taj zvuk. Iznenađuje zvukom a pogotovo kad shvatiš npr. da odeš na ručak s nekim dao bi više od njegove cene. Probaj da mu nađeš napajanje sa mogućnošću da izbaci što više ampera. Tek ćeš onda da se iznenadiš. Ili akumulator.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...