Jump to content

Brynhildr - SE & Bal Line Stage Preamplifier by Zen Mod


Mikorist

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 59
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Miko Djavole ....... nema sanse da me pozuris

 

usput - jeste SE ali jeste i balanced

 

ta jedna pcb je ili SE stereo ili Bal (mono) kanal

 

nema povratne sprege , DC coupled all the way , podesiv gain od , recimo , 2 do 20x

 

i volume ide na izlaz , samo kao shunt elemenat

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

preamp je za sada samo u zzimulatoru

 

prvo potvrda koncepta , onda ostalo po redu

 

revoxe - imam blagi utisak da se u zadnje vreme provlaci da sam ti duzan nesto ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Her name has many forms, Brunhilda is the German form, it also happens to be the most common in English. In French, she is Brunehaut, in Spanish Brunegilda or Brunequilda. She is also called Brunilda, Brunichildis, Brunechildis, Brunichild, Brunechilde, Brunichilda, Brunhild, Brunhilde, Brünnhilde, Brünhild, Brynhild, or Brynhildr. (Encyclopædia Britannica, 2004).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ECC/PCC88 i sve zapadne i ruske iteracije

 

kao i 6Н6П , 6Н30 ( da  li treba prilagodjavati pinout podnozja nisam ni zagledao )

 

minimalni gain nezavisan od upotrebljene cevi , zavisan samo maks gain

 

BB - triodni sistemi unutar balona su obicno dovoljno upareni , sem kod  umornih , sklj ....... i ruskih cevi :buehehe:

 

pozeljno je da budu "upareni" sistemi unutar balona

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Daj za nas retardirane, je li to neki superegulator oko cijevi, a jedino cijev služi za pretpojačanje?

 

Tko zna kakvu sam glupost bubnuo u pitanju, pa bolje da ja  :skrivanje:

 

 

 

 

Miko, sudbina Brunhilde je da nesretno umire na kraju. Bojim se da je to loša karma za projekat.

 

Leonardo, možda se misli da će slušatelji umirati od ljepote muzike....ili će Brunhilda umrijeti kao prototip i na njeno mjesto uskočiti gotov projekt preimenovan u Valkyre. :)

Što daje ideju za naziv brenda: Wagner Audio

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cev sluzi za pretpojacanje , biasovana sa CCS u katodi , katodna degeneracija za odredjivanje gaina , loading anoda i izlaz preko current mirrora, loading izlaznog dela current mirrora putem CCS-ova upravljanih servom , tako da nema potrebe za izlaznim kondom

 

kad se koristi kao balansirani stepen ( jedan pcb za mono balansirani kanal ) onda je mostna degeneracija katoda , te se tako dobija potpunija simetrizacija

 

neg PSU ima svoj cap multi , svaka polovina ima poseban cap multi za poz. PSU

bez lokalnih regulatora ....... to ide ili bez ili obaska ...... inace bi plocica imala 2 ara

 

naravno da full blast verzija zasluzuje shunt reg ( samo za poz. PSU , za neg nema potrebe ) po kanalu ( bio on balansirani ili SE)

 

grejanje ceve LM317 CCS ,  relay za muting out-a dok se sve ne popali i razgreje

( upalis ujutro , uvece slusas dnevnik )

 

jednostavno skroz ..... sklopic po sklopic

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...