Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

1 hour ago, Doktor said:

LP  kome se rado vracam. 

Kultna ploca, uostalom kao i sam band.

Fairport Convention " Liege & Lief " (1969).

f1.jpg

f3.jpg

Iz pouzdanih izvora znam da nas vise ovde ima ovaj album. :)

yes vala :D ..izbegavati reizdanje istog..B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, grozni said:

Prvo ono sa svalerskom muzikom, pa bicikla....paz se brate Revoxe, ima te provali gospodja:msn-rofl:

gospođa pošla na more već two months sa tendencijom produžetka one more ... pa ondak ja na durmitor jedno mjesec ...dva ... i onda nekako preguramo zimu :rofl:

a biciklo najpametnija stvar koju sam uradio u zadnje deset godina .... krenuo  ka 140 pa se sad lagano vratio na 120 i još jedno 10-15 da ostavim uz put i eto ga ... nisam još za bačit ... jes da pamtim bolje dane al hebe krštenica :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Brate Revoxe, i ja nesto planirao da nabavim bajs, da skidam  ovaj slauf oko stomaka. Ako radi, (a izgleda da radi) dobro je, eto ubrzo i mene na dva tocka. Al ce se veselim kad spadnem na 110, il ne daj boze oko 100...ihajjj:D

 A krstenicu ko hebe....ce je  falsifikujemo, zaradimo negde usput male boginje, pa ko u pubertetu da budemo :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, grozni said:

Brate Revoxe, i ja nesto planirao da nabavim bajs, da skidam  ovaj slauf oko stomaka. Ako radi, (a izgleda da radi) dobro je, eto ubrzo i mene na dva tocka. Al ce se veselim kad spadnem na 110, il ne daj boze oko 100...ihajjj:D

 A krstenicu ko hebe....ce je  falsifikujemo, zaradimo negde usput male boginje, pa ko u pubertetu da budemo :msn-rofl:

radi ... al trebaju još 2 uslova da se ispune ... da makneš ženu iz kuće (da ne kuva) i da probušiš kašiku (viljušku i nož nikako u ruke) ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

UF sad mi lakse. Razveden sam, mako zenu ( il ona mene, poodavno). Non stop rucam po kafanama sirom Srbije ( nastavlja se na prvu recenicu...znaci zena mi ne kuva). Escajg svecano bacam, od sada jedem gudetinu iskljucivo prstima (ovde ocigledno u dijetu ulazi i gimnastika).  Dijeta, kad malo razmislim, uopste nije teska, kad ti je pametno odmere i kad dobijes od znalca odgovarajuci savet. Hvala burazeru, duzan do groba. Pada pecenje (s prsti da ga izjedemo), cim se vidimo. Bacikl, malopre ga vec spomenuh....

Nego brate Revoxe da ne postanem neuhranjen pu, pu od ovako  dijete. Sve se nesto plasim da ne izidjem na onog bez dupe od preka, pa da me zezaju da sam izmrsaveo:msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nista lepse nego kad' dodjes s posla, a donela Posta. :)

gd3.jpg

gd2.jpg

Odmah na stranu B.

Psihodelicno/blues/rock/jammin' "loodilo" . . . " Smokestack Lightnin' ". Jedna numera - jedna strana. 

Ljudi moji, pa ovo nema ama bas nikakve veze sto se tice ambijenta sa preview YT snimcima u HD res. koje sam preslusavao cekajuci ovaj "biser" od albuma.

Btw, US press.

@paja959, thnx 4 advice agn. :worship:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

36 minutes ago, Doktor said:

Nista lepse nego kad' dodjes s posla, a donela Posta. :)

 

Odmah na stranu B.

Psihodelicno/blues/rock/jammin' "loodilo" . . . " Smokestack Lightnin' ". Jedna numera - jedna strana. 

Ljudi moji, pa ovo nema ama bas nikakve veze sto se tice ambijenta sa preview YT snimcima u HD res. koje sam preslusavao cekajuci ovaj "biser" od albuma.

Btw, US press.

