Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

Jujuju ja sam do seksa dolazio teškom mukom, kakav crni Klajderman, morali smo da slušamo i imamo minimum NME Top 10, eventualno Top 20. Šu-šu: najviše mi se isplatio Shriekback prvi album (naslednici Gang of Four), koštao me dva džeparca ali je cicama bio neodoljiv ;)

 

Shriekback_-_Oil_and_Gold_album_art.jpg

 

Oil & Gold (1985), sve hit do hita, a tu je i darkerkama neodoljivi sentiš Faded Flowers :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znao sam da ti je to vec bilo poodavno u "meredovu". B)

Sto ne napisa koju o samom snimku, master-u itd. ?

Koga ova ekipa sa ploche zanima, vec je cuo, slus'o na mp3, potom flac, itd. ostalim digital oblicima.

Kako taj vinil zvuci tebi ?

Daj, podeli s nas plz. ( iako cemo vec mi Santana's "vernici" to kol'ko vec sutra kupiti, ali valja cuti i jos koje misljenje ).

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 hours ago, Doktor said:

Znao sam da ti je to vec bilo poodavno u "meredovu". B)

Sto ne napisa koju o samom snimku, master-u itd. ?

Koga ova ekipa sa ploche zanima, vec je cuo, slus'o na mp3, potom flac, itd. ostalim digital oblicima.

Kako taj vinil zvuci tebi ?

Daj, podeli s nas plz. ( iako cemo vec mi Santana's "vernici" to kol'ko vec sutra kupiti, ali valja cuti i jos koje misljenje ).

 

vinil cist ko suza,Made in France,treba to slusati u nekom normalnom formatu,ono sto je bilo po YT,MP3 itd nesposobno je bilo da prenese slojevitost muzickih tokova..produkcija nije vatromet,al su kmorektno uradili posao..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

n5t-IMG-74.jpg

dtf-IMG-74.jpg





 

...I da odgovorim na Pajino obrisano pitanje... :)

Thorens 126 ni u ludilu nije penzionisan, samo sam iz ormana, u kojem čami već skoro dve godine, izvukao Technics SL-151Mk2.

Čisto da malo i on protegne noge, a montirao sam mu AT-440MLb koja čuda čini sa istrošenim pločama i njihovim lošim iglama pojedenim unutrašnjim brazdama.

Tako da je i ovom pomalo izmučenom Alice Cooper-u podarila novu mladost :) :

q89-IMG-74.jpg




 

...Sprava sa drvenim stranicama je Sony TCK 990ES kasetofon, dok Cyrus Dvojka + PSX i dalje verno služe! :)

.


 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Kuja:thanx :)...zar ne mozes nekako resiti razmestaj tako da koristis oba?..ja sam se pukim slucajem pre skoro godinu dana navukao na tu opciju 2 gramofona,doduse imao sam ludu srecu,pa sam mogao da ih smestim..sad kad sam menjao pojacalo skoro,mandatorno je bilo dva phono ulaza..doduse malo je falilo da ode mast u propast,al se uspelo resiti i to komformisticko pitanje,jedino sam morao sad raditi (me DIYer :)) duzi IC za CD player..jedan gram sa nekom slabijom zvucnicom za drndavije ploce,drugi sa nekom boljom zvucnicom,za ploce dobrog kvaliteta..makar kolko se covek trudi da sve bude mint stanje,uvek ima i nekog kukolja..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E ako si ga uzeo. Mislim na onaj prvi sleva. :rolleyes:

Trosio ga u zdravlju i veselju. 

Meni taj LP stalno nekako izmice. 

Nesto slicno bilo i sa "Amoxomoxoa" dobrom kopijom.

Al', na kraju dolijalo :

Tako ce (nadam se ) biti i sa ovim "kopacem grobova". ^_^

IMG_2457.JPG

IMG_2458.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gene%20Clark.jpg

Gene Clark je jedan od osnivača Byrds-a, odlazio je i vraćao se u bend više puta, a u međuvremenu je pravio epske solo albume. No Other, na primer. Album počinje prilično flah, sa "Life's Greatest Fool", a onda kreće ubistveni pesmosled: Silver Raven + No Other + Strength of Strings... Uf, nije za one sa slabijim srcem ;)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...