Jump to content

Brynhildr - SE & Bal Line Stage Preamplifier by Zen Mod


Mikorist

Preporučeni Komentari

cev sluzi za pretpojacanje , biasovana sa CCS u katodi , katodna degeneracija za odredjivanje gaina , loading anoda i izlaz preko current mirrora, loading izlaznog dela current mirrora putem CCS-ova upravljanih servom , tako da nema potrebe za izlaznim kondom

 

kad se koristi kao balansirani stepen ( jedan pcb za mono balansirani kanal ) onda je mostna degeneracija katoda , te se tako dobija potpunija simetrizacija

 

neg PSU ima svoj cap multi , svaka polovina ima poseban cap multi za poz. PSU

bez lokalnih regulatora ....... to ide ili bez ili obaska ...... inace bi plocica imala 2 ara

 

naravno da full blast verzija zasluzuje shunt reg ( samo za poz. PSU , za neg nema potrebe ) po kanalu ( bio on balansirani ili SE)

 

grejanje ceve LM317 CCS ,  relay za muting out-a dok se sve ne popali i razgreje

( upalis ujutro , uvece slusas dnevnik )

 

jednostavno skroz ..... sklopic po sklopic

 

 

A što ne kažeš! 

Idem po riječnik stranih riječi. :lol:

 

Tenx!

 

Znači totalna kontrola napajanja, te naponsko pojačanje sa lampom i strujno bogačenje iza nje?

Ma nema veze za mene, nego netko tko bi to razumio da ne mora pitati kasnije. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 59
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Mislim da je isti pin out za 88icu, 6n6 i 6n30. A sta osim max gaina uslovljava izbor cevi? Pitam jer su razlike u strujama poprilicne za one koje si naveo. I da li se pojacanje od 2 moze dobiti sa sve tri koje si naveo, ako moze sta se dobija ili gubi izborom strujno jace lampe?Znaci napajanje obaska. Lepo sam ja napisao Steinu da bi mu trebala kutija kao za amp a u stvari je preamp unutra :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ninjaB , sto bi rek'o Sipi - knjige starostavne u sake , i prouciti sta je mi , Ri , S

 

sta se dobija odnosom te tri velicine itd.

 

usput - ja odavno razmisljam samo o cevama koje imaju  malo Ri i sto vece S , a mi po potrebi

 

retko da se izvrnem iz tog kruga/pristupa

 

ne radim sa cevama koliko bi voleo , ali bar razmisljam ako ne radim :rofl:

 

da se ponavljam ili ne ? minimalni gain nezavisan od cevi , maximalan zavisan samo od cevi ( mada bih zahvaljujuci upotrebi CM mogao dobiti ihaj vise i od toga , ali ne volem da mi mosfeti preterano preuzimaju sto ne treba )

 

a inace sve to sto je opricano moze da se napravi i  sa nekim OP :hihihihi: , al' onda nije tako zabavno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro, dobro, kontam manja izlazna impendansa i ostolo... Nego, mene je vise zanimalo vezano bas za ovaj slucaj. Ima projekata ovde na forumu sa svakom od cevi koje pomenusmo ali za svaku je bilo kriticno pojacanje. Pa mi sad bas interesantno da kod tvog prampa pojacanje moze da bude i 2 bez obzira na upotrebljenu lampu. Otom potom, kad zavrsis sve bice jasnije nadam se.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Zvu se računa jer je poslušao i kupio ono što mu najbolje svira, a nije da nije poslušao brdo pojačala što na svojim, što na tuđim zvučnicima :)

 

A bas refleks ko bas refleks... Vole deca da se igraju pa i ja   :to_become_senile:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Зву изјавио да воле и Сипијеву кујну,Зву једе ди стигне :shinymj5:

 

Ау ,

Зен сигуран сам да у српском језику постоје одговарајући термини који би осликали рад појачавачког склопа,

а још боље приближили мање начитаним(у смислу лепетронике) принцип рада сокоћала у повоју,