@paja959, thnx 4 advice agn. :worship:

:BeerMugCheers:  :happy64:sto bi rekli cesto "overlooked" cak i od onih koji "vare njihove stvari",cuj "history of vol.1" u naslovu,tek ako se dobro zablenes na omot,vidis napomenu za koncertni snimak..pusti nekad i A stranu,kad se zasitis malo "sevanja" sa B strane,jest akusticni set,al je live feeling prisutan i tu..Black Peter :music:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Reko' ja dok si ti pisao odgovor.

Po drugi put uzastopno slusam A stranu i u egzaltaciji sam. :dance4:

Vanvremenski i nestvarno dobar akusticni set. Neka preteca onih popularnih unplugged  izdanja.

Vrh atmosfera na snimku.

Dodatni + je ova svirka na 57-icama. :worship:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, Doktor said:

^

Reko' ja dok si ti pisao odgovor.

Po drugi put uzastopno slusam A stranu i u egzaltaciji sam. :dance4:

Vanvremenski i nestvarno dobar akusticni set. Neka preteca onih popularnih unplugged  izdanja.

Vrh atmosfera na snimku.

Dodatni + je ova svirka na 57-icama. :worship:

ja uvek govorim,sistem-zvucnik koji ne mere da odsvira ove naftalinske/koncertne snimke u smislu rekreiranja atmosfere "da sam tamo",treba terati u Q....jel bili GD,J.Airplane,Doors,QMS nebitno,kad ove odrade dobro,nema problema ni sa audiofiljistickim papazjanijama :P:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Vidim sa slike da je Erato izdanje. 

Uz Harmonia Mundi ,  vodeca audiofilska diskografska kuca za klasiku i pojam kvaliteta po svim parametrima ( zvuk, celokupan snimak, mix, produkcija, studijska oprema, vrhunski instrumenti, odlicni izvodjaci, dirigenti, te i sam kvalitet vinila i kartonskog omota, cesto i postera, knjizice . .  ).

Razocaran sam ovim podatkom za tehnicki kvalitet ovog albuma.  :(

To ne lici na onaj nekadasnji Erato 

Evo i primera :

 

e1.jpg

e2.jpg

e3.jpg

e4.jpg

e5.jpg

e6.jpg

e7.jpg

Izvodjac Marie-Claire Alain, vrhunski orguljas. Svojevremeno je izdat i kod nas jedan album, tj. licencno izdanje sa Marie ( takodje J.S. Bach - Tokata i fuga d moll ).

Na ovom albumu je odlicno izvodjenje, kao i sam snimak.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne da ne liči nego nema veze sa njihovim ranijim izdanjima.. jbg.. hteo sam da imam Spiegel im Spiegel na vinilu, iako sam znao da je skinut sa harda..

Posle je bilo opšte mesto ali sjajan snimak i dobra muzika

71f9bdce98e9cb15ca68442a092f1b78.jpg

A sada se vrti atmosferični The Alvaret Ensemble

5ceea957ff3b3bc87e6ab18cf265e516.jpg

Jedan LP je beo

b92e5e8f3362a4cad160db1c8d0338f2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Woland

Thnx za ovaj The Alvaret Ensemble.

 

Stigoh na posao i pustih ga onako tiho sa YT.

Prisetih se vremena kada smo gledali/slusali TV kanal Landscape.

Kako sam samo neumorno presnimavao njihov progam na VHS, kolektirao kasete i preslusavao ih.

http://www.landscapetv.com/history/

Jedna od njihovih umetnica je i Claire Hamill.

Imao prilike cuti njen album Voices jos daleke 1989 god. ( objavljen 1986 g. ) i bio sam prosto "oduvan" tim zenskim glasovima i aranzmanima.

Moj tadasnji dealer LP-a (SKC berza) je imao jedan nesretni primerak iz Kanade koji je pretrpeo torturu lose montirane zvucnice od prethodnog vlasnika vinila, tako da se na visokim cula ona odvratna distorzija i LP sam uredno vratio, na moju veliku zalost.

Potraga za tim vinilom je trajala sve do 2014 god. kada sam bio sluzbeno u Geteborgu i zahvaljujuci nasem dragom @ninja sam obisao tri dobre prdavnice s/h vinila.

Upravo u prvoj radnji sam pronasao dugo trazeni i zeljeni vinil od Claire.

Potraga je trajala 25 godina. :)

. . . . . .

The Alvaret Ensemble - i od mene preporuka.  :thumbsup:

 

 

voices.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...