Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

2 hours ago, neskor said:

da to bi bilo otprilike to....samo..cini ce vrti to prebrzo..1-2 obrtaja u minuti,barem tako kazu pametni,ne brze....

 and the
record starts rotating (About 10~12 rotation/Min.).

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvinte drugari samo jedna kratka upadica....

Da li je dobro I kakvo iskustvo imate da se ispod gramofona turi mermerna ili granitna ploca, ja imam ovo drugo pa bih voleo da cujem I vasa iskustva, naravno da cu dodatno gramofon opremiti I super nogicama ali ko velim da temelj bude cvrst I tezak.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

39 minutes ago, jorgoss said:

Izvinte drugari samo jedna kratka upadica....

Da li je dobro I kakvo iskustvo imate da se ispod gramofona turi mermerna ili granitna ploca, ja imam ovo drugo pa bih voleo da cujem I vasa iskustva, naravno da cu dodatno gramofon opremiti I super nogicama ali ko velim da temelj bude cvrst I tezak.

Rekao bih da to zavisi od konstrukcije gramofona, nekom će da prija mermer- granit ispod a nekima baš i ne. Ja probao sa Luxman-om i dobio tup bas, ma ceo spektar je dobio drugi prizvuk. Vratio ga na Ikea stočić, oni sa kartonskim saćem i vratio se i poznati Lux zvuk.

Znači probaš oslušneš pa vratiš na staro i uporediš. 

Što se Ikea stočića i polica tiče, vazda se na sajmovima može videti da stavljaju gramofone od  XXXX eura na njih na prezentacijama ( naravno ako ne nude i napucane police za takođe XXXX e.).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po meni i mom ukusu su to objektivni kvaliteti sprave zvane gramofon.

Mehanicka sprava koja ima neke preduslove koje mora da ispuni. Ako nekoj spravi nedostaje neki parametar nabrojanih kvalitetaa, npr izolacije, mora se dodavati naknadno..a opsti kvalitet je koliko je neka druga osobiina ili tehnologija izrazenija u odnosu na kompromis recimo izolacije buke ili vibracija, ili stabilnosti rotacije...

I zaista je AR XA najbolja sprava koju sam svojevremeno slusao, sa vrlo pristojnim glavama i ukomponovanim preampovima.

A nazalost nikako da mi uleti u reon. Sve se petljam sa nekim sleeperima :) 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, crni. said:

eto čuda sa ovim garamAfonima...a čova koji je sve to smislio želeo je samo da zabeleži muziku koja može i kući da se sluša :D

Kao i sa ovim DAC-ovima sto im se usFiravaju OPampovi :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

43 minutes ago, Gosha said:

Kao i sa ovim DAC-ovima sto im se usFiravaju OPampovi :)

Digitalija je samo olaksica tovarenja kapaciteta za ove sto ne vole rituale. Ali cim se dodje do analognog dela, krecu prilagodjenja i omeksavanja.. :D  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...