Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

19 hours ago, Miloš 1210 said:

 

 

Ex%20YU%202%20S.jpg

 

Zavidim ti na Okudzavi. Davne neke 85-86 proveo par pijanih noci sa njim, Arsenom i Enesom Kisevicem u Zagrebu. On i Arsen su bili veliki prijatelji.  Sviro Arbat i stari pidzak. Enes recitovao Bernardu...Zavrsilo se plakanjem (mojim lepo pijanim), kad on otrevao od Visockog  on se nije vratio iz boja. NA kraju nas fino zamolili da odemo iz kafane. Smetalo jednom danas veoma poznatom glumcu, satro romantiku. Ovo nije Yu nostalgija, ovo najobicniji i najlepsi zal za mladost.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Da, Melodija. :thumbsup:

Kod nekih osporavana da posle nekoliko desetina slusanja dodje do znacajne degradacije zvuka, ali to su po meni gluposti.

U kolekciji imam vise desetina Melodiya LP-a i oni koji su bili od starta novi, dobro ocuvani, ostali su nepromenjenog zvuka.

Emil Gilels & klivlendski orekstar i dirigent Szell ( rodjeni Madjar koji je u detinjstvu otisao u US ). Mnogi ne znaju da je ovo izdao i Angel, EMI ( period 1968-1970 ).

 

E sad', @Woland, dobro si me zamislio ovim postavljenjem i prisetio nekih rivalstava. :hmmm:

Gilels ili Richter ?

Nesto poput The Beatles vs. The Rolling Stones. :)

Veliki pijanisti su obojica, definitivno.

Uz ovaj Box Set imam i ova dva ( uostalom kao i pojedine koncerte na LP-ima, a da nisu box set ).

Odlicni pijanisti, orkestri, ali se kao i ti rado vracam ovom box set-u od Melodya-e.

 

 

b1.jpg

b2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Između Gilelsa i Richtera biram Bermana [emoji1] Istina je da je retko svirao Betovena ali su njegova izvođenja Lista sjajna.

Wilhelm Kempf je ostavio trag svojim izvođenjima Betovenovih klavirskih koncerata.. slušam (meni najlepši) peti

a41cdf9d895cfaf598869af8492a3dfa.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Da. Pricasmo svojevremeno o L. Berman-u.

Covek za koga kazu da je imao na koncertima po neku falsh notu ( misss match finger ), ali je zato " predavao " muziku na jedan nestvaran i nezaboravan nacin.

Uostalom, za mene je njegovo izvodjenje Listovih "Hodocasca" ( Aneees de Pelenirage ) nesto najbolje ikada smimljeno od klavirske muzike i objavljeno na medijama ( bilo LP, bilo CD ). Secam se da si ovde postovao tvoj primerak i veruj mi da ti zavidim na tome ( zamisli, nemam ga ;) ).

Sa druge strane Wlhelm Kemph je za Betovena neko ko odlicno razume kompozitora, a takodje svojom brilijantnom tehnikom, talentom i tacnoscu emituje Betovenove sonate na nacin koji bi sigurno sam Ludvig odobrio i dao najvisu mogucu ocenu.

Definitivno jos dva Dzina na muzickom nebu medju pijanistima.

No, na poslu sam, pa meditiram, a ne mogu nesto sada pustiti sa LP-a, ali eto, opet mi dajes imput za pocetak vikenda danas popodne. :)

Ne smemo zaboraviti na italijanski trio : Arturo Benedetti Michelangeli, Aldo Ciccolini i Maurizio Pollini ( na svu srecu jos uvek medju nama ).

Arturo je licno za mene od ove "trojke" nesto posebno.

Od kcerkinog profesora klavira sam slusao jednu crticu iz Benedetijevog zivota. Bio je planiran koncert daleke 1971 god. na Kolarcu. Dosao Arturo na tonsku probu. Kada je probao trenutni Stenway u Kolarcu bio je razocaran klavirom. Naprasno u toku veceri u hotelu je dobio visoku temperaturu ;) i koncert je otkazan.

Medjutim, Mikelandjeli nije ostao duzan beogradskoj publici. Vozom je iz Italije stigao sa svojim instrumentom ( :worship: ). Dragi Profesor klavira kaze da je to bio jedan od najboljih resitala koje je imao prilike cuti u njegovom zivotu ( a kao pijanista i potom pedagog imao je prilike naslusati se ).

Pronadjoh i sta je tada, daleke 1971 god. bilo na programu :

 

1970 - 1971 Season
June 11, 1971
Belgrade, Yugoslavia
 Debussy, Claude (1862 - 1918)
 : Children’s Corner for piano / Le Coin des enfants
 Beethoven, Ludwig van (1770 - 1827)
 : Sonate Op. 7 E flat major
 Beethoven, Ludwig van (1770 - 1827)
 : Sonate Op. 2 No. 3 C major
 Debussy, Claude (1862 - 1918)
 : Images for piano
This recital was actually held. *6

 

*6
Thanks to Belgrade Philharmonic Orchestra’s Production Manager, Mr. Milos Scepanovic and his colleagues from Kolarac Hall, we have managed to provide more information regarding Maestro Arturo Benedetti-Michelangel, he did perform in Belgrade on June 11 1971 with the following program.

