Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

gornja količina cajgera upravo pazarena i putuje.

simpsoni su jako dobri kazaljkaši, ovi idu na prednje ploče nekoliko ispravljača za iživljavanje nad cevkama i sadržećim gedžetima.

tube tester naravno nema veze sa ovim

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gornja količina cajgera upravo pazarena i putuje.

simpsoni su jako dobri kazaljkaši, ovi idu na prednje ploče nekoliko ispravljača za iživljavanje nad cevkama i sadržećim gedžetima.

tube tester naravno nema veze sa ovim

:oke:

Puno, puno jasnije. :wink2:

Zbunilo me ono na kutijama - Simpson.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jašta. dodaj i frontdesigner da se skale malko preurede za pravu namenu i milina.

jurio bi ja domaće tj iskrine BN100 kazaljkaše,  al mrka kapa nema nigde (bar)10 komada da "liče"

 

ispravka:

ima kazaljkaša lepih cena u Elementi, ali ovi izađu 3x jeftiniji a svakako bolji

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gornja količina cajgera upravo pazarena i putuje.

simpsoni su jako dobri kazaljkaši, ovi idu na prednje ploče nekoliko ispravljača za iživljavanje nad cevkama i sadržećim gedžetima.

tube tester naravno nema veze sa ovim

 

da ne bi prodo koji da se i ja malo iživljavam :whistle2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postavljena slikadlm-260.jpg

http://www.rpelectronics.com/dlm-260-digital-lcr-meter.html

слика са нета, мој је још увек у витрини иза катанца и показује се само гостима(али из мојих руку)

 

Tako i ja moj crni pojas i ako nije nista posebno (made in Serbia by Montex) ali je natopljen znojem, ali samo iz moje ruke........ :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pošto sam već odavno hteo da imam svoje Dynaudio zvučnike, danaske mi se i ta želja ispunila. U akciji G_za_G, na obostrano zadovoljstvo, zamenio sam Sonus Fabere kojima nisam bio zadovoljan (nisu mi se uklopili u viziju a još manje u sistem) za ove...

Postavljena slika

 

Prvom zgodnom prilikom sledi ekspedicija po iznutricama :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bogami. ovi su u baš lepom finišu...  :respect:  Kakav si ti manijak!

:)

 

BTW, skretnica iako je navodno 6db, nije ni izbliza svedena na 1 kond i jednu zavojnicu. Bas je 17W75EXT (cca 140€/kom) http://www.gattiweb.com/images/dynaudio/17W75EXT.pdf a visokotonac standardni D28 (cca 120€) pa ako poludim i iskonstruišem neku otkačenu kutiju, tako da ispadne da sam dobio (okvirno) 800€ u drajverima i skretnicu pride a menjaža je bila jedan na jedan, najbolja finansijska ponuda za Sonus Fabere (Minuetto) je bila pišljivih 450€ što je bilo neprihvatljivo. Drugo, Sa Sonusima sam bio na cedilu jer bolju kutiju ne bih mogao napraviti a zvuk je bio čist mrak u kombinaciji sa mojim komponentama. Ovo još ne znam kako zvuči, kutija je zanatski korektno odrađena ali mislim da ovi drajveri zavređuju bolje, mnogo bolje... Do daljnjeg, ostaće u fazi slušanja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, to je neki Audience?

 

Aha. Osmica. Nisu se nešto proslavili ali meni deluje kao dobra gomila sirovina za neki malo ambiciozniji boxing projekat...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aha. Osmica. Nisu se nešto proslavili ali meni deluje kao dobra gomila sirovina za neki malo ambiciozniji boxing projekat...

