Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

pre 39 minuta, NIXIE reče

Ma ovaj je I5, samo su počeli ventilatori da mu se čuju pomalo. Sad dal se isplati ulaganje, ili uzeti noviji, manji i bešuman to je pitanje? Pre bih rekao da ga istrpim još malo, pa u potragu za boljim.

Ti ventilatori mozda mogu da se otvore i podmazu - meni je serviser to radio - pomaze neko vreme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, NIXIE said:

Moji su 60x60x25 sa 4 pina 12V. Ako znate za te nešumeće bio bih zahvalan.

WWW.EXCEED.RS

NOCTUA NF-A6X25-FLX cooler

Tropinac. Ako ti ne treba regulacija (svakako je sigurno tisi nego default na min obrtaja :) )

 

VIPHOUSE.RS

Fan NF-A6x25 PWM, 60x60x25 mm ventilator, 550 - 3000 RPM, 19,3 dB/A, 29,2 m³/h, 2,18 mm H2O, 4-pin PWM

 

I 4 pinac pwm

Izmenjeno od Brijac
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 14 časa, Brijac reče

Ne vidim zasto, moze 3 pin na 4 pin bez problema. Samo nemas pwm kontrolu. 

Zavisi od modela i na sta se ugradjuje - menjao sam neki i serviser mi je rekao da nekad moze tropinac da se ugradi ali kod mene je probao - nije mogao da prilagodi - zaboravio sam zasta se tacno koristila 4.-ta zica.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, krca44 said:

Zavisi od modela i na sta se ugradjuje - menjao sam neki i serviser mi je rekao da nekad moze tropinac da se ugradi ali kod mene je probao - nije mogao da prilagodi - zaboravio sam zasta se tacno koristila 4.-ta zica.

Nema tu model i na sta se ugradjuje, to je standard. Malo te je serviser zavrnuo :) Cetvrta zica je za pwm, iliti signalna zica koja daje tajming i tako kontrolise brzinu ventilatora. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Brijac reče

Nema tu model i na sta se ugradjuje, to je standard. Malo te je serviser zavrnuo :) Cetvrta zica je za pwm, iliti signalna zica koja daje tajming i tako kontrolise brzinu ventilatora. 

Kako god trebala je ta cetvrta zica.

Zasto bi me stalni serviser zeznuo - da me malo proseta za cenu servisa od paklo cigareta ?

 

Mislim ima i takvih tipova :D

 

 

P.S. Sta je taj tip sve servisirao za sicu...vise bi me zajebao da je svaki put trazio dve crvene ili rekao nemoj druze da dolazis.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@krca44Nije novac uvek u pitanju, noze biti i ne znanje, nesvesno. Preko 17god sklapam racunare, sto poslovno ranije(testirao hardver, pisao recenzije za casopis, takmicio se u OC itd), sto privatno kao pomoc prijateljima, nikad nisam naisao na slucaj da pwm konekcija (u ovom slucaju nedostatak) pravi problem pokretanju ventilatora. Prosto je standard takav da mora ici struja kroz 3 pina i pokretati ventilator. E sad, da ne ukunem coveka za bezveze, moooozda si bas bio baksuz i da je ta verzija bios-a bila vrljava.. Sto opet moze da resi update-om, ili downgrade-om. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

×
×
  • Kreiraj novo...