Вако бар ја нисам сигуран да сам сигурно схватио од силних мирора и дегенеративних катода ко коме ту тачно шта сервира :shinymj5:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

current mirror mu dodje strujno ogledalo , dok mu katodna degeneracija dodje nesto kao mudno privezanje

 

no , kao sto se Aleksandar ne prevodi , kao ni katoda , sto bi mi sad pametovali gde ne treba

 

imaju Srbi pametnija posla od prevelike jezicke rabote

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Е видиш у томе и јесте проблем,што ми млађани немамо јоште проблеме који захтевају такву врсту привезивања горе поменутих органа

:crkavanje:

 

И то што кажеш,сачекаћу да видим шему, па буде јасније mr Alexander.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a propo ovoga - znas za onu - umiljato jagnje dvije majke sisa ........ :hihihihi:

 

mada je Zvu osnovac prvacic za Ggggg , taj je umiljat na kvadrat :buehehe:

 

 

Зву изјавио да воле и Сипијеву кујну,Зву једе ди стигне :shinymj5:.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:rofl:Zenova kujna je jaaako pikantna. Lepo začinjeno sa brdom ukusa pa non stop provaljuješ šta se sve nalazi u tom jelu.

 

Sipijeva više kao ramstek - to je meso i znaš da je dobro ne moraš da probavaš unapred već samo uzmeš viljušku i nož.

 

Daudijeva kujna je kao pasulj sa kolenicom. Svi kažu "prost ko pasulj" ali zapravo malo ko zna kako da ga skuva. Na tome smo svi odrasli ne mož' da ne valja :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ima majstor peter iz olandije (tribute) izlazne trafoe koji ujedno rade kao TVC - jel bi se ljutio mnogo ako bi ti zaobisli tvoju zamisljenu opciju za atenuaciju i ujedno malo zvucno obogatili uradak koloracijama iz trafoa  :L3000:

 

 

PS. jel to sto ova valkira ima LDR na kraju treba da nam nesto poruci.... ili?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:rofl:Zenova kujna je jaaako pikantna. Lepo začinjeno sa brdom ukusa pa non stop provaljuješ šta se sve nalazi u tom jelu.

 

Sipijeva više kao ramstek - to je meso i znaš da je dobro ne moraš da probavaš unapred već samo uzmeš viljušku i nož.

 

Daudijeva kujna je kao pasulj sa kolenicom. Svi kažu "prost ko pasulj" ali zapravo malo ko zna kako da ga skuva. Na tome smo svi odrasli ne mož' da ne valja :rofl:

 

Umiljato, nema šta! :buehehe:

 

 

ima majstor peter iz olandije (tribute) izlazne trafoe koji ujedno rade kao TVC - jel bi se ljutio mnogo ako bi ti zaobisli tvoju zamisljenu opciju za atenuaciju i ujedno malo zvucno obogatili uradak koloracijama iz trafoa  :L3000:

 

 

PS. jel to sto ova valkira ima LDR na kraju treba da nam nesto poruci.... ili?

 

Gordane, nije li rečeno da je atenuacija sa shuntom na izlazu, a ne sa LDR-om? Samo pitam, možda sam i krivo razumio.

Zatim, zar uvođenje TVC-a ne bi unijelo nova pitanja o impedancijama? Opet samo pitanje.  :icon9: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e ovo i ja znam da odgovorim, moz da shuntujes sta god hoces - pot, LDR, step atenuator ... - sve dok te ne uvati shuntavilo

 

 

ma ne brini nista za izlaznu impedansu sa trafojkom, koliko mu dovedes moze samo manja da bidne.... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma ne brini nista za izlaznu impedansu sa trafojkom, koliko mu dovedes moze samo manja da bidne.... :)

 

Hvala, naučio sam nešto.

A i ne brinem ja ništa. Ne konstruiram ja. Ja sam samo onaj što spaja unaprijed numerirane točkice. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...