 

 

Znači, bit će zanimljiv thread u doglednoj budućnosti. Super! :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znači, bit će zanimljiv thread u doglednoj budućnosti. Super! :thumbsup:

 

Za sada, kako rekoh, imam dosta da razmišljam o drugim stvarima a ne o redizajnu. Ono što me inspiriše je činjenica da ovi mali drajveri mogu da se strpaju u ograničen broj rešenja koja bi bila bolja od postojećeg, veoma konzervativnog, čisto zanatskog boxa. Sa ovim drajverima je već dosta ljudi radilo razne projekte, samo ih treba iskopati i izanalizirati. Jedan od projekata, doduše sa jednom midbas jedinicom, odrađen je ovde https://plus.google.com/photos/104107185613711029856/albums/5473677446277953025?banner=pwa&authkey=COGZqNbY4d7YTg odnosno, tema je ovde: http://www.diyaudio.rs/topic/1880-nikomi-opet-sklapa-dynaudio/

Postoji, koliko sam do sada pohvatao, bar četiri varijante 17W75 gde je ova prva, bez sufiksa izvedena sa upuštenom kapicom (kalotom) na membrani a sve ostale sa ispupčenom, neke izvedbe imaju duple magnete i tako dalje.. Pošto je skretnica već odrađena, mislim da bi bilo samo reči o osmišljavanju drugačije, robustnije kutije a možda bih u obzir uzeo i mogućnost poigravanja sa litražom iste. Ove kutije (fabričke) su čini mi se, baš na donjoj granici, (kutija je visine 870 bez stope, 205x240 preseka) pri izmerenih 20mm debljine zida kutije to daje cca 27L i verovatno minus nešto za same zvučnike i pregrade (toliko duboko nisam zagnjurio)

Svejedno, pisaću o svemu ovome detaljno u nekoj drugoj temi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao sam do nedavno Audience 72. Iako nije isti model kao tvoj vjerujem da postoje dodirne točke.Cijelo vrijeme sam imao dojam da zvučnik može više, ali je nekako ubijena "žila" (što bi rekao Zen).Zato su i mnogi drugi preporučivali sumanuto jaka pojačala za Dynaudio kako bi ih nekako natjerali da zaigraju umjesto da se teško nekako klimaju u ritmu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Superfi je ustanovio da moj Bastard može bez većih problema da se iznese sa Contour 1.3 a istovremeno neko drugo pojačalo koje je bilo u usporedbi, i sa nekih 250W snage (ako me sećanje ne vara) nije uspevalo da to izvede sa tolikom lakoćom (pretpostavljam da svako daljnje trabunjanje nema smisla jer je reč ne samo o subjektivnom doživljaju nego čak nije reč o mom ličnom iskustvu tako da...) Al' kako rekoh, videće se...

edit: u međuvremenu sam izgledao da je dodatna oznaka 84861 uz glavnu (17W75) orijentir, isti drajveri su korišteni i u čini mi se, popularnijem Audience 70 a nije EXT nego XL... Šta god to značilo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pošto sam već odavno hteo da imam svoje Dynaudio zvučnike, danaske mi se i ta želja ispunila. U akciji G_za_G, na obostrano zadovoljstvo, zamenio sam Sonus Fabere kojima nisam bio zadovoljan (nisu mi se uklopili u viziju a još manje u sistem) za ove...

 

Prvom zgodnom prilikom sledi ekspedicija po iznutricama :)

 

Stein, cestitam na prinovi.

 

Imas li ideju kako bi mogao da se dobije ovaj finis prednje stranice kutije? I koji je ovo furnir za bocne stranice?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, cestitam na prinovi.

 

Imas li ideju kako bi mogao da se dobije ovaj finis prednje stranice kutije? I koji je ovo furnir za bocne stranice?

 

Neću ti moći odgovoriti na to pitanje, ali ću ti reći da je Jamo još s početka osamdesetih imao svoj sopstveni pogon za proizvodnju MDF panela i rezali su komade waterjet-om. Preko čudesno oblikovanih prednjih ploča, navlačili bi termo-foliju i pod presom je oblikovali... Danska je čudna zemlja... Koliko mogu da procenim, spoljašnji/okolni finiš ovih kutija jeste furnir a prednja ploča neka termo-folija. U svakom slučaju, nije neizvodljivo u kućnoj radinosti ali mislim da je u fabrici ovo tehnološki tako dobro razrađen proces da ne ostavlja mesta greškama, konačno, nije ovo neki cheap Chinese Sonus "knock-off" nego firma koja koliko znam, izuzetno drži do renomea.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...