Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

36 minutes ago, Leonardo said:

 

Tartufi i Garrard nisu potreba već visok stepen hedonizma. Krajnji nivo oplemenjivanja. :thumbup:  

ps - obustavljam dalju šalu, čim budem imao neku novu skalameriju, prijavljujem.

Apsolutno saglasan. Medjutim, ne moze se juce napraviti staro vino.

Meni je tragicno smesan taj alavi skok da se naplati neciji hedonizam na tronu od propagande, i vec zamisljam razne managere kako uzurbano rade na cost cuttingu, koji ce biti zavijen u oblande modernih prica..ekologija, koriscenje recikliranih materijala...a sve zasrafljeno na krilima gotovog, proverenog uspeha...sa vec ulozenim godinama propagande i milijardama reci...

Za hedonizam, ocu vino iz 72-e, ocu odlivak iz 57-e, ocu gvojze iz rude a ne od prelivenih otpadaka... ocu pravi drveni papir zalepljen tutkalom, miris i izgled patine..:thumbup:...a ne kineski stanceraj zamotan u sarenilo..proizveden za 34,63$ po komadu... :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mozda nisam u toku price oko starih uredjaja,ali da bi dozivljaj bio kompletan i potpun potrebno je i okruzenje vratiti u proslost.

Znaci ....crno-beli TV,zvoncare,brukserice,sinteticke rolke,zulufi do kragne,naftarice....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

48 minutes ago, vladd said:

Za hedonizam, ocu vino iz 72-e, ocu odlivak iz 57-e, ocu gvojze iz rude a ne od prelivenih otpadaka... ocu pravi drveni papir zalepljen tutkalom, miris i izgled patine..:thumbup:...a ne kineski stanceraj zamotan u sarenilo..proizveden za 34,63$ po komadu... :D 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

39 minutes ago, zoranzu said:

crno-beli TV,zvoncare,brukserice,sinteticke rolke,zulufi do kragne,naftarice

Ne TV, fuj to, nema veze sa hedonizmom, zvoncare moze, mogu i klasicne, Lee ili Levi Straus, ili Fiorucci, bruks moze, a mogu i spenserice, ne rolke, ali dzemperi od kasmira, pamucne majce, kozne jakne, grombi... zulufi moze, cak i Mungo Jerry, naftarica ne, ugalj i drva moze, a dobra je i struja, plin kao i centralno...:good:

 

Stari uredjaji su stari uredjaji, radjeni na drugaciji nacin, poprilicno konforno, inzenjerski temeljno, bez teskog pritiska pojeftinjenja proizvodnje i zamenskih jeftinih sirovina...

I to im daje gust, drveta, bazicnih materijala, bazicnih konstrukcija...parfemi iz parfimerija, tehnika iz tehnickih radnji..nikakav miks doticnih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, vladd said:

A ako Zen ukrsti Revoksa i Hammer Horror? :) 

Vid' @vladd, ja ne znam da li su ti vec rekli, ali ti si postao hit "tamo". :)

Posteno, zasluzio si.

 

A Revdza mi je osvezio ovu poslednju nedelju, kao cela operacija/kombinacija/druzenje, a to ce tek biti kada sam taj komad dodje na red za rad. 

Ono sto je tu najbitnije je da nigde ne zurimo, da ja nisam od onih kao u pesmi Lacnog Frantz-a "Ne mi dihat za ovratnik", vec naprotiv, neka sve oko ovog tjunera ide spontano, polako, sa merom, bez nervoze . . . .

Apropo Hammer Horror numere ( jedne od mojih omiljenih od KB ), moram je ovde "okaciti" kao bih ono bar delimicno docarao talenat, sav potencijal K. Bush.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, vladd said:

Sjajna je Kate, luckasta, ali vrhunski umetnik.

. . .

Moram reci, kao nekakav njen HC fan , ne neko ko u 2 klika to nadje na wiki ili gde vec.

Kajt ima burazera, Pedi Bush-a, koji je odlican studijski muzicar bio tada ( nemam podatak za sada, tj. danas gde je, radi li, svira ... ? ), te je on, u stvari zasluzan sto je dao preko zajednickog drugara demo kasetu  nikome drugom do Dejvid Gilmoru iz Pink Flojd, a oni su tada bili ( pocetak 70-tih ) face u EMI.

Prakticno, Gilmur je bio Kejtin protege. :)

I tako, EMI objavljuje njen prvi LP gde se nalazi ona njega numera " Orkanski visovi " koja odmah deli slusaoce na one koji ce je voleti/pratiti i one druge koji ce je hejtovati/brzo zaboraviti.

Na svi srecu, vise je bilo i ostalo ovih prvih i tako . . . 

Bice i o tome zasto nije imala toliko puno nastupa i o jos kojecemu.

Evo za kraj ovog mog javljanja YT spot sa Gilmurom i Kejt :

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prihajalo,konacno,ponovo Shure V15 III..prvi primerak u SME M2-9,doduse bese LM varijanta sa laksim telom,sa JICO SAS profilom je imalo neko cudno ponasanje "mehanicki" tada na nekim LP-ima sa siroko moduliranim brazdama ili recimo kod upadanja u brazdu na pocetku ploce,pa je to otislo tada nizvodno..al bese u njoj neki specijalan smek,koji mi je ostao u nekom prijatnom secanju,cak i naspram V15 5 xMR JICO SAS sto ja redovito koristim,tako da se cekalo u zasedi :D..malo tvrdji zvuk u odnosu na seriju V,gornji spektar nije tolko barsunast,rezultan,al serija III je veci smeker od serije V,barem meni sto se tice trovanja :lol:

V15 3.JPG

V15 3 2.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, Doktor said:

Vidim da si brzometno instalirao. Preslusavaj, neka malo "opgori", nabije par desetina radnih sati, pa javljaj utiske. :)

Btw, gratz. :thumbsup:

ma bejase prvo jedno extra brzometno montiranje u lenkonju,cisto da vidim jel to ispravno prvo :crazyrocker:,ljudi su danas spremni svasta da prodaju,al na svu srecu bejase sve ok,ociscen vrh igle sa Clearaudio 003,jel se videlo da je vrh igle musav,kad je sve to proslo,onda sam krenuo tek na krajnje montiranje :D

falaVi :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, sich said:

Nism mogao da odolim :P za 50e pa stvarno je smesno a radi!Ne radi selektor,ce ga sredim,i naravno osvezavanje :hammer:

 

 

Ako skidaš poklopac, spremi kilo termo paste. Proveri da li su menjani izlazni tranzistori.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Paste imam.Prvi je vlasnik i samo na kratko je bio u Srbiji pa se vratio u EU na arbajt.Ne bi trebalo da je cackano.Malo je umazano rukama a srafovi su kao novi ne pipani.Jedino me zeza sto je remont kod mene na B-2 pa necu moci jos mesec dana da se zezam sa njim.Jbga radim po 12h.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
×
×
  • Kreiraj novo...