Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

11 minutes ago, Woland said:

. . .

Na kraju sam pustio i Menjuhinovo izvođenje, koje je nešto malo pompeznije i koje mi je bilo etalon za Mendelsona. Da imam originalno izdanje Menjuhina, bilo bi interesantnije za poređenje. Možda je ta pompeznost prisutnija u reizdanju.

Jasno sve.

Pogledam danas (na poslu sam atm) popodne za original Menjuhin-ovo izvodjenje u kolekciji.

Koliko se secam, imam. Prosledim po Groznom prvom prilikom pa uporedi sve djuture. :)

IMHO - Ojstrah rulezzzzz.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moože :) Interesantan je Hall of fame label, nisam ga susretao često - vidim da je to u stvari Columbia, nekakav njihov kompilacijski label. Ploča je poprilično teška (danas bi verovatno imala nalepnicu 180g), snimak je odličan (sa izuzetkom mono to stereo konverzije), a najinteresantnije je da na nalepnici ni na omotu osim imena violiniste i dirigenta, nema imena orkestra - piše samo National Philharmonic Orchestra, bez naziva države ili grada. Teško je poverovati da su Kondrašin i Ojstrah snimali sa Njujorškom filharmonijom a da to Ameri nisu napisali - biće da je Hladni Rat izbrisao ime Lenjingradske Filharmonije :D

Inače, obe ploče sam doneo iz USA onomad.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je zaista interesantno sto si napisao u vezi tog nacionalnog orkestra.

Malo sam tragao i moguce je da je to ovaj filharmoniski orkestar.

https://www.discogs.com/artist/282137-National-Philharmonic-Orchestra

Vrlo je moguce da je zaista taj orkestar, zato sto je Kondrasin u to vreme boravio van USSR-a i snimio sa Davidom u studiju ovaj album.

https://en.wikipedia.org/wiki/Kirill_Kondrashin

Bas si me zainteresovao da u toku popodneva jos detaljnije proucim o svemu ovome.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Stradi said:

Jasna je ta diskografska kuca Hall of Fame.

Dilema postoji samo oko Nacionalnog filharmonijskog orkestra ( odakle je ? ) koji je izvodio na LP-ju koji je postovao Woland.

Bice da su to Britanci :

https://www.discogs.com/David-Oistrach-Kiril-Kondrashin-National-Philharmonic-Orchestra-Vladimir-Yampolsky-David-Oistrakh-Pl/release/7340456

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trebalo bi da su to Britanci jer oni su koristili naziv bez odrednice drzave ili grada.

Mislim da Hall of fame nije label zato sam i stavio onaj link. Postoji Label sa tim nazivom ali je nastao 2008 god i osnovao ga je DJ i  nema klasicne muzike u svom opusu izdanja ako se ne varam. Woland pise da je mozda Columbia ali i EMI records je izdavao serije Hall od Fame. Tu bi inace trebali da budu izvodjaci koji su dobtnici nagrade Hall of Fame pa se i nalaze u toj kuci, sudeci po necemu sto sam ranije citao ali ipak zarad potpune istine i tacnih informacija treba jos malo to pretrersti.

ps

evo nasao sam to za Hall of fame records https://www.residentadvisor.net/record-label.aspx?id=4148

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bach%201.jpg

Karl Richter / Munchener Bach-Orchester: J. S. Bach - 25 Jahre Archiv Produktion

Jedan od albuma kojim je izdavačka kuća Deutsche Grammophon obeležila 25 godina postojanja Archiv Produktion, njihove etikete koja objavljuje dela rane muzike na autentičnim instrumentima. Ploča je iz 1973 godine. četrdeset je leta prohujalo preko te ploče, a da ni dana ne izgleda starije. Stanje zvučnog zapisa je perfektno, bez ijednog drugog šuma ili zvuka osim muzike. Omot je štampan na srebrnom, slavljeničkom kartonu a dodat je i katalog kojim se predstavilo 25 godina produkcije. 

Bach%202.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...