Jump to content

TPA3116 Class-D Stereo Amplifier Board [50W+50W]


skrstic

Preporučeni Komentari

Jes me iznenadio poprilično taj SMSL ali DSD Dac, kad sam ga nabavio uplaših se dobrano da je kupovina 3 x skupljeg Atoll 100 dac-a promašena investicija a uz to i nema mogućnost obrade DSD fajlova. Ono u čemu je Atoll bolji je napajanje, kršteno dvostruko napajanje koje se i tekako čuje u donjim registrima. To me navodi da bi i njihovo pojačalo i dac bili za stepen bolji sa dobrim napajanjem.

Troter, men se čini da ti SMSL prija jer su svetliji da ne kažem malo tanji u basu od HK a obzirom da si dobrano u rege vodama možda tu leži kvaka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Otkud znam... HK ima bass vrlo utegnut a udarac mu je sočan i na manjim glasnocama, gde digitalac nema tu "cvrstocu" u bassu. Malko je meksi bass sa tpa3118, harman je, sto bi rekli audiofili, cvrsta ruka.

Sa druge strane, cak bih rekao da ovaj digitalac ima neku vrstu roll off-a na gornjem delu spektra, kao da je "svilenkastiji i ušećeren" u visokim.. gde Harman izbacuje ono što i prima, na uzivo albumima cinele prste ko sto treba. Zanimljivo je sto se i sa digijem jasno cuju svi ti sitni zvuci, nista se ne izgubi, nego je sve nekako "umiveno" gore.

Nem pojma, meni dobra oba ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • 1 month later...

Dosadilo i meni da se natežem sa mrgama i rado bih da imam malo i solidno pojačalo. Ebay mi je najzgodniji za naručiti a ima toga k'o pljeve. Pretražio sam samo ove sa TPA3116 i jako je šaroliko i izvedbom i cijenom. Evo šta sam našao a prva tri su mi uži izbor. Da li je iko imao priliku testirati amp br. 1? Koju bi mi verziju preporučili na osnovu svojih iskustava i informacija? Može naravno i drugi čip ako je baš osjetna razlika u kvaliteti a manja u cijeni.

TPA3116.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

meni je prvi najzanimljiviji glede motanih komponenti, mada se na svakoj ploči ako treba, može uraditi poboljšanje.

e sad, frka bila, frka prošla, moj model je strpljenje, sačekaću tuđe utiske jer sada nije ništa hitno.

naravno da je cim sa ebaya podrazumevan, ono kada se odluči..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo šta kažu na velikom DIY koje pločice preporučuju:

1. TPA3118 PBTL mono block Sanwu blue board circa $8ea (needs gain lowering mod) good up to 40w for low distortion.
2. TDA8932 Sanwu mono, circa $4ea (use as is works fine but lower power). Sanwu TDA8932 monoblock is excellent. Very musical and deep deep bass - amazing for its size.
3. TDA7498 big black heatsink, vol pot, circa $12 (if you need more than 40w, this is good)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uglavnom je preporuka za SANWU pločice. Jesu li SANWA ili SANWU? Na Ali-ju pretraga za sanwu izbaci jedino PAM8610 pojačalo. Za TPA3116 izbaci hrpu rezultata ali nigdje ne piše sanwu. Kako znate da su sanwu i po čemu su one toliko bolje? Meni nekako izgleda to sve isto a prve 2, na slici koju sam postavio, navode da imaju kvalitetne elemente. Aliexpress mi nikako ne odgovara zbog visoke poštarine za BiH a kod nas je i ograničenje pošiljki na €25 tj. 50KM.

Jedino SANWU pojačalo na ebay-u je:

http://www.ebay.com/itm/Sanwu-TDA7492P-50W-50W-Audio-Amplifier-Bluetooth-Digital-audio-Amplifier-/142119385222?hash=item2116f9b886:g:PCIAAOSwwo1XdnBf

koje mi opet nije interesantno :no:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, zek said:

Evo šta kažu na velikom DIY koje pločice preporučuju:

1. TPA3118 PBTL mono block Sanwu blue board circa $8ea (needs gain lowering mod) good up to 40w for low distortion.
2. TDA8932 Sanwu mono, circa $4ea (use as is works fine but lower power). Sanwu TDA8932 monoblock is excellent. Very musical and deep deep bass - amazing for its size.
3. TDA7498 big black heatsink, vol pot, circa $12 (if you need more than 40w, this is good)

Prva dva imam i u procesu skutijavanja. lažem 3118 nije sanwu ali je koln i dobar je zvuk a i skunut je gain. 7498 nisam čuo a i nemam potrebe za 2x100w. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sviđa mi se ova zadnja TDA7498. Još me kopka ona prva na mojoj slici i sve su prilike da ću nju naručiti (prvu :D)

http://www.ebay.com/itm/DC-8-25V-TPA3116-2X50W-HIFI-Digital-Amplifier-Board-Dual-Channel-2-0-Stereo-AMP-/262520984426?hash=item3d1f78536a:g:hf8AAOSwRgJXhQSr

Dopada mi se i ona na HXLStore. Sa minimalnom poštarinom to je već limit a moguće i da malo pređe. Ima li ko iskustva s njima? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U principu meni je bitna zabava kad nešto pravim, bilo šta, ali šta god da napravim ispadne mrga. Za pare, šta da ti kažem, ispadne da za  ove pare ne mogu ni dijelove da kupim. Onaj 4. na slici malo više od 4 eura, kutija bar ne treba velika a i napajanje ispadne jeftinije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, kan042 said:

Sviđa mi se ova zadnja TDA7498. Još me kopka ona prva na mojoj slici i sve su prilike da ću nju naručiti (prvu :D)

http://www.ebay.com/itm/DC-8-25V-TPA3116-2X50W-HIFI-Digital-Amplifier-Board-Dual-Channel-2-0-Stereo-AMP-/262520984426?hash=item3d1f78536a:g:hf8AAOSwRgJXhQSr

Dopada mi se i ona na HXLStore. Sa minimalnom poštarinom to je već limit a moguće i da malo pređe. Ima li ko iskustva s njima? 

Ova je dobra jer ima podešavanje gaina, jednostavno jumperima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima jedna crvena Sanwu 3116 sa potom , i sa istim  podešavanjem gaina. Mada, vidi pošto je sada ona tvoja sa 2 x mono 3116

http://www.ebay.com/itm/2x100W-TPA3116-D2-Dual-Channel-Digital-Audio-Amplifier-Board-12V-24V-for-Arduino-/311567426011?hash=item488adda1db:g:PDQAAOSwMgdXyTDd

Ipak je ovo best buy.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...