Jump to content

StabiS/StogiS 12" setup


Eci

Preporučeni Komentari

Anubisova daska je 30 x 45. Gramofon (i ovaj - isti su, osim ručke), lepo stane na nju. Proširio sam je za 5 cm, zbog "tertorijalnih razloga" :) Naravno, to bez ubedljivih pretnji (mojne mi je neko pipnuo gram - ubivam namrtvo) neće da bude dovoljno, a razmišljao sam o zvonu od pleksiglasa. Nešto poput ovoga:

 

Postavljena slika

 

Može da se napravi jeftino. Samo se plašim da zvono ne bude preveliko. Videću koliko ručka izlazi izvan gabarita. Ako je preveliko, nešto ću da smislim da barem zvučnicu zaštitim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 162
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

W, taj poklopac (zvono) izgleda nekako rogobatno, pa možda treba razmišljati o ovakvoj nekoj varijanti:

 

Postavljena slika

 

 

Ne znam kako bi se to pravilo po meri.

 

S druge strane, čak i relativno veliki poklopci mogu sasvim dobro da se ukloipe u ambijent. Recimo da mi u slučaju ovog Garrarda ne smeta ni malo:

 

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za komotan/bezbedan rad sa gramofonom/ručicom potrebna je ploča 550 x 500 mm

Ova varijanta sa parenom bukvom može za start da ti bude ok - na duže staze bih ipak stavio ploču od nekog drugog materijala

Bilo bi poželjno, da se ta ploča može nivelisati

 

Što se tiče gazne sile, proizvodjači preporučuju merenje na visini na kojoj je i LP. Da sve ne ostane u domenu teorije, čim nadjem vremena izmeriću gaznu silu na više visina, pa ću rezultate staviti na forum.

Ranije sam radio takva merenja sa Artemiz ručicom, i nije bilo razlike.

Hvala svima na sugestijama i komentarima

 

:)

 

Tegić ću zaštiti auto lakom : probao sam sa nitro lakom i lakom za nokte - rade posao, ali se vide tragovi od četkice - suviše se brzo suši lak, pa ne stiže da se poravna 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za komotan/bezbedan rad sa gramofonom/ručicom potrebna je ploča 550 x 500 mm

Ova varijanta sa parenom bukvom može za start da ti bude ok - na duže staze bih ipak stavio ploču od nekog drugog materijala

Bilo bi poželjno, da se ta ploča može nivelisati

 

Što se tiče gazne sile, proizvodjači preporučuju merenje na visini na kojoj je i LP. Da sve ne ostane u domenu teorije, čim nadjem vremena izmeriću gaznu silu na više visina, pa ću rezultate staviti na forum.

Ranije sam radio takva merenja sa Artemiz ručicom, i nije bilo razlike.

Hvala svima na sugestijama i komentarima

 

:)

 

Tegić ću zaštiti auto lakom : probao sam sa nitro lakom i lakom za nokte - rade posao, ali se vide tragovi od četkice - suviše se brzo suši lak, pa ne stiže da se poravna 

 

Bukva je privremeno rešenje, planirao sam da radim policu, gornja ploča bi bila 60 x 50 cm. Na njoj bi bila neka druga ploča sa spajkovima sa nivelisanjem. Koji materijal bi bio najbolji?

 

U sto su lepi ti poklopci

a gde ima tako nesto da se napravi?

traba mi za EMT (koristim sada neku krpu...)

 

Evo ovde: http://www.europleksiglas.rs/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

W, taj poklopac (zvono) izgleda nekako rogobatno, pa možda treba razmišljati o ovakvoj nekoj varijanti:

 

Postavljena slika

 

 

Ne znam kako bi se to pravilo po meri.

 

 

 

Mislim da bi moglo i to, ali nije nužno da zvono bude ružno, sam si video.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bukva je privremeno rešenje, planirao sam da radim policu, gornja ploča bi bila 60 x 50 cm. Na njoj bi bila neka druga ploča sa spajkovima sa nivelisanjem. Koji materijal bi bio najbolji?

 

 

Evo ovde: http://www.europleksiglas.rs/

Javor bi bio najbolji , najvise ljudi ga za Kuzmu koristi i po belom svetu i ima odlicne karakteristike, bar je to moje misljenje. To se odnosi na dasku na kojoj bi sedeo sam gramofon. Jos kod nas je kvalitetan javor 10x jeftiniji nego u svetu jer je najkvalitetniji tzv AAA klasa a sa prostora nekadasnje nam domovine SFRJ .

Evo lep primer

Postavljena slika

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imaš li ideju gde da pronađem javorovo drvo?

 

Privatne stolarske radionice ili imaju ili znaju gde da se nađe. U Novoj Pazovi nude... http://www.frischeis.rs/rezana-grada/

Ja imam neke "htelebiti_šank" od ptičjeg javora ali je to sasvim drugi padež...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Anubisova daska je 30 x 45. Gramofon (i ovaj - isti su, osim ručke), lepo stane na nju. Proširio sam je za 5 cm, zbog "tertorijalnih razloga" :) Naravno, to bez ubedljivih pretnji (mojne mi je neko pipnuo gram - ubivam namrtvo) neće da bude dovoljno, a razmišljao sam o zvonu od pleksiglasa. Nešto poput ovoga:

 

Postavljena slika

 

Može da se napravi jeftino. Samo se plašim da zvono ne bude preveliko. Videću koliko ručka izlazi izvan gabarita. Ako je preveliko, nešto ću da smislim da barem zvučnicu zaštitim.

Праве га и продају Проџект, Клираудио и други. Кошта више од 250 евра. Код нас може да се савије, али покрива само две бочне странице.

Значи, само естетски . Мислим да је такве радио Игор ТТ за своје грамофоне.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stabija meračim od kada se pojavio prikaz u SAM-u. Uvek je bio skup, u nekim momentima sam i mogao da ga kupim, ali je uvek bilo nešto preče. I sada postoji nešto preče. Ali, san je ostvaren, Stabi sklopljen. setup-ovan i dobio je nov tanjir - Bajaderu.

 

FFL kaže da ga danas nosi do gravera da uradi personalizovanu signaturu. Dakle to je jedan sasvim poseban Stabi, delimično unikatan i jedinstven. Neizmerno sam srećan zbog toga, pa poželeh da to podelim sa Vama. Teško da bi bilo ko drugi to razumeo :) Naravno, to ni mene ni Vas ne amnestira od gluposti koje povremeno činimo :)

 

FFL je uradio fenomenalan posao - pripitomio je Stabija, udahnuo mu duh ravnice. Obzirom da su Banaćani temperamentniji deo Vojvođanskog tria, siguran sam da mu neće manjkati živosti. FFL - hvala i čestitam :)

 

Postavljena slika

 

Postavljena slika

 

Postavljena slika

 

Postavljena slika

 

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...