Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

Chapter II :loleverybody:: malo sam se poigrao sa podmetacima,mesavina pluta+guma sklonjena,prvo oridji,ne volem ga,al se pomerio malo zvuk,gornji spektar se malo otvorio...stavljena cista pluta od 4mm..voila,falam ti q,cuju se zvecke jasno na Rolling Stones "Play with fire",ritam gitara struze ved podobro na Herbie Mann "Memphis undeground ",a i majstorova flauta pisti vec tamo gde treba da pisti... :thumbup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, gluv_i_udaren said:

Sinoc sam se u*srao sebi u život. Išao sam da slušamo muziku kod prijatelja, vratio sam se samo sa brigom šta sad... Otrov’o sam se načisto. Slušali smo pola dana muziku na nekakvom VPI-ju sa Kiseki Purple Heart...

 

Corona daje 50% šanse da se izvučeš.  Gramopatologija truje 100% i neizlečiva je. Ako nastaviš u tom pravcu završićeš kao onaj nesretnik koji je po belom danu šetao sa upaljenim fenjerom  i tražio čoveka, u tvom slučaju tražeći gramo kombinaciju koja će pružiti ono malo sreće, prolaznog i teško dostižnog uzvišenog osećaja uživanja. Kantastrofa. :good2:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepi komadi, nema sta :)

Ako jos kome fali koja daska (za projekat), mogu obezbediti. Ima pun tavan prelepih dasaka, tresnja, javor, jasen, hrast, orah... Na zalost zaostavstina za pokojnim majstorom koja se sad prodaje. Covek je pravio luksuzni namestaj, razboleo sam se kad sam video da mu sin nije nastavio posao :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sinoc sam se u*srao sebi u život. Išao sam da slušamo muziku kod prijatelja, vratio sam se samo sa brigom šta sad... Otrov’o sam se načisto. Slušali smo pola dana muziku na nekakvom VPI-ju sa Kiseki Purple Heart...

“Nekakvi” VPI je VPI Prime Signature, samo da se ispravim pošto sam seljačina


Sent from my Commodore64 using Tapatalk
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Chapter III: MP-150 sa Lenco L-75 u stock formi manje vise (bronzani V blokovi)..sa oridji matom koji je bio namenjen za L-78,definitivno ne me se svidza ova opcija,u varijanti sa plutom od 4mm,jos nekako djene djene,al ne osecam nikakav aha efekat,maltene ko AT95E iz one starije generacije,koji je bio 10% cene od ovoga..nesto malo se pokaze neki boljitak tu i tamo u odnosu na bazicni AT,al to ne opravdava cenu u ovoj opciji,barem za mene...izuzetno niska rezonantna frekvencije 5-6Hz...

IMG_4069.JPG

IMG_4074.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

45 minutes ago, paja959 said:

Chapter III: MP-150 sa Lenco L-75 u stock formi manje vise (bronzani V blokovi)..sa oridji matom koji je bio namenjen za L-78,definitivno ne me se svidza ova opcija,...

Eto, prosao si i taj chapter. :)

Npr, ja to slusao na Thorens TD126 MK III/Grace rucica ( ne znam broj ? ), diy cevni phono, pasiva preamp, 300B SET amp i Tannoy Berkeley u izvornom izdanju sto se tice kabineta, skretnica, sa komplet odradjenim originalnim recon kit-ovima.

Meni je to bilo dobro, sa groove-om, potrebnom dinamikom, ali kada smo promenili na Grace F9E, nekako se cela ta prica "zaokruzila". 

Znam da boron kantilever ne voles, ali ja bih (ipak) dao sansu da se cuje i jedna MP-200, pa nek' ide zivot.

Kako bilo da bilo, druzenje i razgovori sa tobom i ostalom MM ekipom iz okruzenja mi je dosta toga iskristalisalo, tako da trenutno ostajem sa Ortofon 540/II ( rezervisao sam 510 iglu, jerbo sam dobio bezobrazno nisku cenu od Koleta&Tomketa :BeerMugCheers: , ali me ova nesretna Korona omela da to i pokupim )  i naravno, ostaju one dve Grace glave u kolekciji.

Shure V15/III ceka neke bolje dane, tacnije da zaplese na onom Kabalerosu.

DECCA i dalje pratim(o) . . . .

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, peter 71 reče

Ja sam raumišljao o MP 150. Dobro da je nisam kupio. Od još jednog gramofondžije sam čuo da nije zadovoljan 150-kom.

vidi,uz malu paznju,na jednom set-up-u se to moglo fino doterati da to prosvira,na drugom nije...rekao bih prije kupovine,obavezna proba u svom sistemu,hekticno-probirljivo ^_^

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...