Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

3 hours ago, Doktor said:

^

Dobra taktika. :thumbsup:

"Rokanje" za Stanton, a e fina, elegantna, zavodljiva i naposve ezotericna F-9 za "Cile-Mile" albume.

@paja959 , nema sta . . . :worship:

ma potrefilo se tako,sklanjao sam neko izvesno vreme 1210-ku,zarad nekih da kazem "obaveza sto sam se primio",obaveze resene,pa sam vracao sve na svoje mesto,pa je uradjen jedan spin i na tome  da vidimo jel sve na mestu,jel povezano dobro,nema li bruma nakon silnog cimanja kablova :D

teac.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Doktor said:

^

Friedman Witecka :worship:

Vrhunski nemacki gitarista i "maneken" NARADA label-a nekad', a sada u Biber Records-u.

Jos sam momak bio ;) kada sam pazario, slusao i uzivao u njegovom "Aquamarine"-u.

O Starker-u ne bih, pod must za svakog audiofila koji drzi do sebe.

Belafonte - khhhmm . . .  ne bih uvredio domacina, ali bih to rado preskocio ako moze ( uz sve label "Living Stereo" ). 

Generalno, sjajan lot LP-a za preslusavanje. 

aq.jpg

 

 

doktor sigurno ne zna ko je uvozio NARADA izdanja pocetkom 90-tih u jugoslaviju 

B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, grau said:

 

 

doktor sigurno ne zna ko je uvozio NARADA izdanja pocetkom 90-tih u jugoslaviju 

B)

Definitinvo pojma nemam i ocekujem ono bar neki hint. ;)

Licno sam se snabdevao NARADA-ma na berzi u SKC-u.

Tu je prednjacio Milenko baletan, doduse vise sa CD izdanjima.

Naravno, vec pominjani Caja sa N.Bgd koji je imao shemu preko drugara iz Kanade, a tu si bili i LP-i.

Dosta toga sam uzeo, slusao, kupovao, malo toga vratio.

A da, da ne zaboravim, uz NARADA izdanja ide i (naravno) Windham Hill.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imao sam mali biznis sa jos 2 drugara. radili smo alternativu (SST, homestead i slicno) i naradu. zvanican uvoz, zastupnici za jugoslaviju itd. prodali smo tonu toga, da nije dosao rat i unistio posao, danas bi drugacije pricali. ili da sam sacuvao sve one homestead i SST vinile koje smo dobijali za $4-5 a danas idu na discogsu od 100e pa navise. ah, nije bilo sudjeno.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@grau

Respect.

Iskreno mi je zao sto je tebi i drugarima unisten ovaj posao kojim bih se i ja vrlo rado bavio da je bilo prilike.

SST Records ? Jel i to ? Punk, alternativa i sl. ? Ako jeste, imali ste odlican osecaj sta zastupati. Dosta tu ima kultnih albuma.

Homestead ? Ne mogu toga da se setim, ali ne sumnjam da je i to bilo kao i ove dve disk. kuce vrh.

 

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, grau said:

Homestead je bio US izdavac Nicka Cavea, Sonic Youth i drugih kultnih imena. SST - Husker Du, Dinosaur Jr, itd. Drago mi je da sam bio deo toga, uradili smo ipak nesto za neke generacije ovde. 

Uradili ste vi sto se mene tice kolosalan posao. Siguran sam da nisam jedini koji tako kaze i misli.

Odlicno se secam svih tih vinila koji su se "motali" po Gradu.

Aaaah, Husker-i & Dinosaurusi - fenomenalno.

Sve sto bih dalje napisao, a vezano za propast vaseg posla, distribucije i zastupanja ovih sada vec legendarnih diskografskih kuca, odvelo bi vrlo brzo u "niciju zemlju" zbog mojih kletvi, naklapanja i pretnji namenjenih trenutnom olosu koji je zaseo u one dve zgrade u centru, a i sire. :mad:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 hours ago, grau said:

imao sam mali biznis sa jos 2 drugara. radili smo alternativu (SST, homestead i slicno) i naradu. zvanican uvoz, zastupnici za jugoslaviju itd. prodali smo tonu toga, da nije dosao rat i unistio posao, danas bi drugacije pricali. ili da sam sacuvao sve one homestead i SST vinile koje smo dobijali za $4-5 a danas idu na discogsu od 100e pa navise. ah, nije bilo sudjeno.

 

 

E moj Paunoviću...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 hours ago, grau said:

imao sam mali biznis sa jos 2 drugara. radili smo alternativu (SST, homestead i slicno) i naradu. zvanican uvoz, zastupnici za jugoslaviju itd. prodali smo tonu toga, da nije dosao rat i unistio posao, danas bi drugacije pricali. ili da sam sacuvao sve one homestead i SST vinile koje smo dobijali za $4-5 a danas idu na discogsu od 100e pa navise. ah, nije bilo sudjeno.

 

 

 

35 minutes ago, ZZZ said:

E moj Paunoviću...

 

što je kriv Paunović ... ništa ... krenuo u pogrešno vrijeme, na pogrešnom mjestu sa pogrešnom izborom robe ... isto kao i ja 1988 ... prva privatna knjižara u podgorici .. ugovori sa svim ex yu izdavačima ... prodaja ploča ... PGP-RTS, Jugoton, Suzy, RTV LJubljana ... i hebat ga ... u pogrešno vrijeme, na pogrešmom mjestu, sa pogrešnim izborom robe ... a radilo dobro ... ostala bar satisfakcija ... lijepo sjećanje ... lijepa biblioteka i fonoteka ... malo li je;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 7.6.2016. at 9:58 PM, revox said:

 

 

što je kriv Paunović ... ništa ... krenuo u pogrešno vrijeme, na pogrešnom mjestu sa pogrešnom izborom robe ... isto kao i ja 1988 ... prva privatna knjižara u podgorici .. ugovori sa svim ex yu izdavačima ... prodaja ploča ... PGP-RTS, Jugoton, Suzy, RTV LJubljana ... i hebat ga ... u pogrešno vrijeme, na pogrešmom mjestu, sa pogrešnim izborom robe ... a radilo dobro ... ostala bar satisfakcija ... lijepo sjećanje ... lijepa biblioteka i fonoteka ... malo li je;)

E moj Revoxe... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...