Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

58 minutes ago, vladd said:

Bas te nije  mrzelo da ispises toliko ulicarski post? Ti si nesto kupio i postao znalac? 

. . . 

E e e e e . . .  sada je ovo po tebi ulicarski ? :)

A tvoje babe slatko iz spajza ? 

Kako tebe nije sramota pojedinih tvojih postova ovde napisanih ?  

Neko je nesto kupio, pa je znalac ?  U kom kontekstu si napisao to ?  Obrazlozi.

 

Da ponovim tebi jos 1 x - vutra ili neshto jace ?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni to lici, jako, na kompenzacioni inzenjering.

Kada krenu da prave gramofon sa idlerom, svesni su recimo potencijalnog bruma, i sa konstrukcijom, rasporedom masa, pretpostavka, kompenzuju brum. Naravno, mere, inace bi bili u mraku.:).

Dok kod preferencijalno, ili navodno tiseg belt pogona, ne smaraju se sa okolnom mehanikom u toj meri.

A onda u upotrebi, idler kuciste krene da apsorbuje sve okolne probleme u zoni rumbla, a konstrukcija belt drajva krene da zvoni..

 

P.S.

Doktore, tema nisam ja, da imas dobru volju razumeo bi svaki detalj, tako da... uzivaj u svom besu i nerazumevanju problematike...cavrljamo o gramofonima otvoreno i bez hejta, koliko se moze..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, vladd said:

. . . 

P.S.

Doktore, tema nisam ja, da imas dobru volju razumeo bi svaki detalj, tako da... uzivaj u svom besu i nerazumevanju problematike...cavrljamo o gramofonima otvoreno i bez hejta, koliko se moze..

Nastavljas ti i dalje da vredjas. 

Citiriracu dragog kolegu :

A ti sad' pravac na ignore listu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, neskor said:

i ja sam svoj Thorens TD125 MKII odmah bacio u oglase kada sam cuo matori Dual idleras (koji sam kupio za 30 EUR)

nije sve u merenju, ima nesto i u cupkanju nogom ;)

:) kolko ljudi tolko cudi,takav Dual je uzeo moj drugar,za isto cca 30 eura,i najurio ga u roku par nedelja iz svog okruzenja,i zamenio ga Sytemdeck IIX-om sa AT ruckom..verovatno se nije ulopio u sistem za cupkanje sa Naim/Epos komponentama..ja ga nagovorio na osnovu tvojih hvalospevova ....steta ta 125-ca sto je bila crna,to sam ja hteo da uradim na svoju ruku jedan test transporta 125 vs 126 i da je uzmem,da uradim jednu demistifikaciju,al kockice se nisu sklopile..ovdsnji dealer SME-a nije imao bas toliko lose misljenje o 125-ci (Mk2),sa SME 3009/II..doduse kao phono je koristio Conrad Johnson TEA 1..Benz Ace S,uz upotrebu FD200 dampera...

HG 125.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dual idleras nije isto sto i Lenco idleras.

ja sam imao dosta gramofona i bio jedan od najvecih

a mozda i najveci pljuvac Lenca.

dok nisam nabavio Lenco.

naravno, nije Lenco bog.

ima dosta boljih gramofona, naravno.

ali, ima masa $$$ gramofona koji mu ne mogu prismrdeti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, paja959 said:

pa verovatno ni Alistair Robertson Aikman nije imao pojma kad je u svoje rucke iz serije II i III stavljao gumeni prsten kod srafova sa kojim se baze rucke pricvrscuju na gramofone :rolleyes:..zli jezici govore da je to bilo upravo zbog gramofona sa pogonom na idler,a men se cini da na njihovim user manualima stoji uslikan tanjir od Garrard-a..teorija zavere 100 % ...proveo sam cca 6 godina sa originalnim L-75,novokupljenim..sad 301/401 upada u istu tu pricu,al u ime naroda,pojasni malo,slabo me nesto memorijske jedinice sluze,kolko se secam,odnosi S/N su dosta slabi kod njih..i dobar popa uci do kraja zivota

:ph34r:

Pa ARA se nesto pomalo i razumeo u gramofone i kao sto vidis to su ili bili idleri ili u slucaju njegovog zivotnog dostignuca 30/1 belt drive ali bez plivajuce suspenzije, koja mora da bude teska tonu (Stabi) da se ne bi ponasa kao pihtija na tanjiru ispred mene. Covek je ceo zivot slusao idlere  u vreme kada se ignorantski odnosilo prema problemu nedostatnih sasija ili neservisiranih masina koje su milione konzumenata gramofona od sonicno superiornog ali skupog resenja odvele u corsokak "razvoja" gramofonske reprodukcije gde je pravda dosla tek 50 godina kasnije, kada 124 (idler) kosta kao tri-cetiri 125 ili 126 (kais), sta vam volja. Da je neko 301 ili 1229 stavio u kuciste od 10 kila bilo kog masiva umesto onih gajbica za mandarine, nikome normalnom ne bi palo napamet da meri brum i signal sum, prosto 124, 301, 401, L75, L78, G88, G99, 1019, 1219 ili 1229 ne mogu da se porede zvucno ni sa cime sto je doslo posle njih, ni u dualu ni u thorensu a posebno ne u garrardu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Quote

kada 124 (idler) kosta kao tri-cetiri 125 ili 126 (kais

pa....sta su danasnje ishajpovane cene,o tome ne bih:

http://www.tonepublications.com/magazine/issue-54/

 

stranice 30-38 ,al obrati paznju na cenovnnu tadasnju skalu izmedju modela 124 vs 125 ,strana 33:

"In this guide, with prices including

taxes and rounded to whole

pounds, and without tonearms, the

TD 124 retailed for Ł45, the TD 150

sold for Ł30 and the then-new TD

125 cost a heady Ł70."

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, grau said:

Pa ARA se nesto pomalo i razumeo u gramofone i kao sto vidis to su ili bili idleri ili u slucaju njegovog zivotnog dostignuca 30/1 belt drive ali bez plivajuce suspenzije, koja mora da bude teska tonu (Stabi) da se ne bi ponasa kao pihtija na tanjiru ispred mene. Covek je ceo zivot slusao idlere  u vreme kada se ignorantski odnosilo prema problemu nedostatnih sasija ili neservisiranih masina koje su milione konzumenata gramofona od sonicno superiornog ali skupog resenja odvele u corsokak "razvoja" gramofonske reprodukcije gde je pravda dosla tek 50 godina kasnije, kada 124 (idler) kosta kao tri-cetiri 125 ili 126 (kais), sta vam volja. Da je neko 301 ili 1229 stavio u kuciste od 10 kila bilo kog masiva umesto onih gajbica za mandarine, nikome normalnom ne bi palo napamet da meri brum i signal sum, prosto 124, 301, 401, L75, L78, G88, G99, 1019, 1219 ili 1229 ne mogu da se porede zvucno ni sa cime sto je doslo posle njih, ni u dualu ni u thorensu a posebno ne u garrardu.

Za druge ne znam, ali za Duala znam, jer je moj stari 1019 sa idlerom zamenio CS 604 sa direktnim pogonom. Mogu ti reći da novi ni za dlaku ne zaostaje za starim, mada valja imati na umu da je novi doneo i potpuno novu thenologiju ručica sa lokalnim dvostrukim dampingom (prva verzija ULM rećucie). Na tome su protirale pre svega Ortofon glave, novi je tu pojeo starog, dok je na glavama drugih proizvođača razlika bila mnogo manja, ponekada i nikakva.

 

U vezi sa modelom CS 604 postoji jedna mala priča. Nikada Dual nije tako kratko držao bilo koji model kao njega, jedva nekih 8-10 meseci. Naime, sa njim im se desio najgori košmar svih proizvođača tehničke robe uopšte, a to je da im manji model (tada koštao oko DM 500 sa poštarinom) prema testovima nemačke štampe radi maltene isto kao i njihov najskuplji model (701 i 721, ali po manjoj ceni, oni koštali par maraka ispod 1.000 (cene iz 1977. godine). I red porudžbina manjeg modela nakvasa na dva meseca čekanja, a red porudžbina za one skuplje se skrati na par dana u najgorem slučaju. Moj je stigao negde sredinom septembra, a početkom oktobra Dual prestade da prima porudžbine za njega i najavi zamenu, model CS 606. I nastade mir, sve se vrati na normalu. Imao sam sreće, uhvatio sam ga jedva mesec dana pred zamenu. Kasnije sam probao model 606 i tek onda shvatio koliko sam sreće imao, koji nije bio loš, ali nije ni bio ono što je moj, uprkos noiminalnoj sličnosti. Zato ga se i držim kao pijan plota.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imao sam prehvaljeni 505 u nekoj od ranih iteracija, to mi je bio prvi "ozbiljniji" gram u zivotu, kupljen nov od svercera koji ga je doneo iz svabije. 

