Jump to content

TPA3116 Class-D Stereo Amplifier Board [50W+50W]


skrstic

Preporučeni Komentari

Pozdrav. Novi sam na forumu pa evo da se i ja priključim ovoj temi.

Nakon dugih dva tjedna čekanja, napokon mi je stigao i moj primjerak pojačala s EBay-a (22$).

Ja sam uzeo 2.1 verziju, trenutno je spojeno na 12V od kompa.

Zvučnici su Sony SS-J20 (jedan je spojen na desni kanal, a drugi na izlaz za SUB dok ne kupim subwoofer)

 

Evo kako to trenutno izgleda, kad dođe ljepše vrijeme (prestane kiša), krećem s izradnjom kutije za pojačalo.

post-1690-0-88602600-1405097150_thumb.jppost-1690-0-58746300-1405097199_thumb.jppost-1690-0-10874200-1405097249_thumb.jppost-1690-0-76186800-1405097322_thumb.jppost-1690-0-15882300-1405097360_thumb.jppost-1690-0-60531600-1405097404_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav svima, 

 

Evo i ja da napisem ponesto o ovom gore navedenom ammpu ( tpa3116 ).

 

Zahvaljujuci Slobodanu  (kolegi Skrstic) koji mi je pozajmio ovaj mali pojacivac imao sam priliku da ga uporedim sa T amp SA 36 a i mojim Alephom 5.

 

Posto mi se tokom letnjih dana Aleph grije kao lud ( A klasa) trebalo mi je nesto  da slusam muziku a da ne moram da palim klimu, pa mi se ''D'' klasa ucinila interesantnom. Prvo sam slusao T amp, SA 36 A, mislim da je  baziran na TA2020 cipu. Poslije toga je na red dosao ovaj mali crveni TPA 3116.

 

Za moj ukus i na mojim zvucnicima, JBL L 90, 90 db osjetljivosti, T amp SA36 svira pet puta vise  nego sto kosta. Ravno, mirno i bez nervoze. Onda je na red dosao TPA 3116. U pocetku se cini da ima malo vise detalja ali kada se malo bolje poslusa nervozniji je i manje prirodan od T ampa.  Nije toliko ravan u cijelom spektru. 

 

Moj zakljucak je da T amp svira kao AB pojacivac neke srednje klase, sto je i vise nego dobro, uzevsi u obzir da su takvi pojacivaci u radnjama visestruko skuplji od navedene ''D'' klase. Nekada sam imao NAD 326 bee i koliko se sjecam nista posebno bolje nije svirao od T ampa. Naravno ovo nije bio uporedni test tako da ne mogu 100 % tvrditi ali mislim da su jako blizu, NAD ima vise snage,  ali to je tu negdje.

 

Ono sto fali ovim malisanima je prostor, punoca instrumenata, zvucna slika je nekako ''spljostena''. Dobre stvari su:  ravan spektar, artikulisanost i pristojna dinamika. Sve ovo je naravno u mom sistemu i sa mojim dacom, mozda se kod nekog drugog pokazu drugacije.

 

Ovi malisani po meni ne mogu da pariraju AB ili A klasi u visem cjenovnom rangu, ali kao sto rekoh, za ove pare stvarno super stvar. 

 

Slobo, hvala jos jednom na pozajmici, vidimo se na pivu ! :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema na čemu. Hvala što si napisao jer svako iskustvo je dobra smernica ljudima sa foruma. Pivo će dobro da se oladi. Grejaće ga lampe kad ih ugradiš. Želim jedan gramofon da čujem krajem avgusta ili u septembru a do tad će i lampe da ti prorade.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lampe ce da idu u dac, danas sam narucio sve sto je potrebno pa ako se pokazu kako treba postavicu semu ovde na forumu, pivo je vec ladno i kad budes mogao svrni! :)

Vidim da po  netu ima i mnogo kvalitetnih i skupih pojacavaca u ''D'' klasi, mislim da te ozbiljne  naprave vjerovatno odlicno sviraju. Ne sumnjam da ce vremenom, kako tehnologija napreduje, te male kutije zamijeniti ove velike glomazne koje trose brdo struje. Super stvar je kad u kutiji od petnaestak centimetara imas spakovano brdo snage, usteda struje i prostora u ''D'' klasi je ogromna...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

D klasa će napredovati. Koliko pokazaće vreme.

