Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Ovaj Verdier pećeruje, u mm/mc pream uvalio trideset i kusur lampipost-38-0-48129800-1353169249_thumb.jpghttp://www.jcverdier.../ADSL/MMMC.htmlšto se troši kad može sa jednom ili dvije :whistle2:

Тридесет и кусур лампи Х 1 тисућа = тридесет и кусур хиљада еврића. Јел сад јасније ? :Dizzy:http://www.orpheusaudio.gr/node/1878
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZileAko postoji neka mogucnost da se kod tih ESL popne ta najniza impedansa bar na 8 ohma onda je to recimo skoro pa OK kao najniza impedansa ESLzvucnika za tog relativno slabog Graff-a .Treba videti u ESL uputstvu za upotrebu da li postoji nacin na step-up trafou da se to uradi , jer ja licno ne znam ni koji model ESL imas !

Žika "voza" Soltanusove elektrostatike, vizualno, kopije Audiostatic... nešto MD5 ili tako nekako (pisah o tome toliko da sam i sebi dosadio), elem, nije reč tu o trafoima (prenosnom odnosu) nego je više u pitanju frekventno-impedantna karakteristika sklopa što u praksi na višim frekvencijama jednostavno rezultira padom impedanse koju paneli pokazuju prema pojačalu. Pretpostavljam da je jasno kako se za razliku od dinamičkih zvučnika ne može meriti omski otpor, a merenje sa instrumentima je dalo takve rezultate koji ukazuju na opadanje impedanse u regiji iznad 10KHz i tu se iz svega izvela priča da se nominalna impedansa deklariše kao 4 oma... Niti sam konstruktor niti graditelj istih, a još se manje razumem do te mere da umem da objasnim tačno šta je caka a lično mislim da je to i Zoliki dugi niz godina bio problem kako jogunastu impedantnu karakteristiku koja pada pripitomiti i podići na nivo nominalne vrednosti veće od 4 oma. Elem, nove statorske ploče, novi sistem presvlačenja folije grafitom (koji je jel' provodnik, te neke sitnice u delu gde se barata elektroničkim delovima su dovele do donekle stabilizovanije i linearnije impedantne krivulje kod najnovijih uradaka, međutim impedansa koju i na najnovije primerke deklariše i dalje je 4 oma, pa će biti da ima neki dobar razlog zašto se to ne može izvesti da bude nominalno duplo više... Ne znam da li sve ovo što sam natrtljao ima smisla, ali ne može mnogo da škodi... (inače, već nekoliko nedelja ne mogu Zoltana da dobijem na telefon (nedostupan, pokušajte kasnije...) pa nisam u mogućnosti da izmuzem pojašnjenje niti da podsetim na neke stvari koje je sada već, biće, jako zaboravio da odradi... Neke slušalice da vrati i tako... (pretpostavljam da je u Mađarskoj pa neće da upada u roming)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Steine hvala ti Druze za ove informacije !!!Ovako napamet bez uvida u Tacnu krivu impedanse Zikinih ESL by Soltanus mogu samo da kazem bi efekat spoja sa eventualnim Graffom bio sledeci :Neuporedivo bolji i intenzivniji zvuk iz bass spektra u odnosu na drive iz recimo standardnog SS pojacala . jer recimo da Graff najvecu snagu isporucuje negde na 30 i kusur ohma , suprotno od bilo kog standardnog SS pojacala , dok bi intenzitet zvuka na skroz gornjem delu srednjeg opsega i dobrome delu visokog dela spektra opao , jer bi Graff tu bio najtanji sa isporucenom snagom u odnosu na SS amp.Tako da bi se kao krajnji efekat ipak cuo boljitak u reprodukovanom zvuku zbog tako nastale prirodne equalizacije SPL nivoa nastalog izmedju spoja ta dva neobicna Elektronska sklopa .Pozdrav !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

uz puno uvažavanje prognoza koje su zasnovane kako na iskustvu tako i na teoretskim pretpostavkama, mislim da je neminovno da Žika/bilo ko na njegovom mestu/ uzme Grafa na probu na par dana pre kupovine i onda da podeli utiske sa nama!

Absolutno se Slazem !!!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

uz puno uvažavanje prognoza koje su zasnovane kako na iskustvu tako i na teoretskim pretpostavkama, mislim da je neminovno da Žika/bilo ko na njegovom mestu/ uzme Grafa na probu na par dana pre kupovine i onda da podeli utiske sa nama!

+1

:good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

PIC16F84 dva komada, programirani za Remote...jedan je planiran za 12B4A, drugi ce najverovatnije oticu u drugi preamp, seme koju je bata bane skoro izbacio...sa po dve cevi 6H30p...post-103-0-47865900-1353414202_thumb.jpgHvala dlalkovic!!! Kada budem dolazio za Krusevac, obavezno pijemo pivce :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...