zvukovno nidje veze po ozbiljnim parametrima - dualovi idleri stari 50 godina jedu to za dorucak. zvuk onako sladunjav, nabijen u sredinu, bez ekstenzije gore i dole i bez ikakvog ozbiljnije dinamickog impakta i zvucnog volumena sa OM10.

kombinaciju te ULM rucke i ortofon OM glava mislim da ne bih zeleo da slusam danas ni u mucionici, slepo crevo hifi evolucije, lepuskasto ali trivijalno do bola. nije ni cudo da je tu klasu uredjaja CD pomeo kao da je pasje govno na ulici.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

31 minutes ago, grau said:

dinamickog

 

32 minutes ago, grau said:

imao sam prehvaljeni 505 u nekoj od ranih iteracija, to mi je bio prvi "ozbiljniji" gram u zivotu, kupljen nov od svercera koji ga je doneo iz svabije. 

zvukovno nidje veze po ozbiljnim parametrima - dualovi idleri stari 50 godina jedu to za dorucak. zvuk onako sladunjav, nabijen u sredinu, bez ekstenzije gore i dole i bez ikakvog ozbiljnije dinamickog impakta i zvucnog volumena sa OM10.

kombinaciju te ULM rucke i ortofon OM glava mislim da ne bih zeleo da slusam danas ni u mucionici, slepo crevo hifi evolucije, lepuskasto ali trivijalno do bola. nije ni cudo da je tu klasu uredjaja CD pomeo kao da je pasje govno na ulici.

Nekome pasje govno, nekome dobar izvor zvuka i zadovoljstva. Ovo je hobi, nije nadmetanje za najveći q u kraju. Vrlo nevaspitano pisanje. Mislim da imaš problem sa kontrolom besa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, grau said:

imao sam prehvaljeni 505 u nekoj od ranih iteracija, to mi je bio prvi "ozbiljniji" gram u zivotu, kupljen nov od svercera koji ga je doneo iz svabije. 

zvukovno nidje veze po ozbiljnim parametrima - dualovi idleri stari 50 godina jedu to za dorucak. zvuk onako sladunjav, nabijen u sredinu, bez ekstenzije gore i dole i bez ikakvog ozbiljnije dinamickog impakta i zvucnog volumena sa OM10.

kombinaciju te ULM rucke i ortofon OM glava mislim da ne bih zeleo da slusam danas ni u mucionici, slepo crevo hifi evolucije, lepuskasto ali trivijalno do bola. nije ni cudo da je tu klasu uredjaja CD pomeo kao da je pasje govno na ulici.

Koliko se ja sećam, Dual 505 je imao belt a ne idler.

Oko zvuka - lično stojim na stanovištu da je glavna determinanta zvuka odnos glave i ručice. Ako čovek ima glavi sa malom kmplijansom, a gramofon sa ručicom koja ima veliku komplijansu, onda taj gramofon nikada neće pokazati šta maksimalno može. I mada često spominjem Ortofom glave, one svakako nisu jedine sa velikom komplijansom, nijs recimo ni Audio Technica glave daleko iz, ako uopšte. Sad, koja, to je već druga stvar. Ja imam tendenciju da potrošim na glavu bar oko polovine cene gramofona (one nominalne), pa se moji kometari odnose na glavu koju trenutno imam, a to je Ortofon 2MBlue (cena oko €180), mada priznajme da odlično radi i sa jeftinijim glavama, na primer AT 51.

A što sasvim tačno primeti Miloš 1210, Ortofon OM-10 ne bih nikada koristio za procenu gramofona jer je to ipak budget model od koga je nerealno očekivati vrhunske rezultate.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...