TPA3116D2 se pokazao kao dobar čip koji ima potencijala. Slušao si nemodifikovanu pločicu (komponente kupljene po principu najjeftinije a pri tom kineska je). Ljudi ih modifikuju i imaju napredka u zvuku. Koliko, to je subjektivno. Meni se više sviđa od t-ampa (evo ga subjektivnost). Ja imam 2 leve ruke i nisam vičan preciznom lemljenju, konektore il nešto veliko može pa šta mu bog da. Možda se i odlučim na jesen da spalim koju pločicu i deo al videćemo.  

Ima li gde kod nas da se kupi Panasonic 330uF OSCON SEPF?

Ovakva kakva je bolja od konfekcije a košta smešno. Nikad nisam tvrdio da je ultimate, vrh, bla bla truć. Ja sam doživotni neozbiljni početnik i meni se sviđa jer nisam od onih koji svaki dan imaju vremena da pažljivo slušaju muziku. Kad mi dođe (umor ili me neko iznervira ili najzad malo vremena) pustim i uživam u muzici.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

http://store.sure-electronics.com/audio/audio-amplifier-board/low-power-100w/aa-ab32178

Ovo pokušavam da kupim ali pošto nema Srbije ne ide mi. Dopisujem se s kinezima ali nešto ne ide. Probaću pa šta bude. Trebali bi da je naj kvalitetnija izrada, čitaj zvuk.

One os-con kondenzatore nema kod nas. Ja pre 2 sata stavih moje, najzad, u kutiju. Kupio plastičnu u mikro... Tako da sam malo i slušao muziku. Mislio da napravim kutiju za pretpojačalo dok sam bio kod mojih u Vranju al morao ranije da se vratim tako da će da saćeka. Radio mi t-amp dok sam ovo skutijavao i kad sam tpa pustio meni, da ponovim meni, ono bolje zvuči bolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I meni se dopada zvuk male TPA3110, takodje SureElectronic, dok nije počela da krči... i ispostavilo se loš kvalitet kalaja kojim je lemljeno, sećaš se, moram da je ispečem 2-3 sata na 65C , i posle radi nekoliko meseci normalno, dok ne povuče vlagu iz vazduha, Pa sada malo zazirem od Sure...  Slobo, zar nećeš Audiobah zelenu pločicu?Isto je pobrala lovorike na diyaudio.com.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne šalju u Srbiju. U exclude smo.

 

E , hebiga, u pravu si, ovo je ogroman spisak za exclude... Pa kako sam ja kupio onu malu 3110? EEE, daaa, Čakiji poslao neko preko Slovenije, sad se sećam!
 
Mada evo , i Slovenija je na exclude listi, ... trebalo bi stupiti u vezu sa Sure i pitati konkretno, u suprotnom, naći nekoga preko da naruči i pošalje kao privatni paketić male vrednosti...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Piso ja. Uplati i pošalji broj uplatnice, mi odgovorio. Na koji račun. Koliko... Malo me z... Probaću od ponedeljka pa ako hoće OK. Ako ne videću kad mi buraz dolazi iz Švedske pa možda preko njega. Ko ih šiša. Nabaviću audiobah-ovu. Samo nikako da dođem do onih oscon-ova. Prošo odmor pa ću od ponedeljka da krenem u potragu za svime.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Da li su na pločici izmenili raspored obeležavanja za zvučnike - bila je na prvim serijama greška na jednom paru izlaza gde je zamenjeno + i - pa je zvučnik na tom kanalu bio u kontrafazi.

 

 

P.S. Ne videh na njihovom sajtu koliki je shiping za Srbiju.

 

:clap:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma nisu. Dobar je zvuk ali nisu sredili pop. Imam ga i pri uključivanju i pri isključivanju. kad gasim je iste jačine. Kad palim što jače na preampu to jači pop. Moram da promenim činčeve. Napravio sam od one posrebljene žice što kupih u Boljevcima (FAK2) činč kablić bez širma, samo 2 voda, pa moram da probam drugi. Palo mi noćas na pamet a jutros nisam stigao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio vredan. Svaka čast. Kako je 3116 zvučala u poređenjupoređenju sa SMSLom i naravno ovako modifikovana. Kad se malo uprži javi utiske. Nisu me zvali za kondiće još uvek. :(

3116 nisam ni palio dok je nisam modifikovao, tako da ne znam kako je zvucala bez modifikacije :)

u odnosu na smsl dosta bolje zvuci, mnogo dublji bas i zvuk je po meni mnogo prirodniji

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...