Jump to content

TPA3116 Class-D Stereo Amplifier Board [50W+50W]


skrstic

Preporučeni Komentari

Moje dosadašnje iskustvo s ovim igračkama je da je ova pločica s 2 čipa naj bolja kupovina a možda i zvuk. Ako hoćeš skutijano SMSL 36a PRO ali odradi OSCON mod. Da si u BG da dođeš i uzmeš da slušaš. Ako se odlučiš za ovu sa 2 čipa obavezno koristi njen pot. On je ujedno i pot i služi za uključivanje i ako uključuješ preko njega onda nema pop, ako ostaviš onda si se zajebo, jači je nego sve ostale. Pri isključivanju je veoma mali taj pop. Da ponovim meni je naj bolja. 11 dolara je stvarno smešno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma smejurija stvarno koja je cena...

Ja sam imao onu prvu varijantu tpa3*** i zvuk mi je ostao u lepom sećanju. Rado bih uzeo da ga poslušam, ali mislim da će pre stici iz kine nego što će mi naleteti neki put do bg-a.

Napajanje klasičan punjač za laptop ili neki akumulator?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Nece.

Plocica dosla komletna. Samo je trebalo ubaciti u kutiju.

 

Sve je to zanimljivo i ima svoje draži kad je diy u pitanju... volim ja da experimentišem al mi je i vizuelni efekat jako bitan. Čekam onaj dac da stigne da vidim vredi li čemu ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imate li predlog za neko skutijano pojacalce da tera 8 oma sa ali-ja .

Poslano sa mog LG-D605 koristeći Tapatalk

Guraju one 8 oma. Bitnije pitanje je koje su ti osetljivosti zvučnici. Preporuka što osetljiviji. Ako tražiš skutijano onda SMSL 36a PRO zameni kondiće i guraj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guraju one 8 oma. Bitnije pitanje je koje su ti osetljivosti zvučnici. Preporuka što osetljiviji. Ako tražiš skutijano onda SMSL 36a PRO zameni kondiće i guraj.

 

Mislim da su oko 87-88 db , što i nije baš idealno al šta da se radi . Čisto iz znatiželje da poručim pa kud puklo ... Neće se bačit   :) Malo je slabašan ovaj smsl36 pro na 8 .. svega 12 w po kanalu ako se ne varam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sure electronic.

Na mobu sam pa mi ne ide stavljanje linkova.

Ono crno je hladnjak.

Plocica je solidna kad se zamjene kondenzatori sa OsConima.

Skrstic ima iskustva sa vise plocica i nasao je jeftinije i po njegovom misljenju bolje. Pretrazi malo temu unazad.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a šta su ti? kinezi a možbit i bliže?

 

 

 

 

Kinezi sa lukavo odabranim imenom. Na prvu djeluje kao da je nešto iz Europe ili US of F. A.

Ja sam svoju naručio na ebayu jer su mi sa službene stranice firme htjeli zaračunati shipping koji je bio dva puta skuplji od same pločice i još su se čudili kako ne razumijem da mi rade uslugu.

 

Sve skupa, ja svoju pločicu smatram dobrom, ali nemam nijednu drugu s kojom bih mogao usporediti. Ima negdje thread o Sure by moja malenkost gdje sam (vjerojatno nepotrebno) opisivao iz dana u dan svoje dojmove.

 

 

 

 

 

 

 

Hvala :)

 

U međuvremenu gledajući thread video sam da ste linkovali i ovo http://store.sure-electronics.com/audio/1-x-100-watt-class-d-audio-amplifier-board-tpa3116što deluje kao mono amp za subwoofer :)

 

Možda je slabučak da bi bio solidan woofer amp, ali svakako je mono pločica ako netko hoće raditi dual mono amp.

Ako se ne varam Zbotic je radio dual mono sa nekim od onih pločica na ebayu.

Ispravite me ako griješim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Mislim da ima slicnih plocica sa ugradjenim tonskim kontrolama / bass i treble /. Ima smisla ako ti je stotinjak watta dovoljno. Racunaj da ce vjerojatno biti i manje od sto watta ako ga ne napajas sa maks doyvoljenim naponom...ma cak i sa maks U je moguce da kinezi malo pretjeruju sa specifikacijom snage.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da ima slicnih plocica sa ugradjenim tonskim kontrolama / bass i treble /. Ima smisla ako ti je stotinjak watta dovoljno. Racunaj da ce vjerojatno biti i manje od sto watta ako ga ne napajas sa maks doyvoljenim naponom...ma cak i sa maks U je moguce da kinezi malo pretjeruju sa specifikacijom snage.

 

Hvala!

Pa mislim da ce mi i 80 biti dovoljno. No ako je vec ta ploca jeftina, mogu i da budem bezobrazan pa uzmem i 200w ( treba se uvek svadjati s bubnjevima i gitarama )

Jedna stvar koja me zbunjuje, je kako da pazim koji preamp stavljam, koliko W treba da bude preamp ? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

TPA3116 od 200 Watta nećeš naći. Bar ja nisam čuo za takvu pločicu. No svejedno možeš izabrati nešto od relativno jeftinih Class D pločica na ebayu. Nadam se da će se ubaciti netko tko ima iskustva sa drugim pločicama. Tebi znači treba amp za woofer? Samo za bas?

E da, u vezi pretpojačala....preamp se ne deklarira wattima nego pojačanjem i izlaznom impedancijom. Količina pojačanja ovisi o cijelom lancu izvor - preamp - amp - vrsta zvučnika, a impedancije su uglavnom kod novih uređaja dovoljno dobro usklađene u većini slučajeva. Ono što većina zagovara da je izlazna impedancija prethodnog stupnja što manja, a ulazna imp narednog stupnja što veća. Ponegdje se piše da je rule of thumb da Zout prethodnog stupnja treba biti 1/10 Zin narednog stupnja.
Nadam se da će i za ovo se javiti netko da me ispravi ako je potrebno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...