Jump to content

TPA3116 Class-D Stereo Amplifier Board [50W+50W]


skrstic

Preporučeni Komentari

Malopre ugledah novi ampić na Audio Sarmi, linkovi su od ovog posta pa nadalje

http://audiokarma.org/forums/index.php?threads/tpa-3116-vs-the-tripaths.574806/page-265#post-9962788

Volt+ je komplet sa potom integrisano pojacalo.

Volt je plocica koja se bocne na neku pcb, nesto kao raspberry resenje (comp +dac plocica).

Zanimljivo, ovo nije iz Kine vec iz Indije ?

Volt+ mi deluje kilavo resen sa tim dizajnom da je pot smesten sa iste strane i vrlo blizu input rca konektora. Inace, izrada deluje odlicno. Ako nekoga ne mrzi da pogleda detaljnije na indijanskom sajtu, sta im znaci onaj deo koji zovu multiplicator trt mrt? Ima i neki trimer, sta to radi, steluje gain ili sta?

Volt plocica je isto odlicno uradjena. Buni me sto nema rca ulaze. Jel moze to nekako da se izvede iz onog njihovog konektora koji sluzi da se bocne i poveze sa "raspberry" indijanskom imitacijom? Ima tu i neki konektor za koji su naveli da za stepped attenuator, zanimljivo, nisam video da kinezi rade ovako detaljno. Sajt im nije los, prilicno je detaljno uradjeno u poredjenju sa vecinom kineza

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Sve je pravljeno po principu snadji-se; tj. Od delova u fioci. Imao sam dva trafoa od 12v 4 A, grecove od 35 A i velike kondove od 47.000 uf 25 v, koji su mi dugo stajali a nisam ih mogao iskoristiti za Pass Zen pojacalo zbog niskog napona (25 v). Pa onda rekoh da ih ubacim ovde. Bar ce dobro da peglaju, pa nek svira kako svira.

Ustvari, jos nisam ni testirao pojacalce...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Povezao. Svira. Kak? Pa..tak. Onako. Koliko para, toliko muzike...

Malo cudno. Zvuk je pomalo hladan, fali mu nesto...osecaj je kao kad jedete hladnu supu. Sve je tu, nije neukusno, ali...

Isprobacu ga par dana, nek se malo usvira. Mada, pojacalce sa Tda 8560 mi bolje zvuci...

20161101_175449-1280x720.jpg

20161101_175358-1280x720.jpg

20161101_175419-1280x720.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, kan042 said:

To je zato što je kutija NIVEA da je SOLEA bilo bi puno bolje. :P

Ma ne prodaje se "Factu" mast u vecoj kutiji, onda bi milina sviralo :D

A izgleda ga treba podgrejati, i to bas cevima. Evo citam da bolje zvuci u kombinaciji sa "tube bufferom". Mozda narucim neki kit, pa probam...

A i tpa 3118 cu skutijati uskoro, pa da cujemo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...