 

Preuzeto sa ove adrese :

http://www.eonet.ne.jp/~a-b-michelangeli/concertography.html

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hvala momci na fantastičnim prezentacijama koje već poodavno prevazilaze okvire zadate teme, prerastaju u putokaz, edukativno štivo, osmoletku, večernju školu i megatrend za nas koji kaskamo za vama koji ste se opredelili da do srži ispitate žanr koji vas zanima i što ste nesebični pa to sa nama i podelite!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kao sto napisah danas pre podne, Veliki Arturo Benedetti Michelangeli.  :worship:

DECCA izdanje. Prakticno mali recital. Takav je i naziv : " Od Skarlatija do Betovena ". 

Ni manje ni vise nego poslednja napisana Betovenova sonata u c-moll-u. Dvostavna. Napisana pred kraj Ludvigovog zivota.

Za muzicke istoricare i teoreticare ovo delo se nalazi na medji izmedju klasicizma ( sam kraj ) i pocetak romantizma.

Veliki izazov za sve pijaniste. Medju najoriginalnijim izvodjenjima, samo da podsetim, je i Pogorelicevo izvodjenje ove sonate izdate za DG.

Kasnije je na koncertima Ivo izvodio drugi stav, Arijetu, toliko usporeno, da je bilo toliko razlicitih kritika, koje su samo potvrdjivale njegovu kontroverznost.

Arturovo izvodjenje je besprekorno, meni licno ta "medja" vise vuce na romanticizam ( sto i nije cudno obzirom na Mikelandjelijevu nacionalnost ).

Sigurno ne referentno izvodjenje kao recimo Kempff-ovo, ali za Benedetijeve fanove medju kojima se nalazim i ja, je pod must za kolekciju.

Ono sto daje dodatnu vrednost ovoj ploci je jedno retko izvodjeno delo od Galuppi-ja (savremenik Skarlatija ), tacnije Sonata br. 5 u C duru.

Nje se setio nas Aleksandar Serdar i snimio svojevremeno za EMI ( na zalost samo na CD-u ). Predivno klavirsko delo.

Kao bonus na ovom LP-u su 3 Skarlatijeve sonate. 

Moja preporuka za ovaj LP ako nekome od vas "naleti".

m1.jpg

m2.jpg

m3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, paja959 said:

Hooker..obicno medj prvim preslusanim plocama nakon neke promene u sistemu...mashala F9E...:wub:

. . . 

Sluzila te u zdravlju i veselju. Drago mi je da su nam se slusni utisci pokolopili. ;)

Kod mene nesto "zivlja" situacija  . . . . 

s1.jpg

s2.jpg

"Skorpioni" - rani radovi. :worship:

@paja959 - Thnx once more 4 Ortofon 540/II. :shakehands:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Doktor said:

Sluzila te u zdravlju i veselju. Drago mi je da su nam se slusni utisci pokolopili. ;)

Kod mene nesto "zivlja" situacija  . . . . 

s1.jpg

s2.jpg

"Skorpioni" - rani radovi. :worship:

@paja959 - Thnx once more 4 Ortofon 540/II. :shakehands:

welcome... :)..Hooker (bilo koji) je kod mene mandatoran za testiranje sistema (sa ili bez Canned Heat,sad tolko nije vise vazno)..cisto da se vidi efeket "kako je dobermen zapenio(,ili nije)..sto bi rekli,ima li adekvatne ostrine,ataka u sistemu,ili samo glaba kosku,ko matorac od 90 godina,bez proteze  ...B):D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, paja959 said:

:)..nadje se..kod mnogih starijih rokera,Steppenwolf je samo Sookie,Sookie ili Born to be wild nazalost..nije na odmet nekad okrenuti i B stranu...:D

https://www.youtube.com/watch?v=3XqyGoE2Q4Y

naravno da se nađe ;) kod mene odavno jugodiskova kompilacija ... Gold ... dobar izbor ... ali doco kopa regularne LP koji nisu baš bili lako dostupni i kad si izdavani a tek sad :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 hours ago, revox said:

kolko god puta se preslušava uvjek nešto novo ispliva

. . . 

Od mene trazi maksimalnu koncentraciju i raspolozenje za preslusavanje. 

Ako toga nema, a u poslednje vreme je to cesto u mom slucaju , brzo ide nazad u policu. :mellow:

 

Btw, stigoh s posla, pa pustih ovaj LP koji nekako postade jedan od referentnih za nasa druzenja i seanse :

 

a3.jpg

a2.jpg

Ana Oxa, njen drugi studijski album. 1979 god. RCA Italiana.

B2 - Il Pagliaccio Azzuro koji je i proslavio.

B4 - Notti per Due ( Because the Night od P. Smith ) je poseban bonus. 

Nosim ovaj LP na seanse jer ima onaj stimung s kraja 70-tih, tadasnje tehnike snimanja, analognih synth-ija, jasne distinkcije el. pijana ( Wurlitzer vs. Fender Rhodes ), te odlicno raspisanih aranzmana kako za gudace, tako za duvace.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...