Jump to content

Beyma koaksijalac - tannoy alternativa ili nešto sasvim drugačije


chakija

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 530
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

  • 2 nedelje kasnije...

Samo da raportiram...trenutno sam obustavio sečenje ivere za kutije.

Beyma-e na OB bacaju neverovatno velik zvuk. Sve što fali to je bass :). Bojim se da bi sa kutijom izgubio dosta na toj veličini i prirodnosti zvuka.

S obzirom da mi prodaja 15B100R-GH slabo ide, opasno se razmišljam da coaxe ostavim na OB, a dole ubacim 2x15" 15B100R-GH sa svojim pojačalom sa DSP-om  :crazy: . (ili bar 1x15")

Znam da takve bassove, ako ih prodam, verovatno više neću imati prilike da vidim-čujem...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dovoljno je i po jedna.

 

Koaks maltene FR bez skretnice sa donje strane - eventualno kondiš od 200uF na red, a bas frekvencije dopuniti jednom 15-icom u kutiji.

 

Aktiva i biamping se podrazumevaju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nista se ne sekiraj Chaki, proci te to...prvi put kad cujes sta moze normalna mala kutija u istoj sobi :guitarplayer:

 

Bio sam u Pesti na fifi sajmu i ubedljivo najbolji zvuk su imale klasicne kutije: Iluminatori, Prevaratori (sve scan speak) i narocito Accutoni (Isophon).

 

Za te pare sto si ulozio u te beyme mozes bre accuton 3 way da napravish hahaha

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

-Ja bi to metno 15" coax + 2x15" u D'apolito, pa nek ide život... :wink2: -

Dovoljno je i po jedna.

 

Koaks maltene FR bez skretnice sa donje strane - eventualno kondiš od 200uF na red, a bas frekvencije dopuniti jednom 15-icom u kutiji.

 

Aktiva i biamping se podrazumevaju.

Kako će da napravi D'Apolito sa jednom 15kom , ajde molim te... :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sound wall je zajebata stvar ....... i za Accutone

 

ene vam ga kod Zeljkor-a

U pozitivnom smislu zajebata?

 

Čitam sad temu i 6moons review za dynamikks 8-12 monitore sa 8" Nd beyma koaksijalcima...ni sam ne bih bolje opisao kako sviraju, samo što je kod mene ta karakteristika coax-a verovatno još izraženija, tj. manja extrakcije mikrodetalja, dok je prezentacija sirove dinamike (muda) i "oslikavanje" izvođača u prostoru još izraženije nego li kod 8".

http://www.diyaudio.rs/topic/5487-dynamikks-monitor-812/

 

Mislim da mi ipak više leži takav tip zvuka - to je u stvari i razlog zašto sam u startu i uzeo 15" coaxe. Ono što mi je drago jeste da mi nisu dosadni i da svaki put jedva čekam da ih pustim da sviraju. To mrtvilo i pasivnost u mid-high registru mi je najviše smetalo kod prethodnih zvučnika.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma nema veze, bitno je da ti rade posao ;).

Meni i ne trebaju-ovo što trenutno imam naklepano mi za sada zadovoljava potrebe, bar dok ne dođe MLTL kutija ( ili soundwall  :w00t: ) .

Kontam da ću se baš iznenaditi- u zadnja dva meseca sam se odvikao bass-a :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Čakija, sad mi pade na pamet  da ti nisam rekao ranije. Uzmi neki tanak sunđer ili filc i dampiraj hornu sa strane koja je okrenuta ka membrani basa. Damping postavi tako da ne dodiruje membranu basa već da bude pričvršćen samo za hornu. Time ne dodaješ nikakvu težinu niti praviš otpor kretanja na membrani, a ubijaš refleksije same membrane koje dolaze do horne i vraćaju se ka membrani basa.

 

Trebalo bi da se još više iščisti situacija u pogledu srednjih, a možda čak bude i fino-merno vidljivo šta si uradio.

 

Uradi na jednom zvučniku, a na drugom ne pa prijavi razlike kad budeš to radio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...