Jump to content

Preporučeni Komentari

Fala druze ali mora secem klirit u ozbljnoj debljini, nema druge.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Fala svima na savetima, odoh da mlatim gitaru i pijem vino da ne bi digo ruku na sebe. Laku noc.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
Fala svima na savetima, odoh da mlatim gitaru i pijem vino da ne bi digo ruku na sebe. Laku noc.

Jao kako ovo poznato deluje hahahaha

Glavu gore, svaki projekat sam ‘teo da se roknem i obećavao sebi da je poslednji, al’ kad prvi gas primi kako treba - sve se muke zaborave :)

Sent from my Commodore64 using Tapatalk

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Jarani, ima li ko kakvu ideju za lift? 4Audio ima u cenovniku Regin lift koji bi mi savršeno odgovarao za ovo, ali nema na stanju. I cena je sasvim prihvatljiva, 2500 dingi

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
17 hours ago, gluv_i_udaren said:

Jarani, ima li ko kakvu ideju za lift? 4Audio ima u cenovniku Regin lift koji bi mi savršeno odgovarao za ovo, ali nema na stanju. I cena je sasvim prihvatljiva, 2500 dingi

evo:

https://www.analogueseduction.net/rega-upgrades-parts-accessories/rega-lift-lower-cueing-device.html

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kažu: "Rezonantna frekvencija sklopa ručka/kertridž treba da bude od 7 do 12Hz."

Sad, da li postoji neko pravilo koliko je najbolje da bude, da li bliže donjoj, gornjoj ili srednjoj vrednosti?

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Neki su svojevremeno tvrdili da rez. frek. moze da ide i do 16Hz... recimo da ispod 8Hz nije preporucjivo / moze da radi ali bolje ako je vise od 8Hz, uzmi to kao neku donju granicu ( otprilike ).

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Zanima me da li postoji neka “najbolja” rezonantna frekvencija ka kojoj bi trebalo težiti, ili je samo bitno da bide recimo 8-12Hz? Na primer, da li je bolje 9 ili 11

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da ne ili zavisi od zvucnice koja se koristi.

Ono malo sto znam jeste da preniska rez frek donese vise basa i moze da zatvori sredinu... ali da je to mozda manje bitno, vaznije je cini mi se da rezonuje izmedju rezonanci gramonske baze ( oko 5-8Hz ) i rucke ( tamo negde iznad 12Hz ), dakle da se izbegne poklapanje sa drugim rezonancama koje postoje.

P.S.  Moram da proverim gradivo.

:D

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ipak mi je jasnije :) 

Daleko sam od niže granice, trenutno sam (sa mukom) dogurao do 10.5Hz, ali nije neizvodljivo da namincam 9. Mali problem sa prelakom ručkom, a za potpuno rešenje moram da ubacim bakarnu cev D=4mm, d=3mm u sred ručke. Još samo da je dobavim i srolam na tačnu meru. Da može duđe

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...