Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

opa, bice neko merenje;)

a sta ce ti DE250 ciko?

Za SEOS 12 :) , a ima i lepša varijanta :) Potpuno je isti Super Elliptical Oblate Spheroid profil samo je ova bela od drugog materijala.

i , posta li strucnjak , cim imas mirkofon ?

:buehehe:

:cheers:

Večiti amater entuzijasta :) Samo me grebe što nemam dovoljno veliki prostor za merenje. Ne mogu da obezbedim više od 1,2m do prve reflektujuće površine. Juče su mi jastuci, jorgani i ćebad bili po celoj sobi :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo po svojoj :) Mada nekim drugarima ću izaći u susret ako to budu želeli kad skroz pokopčam oko merenja :)Naravno, bez ikakvog naplaćivanja. Već sam se dovoljno obogatio od one dve proizvodne linije econowave-a :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na stranu što za to prikazano na slici treba 150 evra. Može i treba da si priušti svako ko ima zvučnike preko 500 evra, a internet je pun besplatnih programa za merenje i uputstava. Treba se manuti nabadanja napamet i na uvo. Malo šta se pametno može uraditi tako. Simulatori su Ok ali samo da bi se stekao uvid u ono kako bi otprilike trebala skretnica da izgleda. Merenja od juče se ne razlikuju previše od mojih ranijih simulacija u PCD-u (što ću i postovati u onoj temi kada dođe vreme) ali ipak treba meriti. Malo se uči, merka, druži i uživa :)Ovde je Rade za one koriste ARTA-u, a za TrueRTA, HOLMimpulse, REW i ostale programe tu je BigDIY. Meni se mnogo sviđa što se interesovanje za sopstvenim merenjem zvučnika toliko proširilo.Tu su Andrics, Neskor, Zen, Željkor, ZZZ, Vladac i Boki za koje znam da imaju opremu i mogu da rade merenje. Od skoro tu sam i ja :) , a ne sumnjam da ima još par njih koji mogu da mere ali nisu pobrojani.Inače i Nešić će se uskoro pridružiti veseloj družini :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema šta. Na konju si. Napravi ARTA jig ili Wallin jig. Za oba imaš šeme na internetu, a kako si skockao Sipijeve preampe za 30 minuta, ovo ti neće biti nikakav problem :)

Pogledaj ovde i polako:

http://redspade-audio.blogspot.com/2010/08/basic-measurement-setup.html

http://redspade-audio.blogspot.com/2010/12/how-to-measure-your-crossover-with-holm.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E, hvala, bookmarkovao, nešto sam već i čitao, ima i previše sajtova pa treba sve to prostudirati. Kad se do'vatim ovoga imaću sigurno pitanja :wink2:Nego, baš sam danas gledao taj mAudio za jednog drugara, oće nešto da se zeza s nekim gitarskim softverskim procesorima, pa me interesuje mogu li istovremeno da mu rade mikrofonski i linijski ulaz, konkretno trebalo bi mi da oba ulaza rade istovremeno i da se radi nezavisni monitoring na dva izlaza (ovo već kontam da sigurno može, pošto se routuje softverski već koji program bi koristio). :dubbio:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svi beringeri imaju zaštitnu masku napred i uvučenu kapsulu ...koja porilično deformiše odzive taman tamo gde ne treba .......jedna najobičnija panasonikova kapsula koja stoji na vrhu radi preciznije .

Posle kineza i nemaca , evo i italijani me kopiraju ....u najnovijem broju audiocostruzione-a na pet stranica ima opisan jedan mali uređaj koji ide uz artu ....par prekidača , mali mikrofon , mali izlazni stepen i 250 evrića ......http://www.teleprodottistore.it/ipershop/prodotto2.asp?prodotto=1403&catcode=130 koji je u svakom slučaju lošiji od verzije koju sam ja predložio , jer sam ja koristio vrhunske čipove .....+ za razliku od B&K koji vuče 7 žica ja sam vukao 5 do mikrofona koji su opet bolji od 3 koje koriste ostali .

:acute:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Posle podrobnog testiranja mrežnih playera , Apple i ROKU , odlučio sam da udomim još jedan Air Port Express. Ovaj je sada dobio i adekvatnog saradnika, Air Port Extreme.  Ipak to preko externog DACa svira neverovatno dobro. A mogućnosti povezivanja i upotrebe su izvanredne. Ozvučavanje velikog prostora postaje igra. Da li je kraj potrage blizu?

post-39-0-11094200-1336762513_thumb.jpg

post-39-0-69052100-1336762544_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...