Jump to content

DIY gramofon II


stein

  

66 članovâ je glasalo

  1. 1. Da li ste zainteresovani za samogradnju gramofona?

    • Da, ako nije skuplje od cene novog CD plejera
    • Da, ako tema bude dovoljno informativna
    • Da, bez obzira na cenu i tehničke informacije
    • Ne, to je bacanje para i vremena
    • Ne, previše je zahtevno
    • Ne, gramofon je prevaziđen kao izvor
    • Nisam siguran, ali je zanimljivo
    • Nije mi zanimljivo
  2. 2. Da li vam je ova tema zanimljiva



Preporučeni Komentari

nije loše, naprotiv!:)

Posle matiranja prvog pa potom i drugog sloja boje i nanošenja trećeg sloja, površine su, koliko mogu da vidim prilično dobro ispale, malo me je bilo frka od čestica prašine koje bi mogle da iz vazduha padnu i upropaste sve, a sada ostaje da sačekam još satićak i prevučem prvi sloj laka preko boje, pa ćemo da vidimo da li će se boja iznijansirati ili samo dobiti glazuru... U ovim uslovima ne umem da napravim bolje slike pa se i posle trećeg nanosa boje zapravo ne vidi neka posebna razlika u odnosu na prve slike. Jako me zanima šta će se desiti kada nanesem lak na boju.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 703
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Razmišljao sam da bi možda ona srebrna ili srebrnkasta, metalik siva koje se koriste za alu felne možda bila bolja, ali meni to sada deluje jako otrcano. Imam neku finu zlatnu koja stvarno bude kao zlato i ne patinira kada se nanese lak, ali zlatna boja mi nikako ne upada ni sa čim. Istini za volju, ovde gore ni ova crvena nije ni sa čim usklađena, ali bar dobro ide uz crno i belo... Još kad ispoliram sve delove ručice i neke delove koji se daju lakirati preduvam i zaštitim nakon poliranja (statične delove, stub npr) očekujem da sveukupna pojava bude skladna i ok za trpeti svaki dan pred očima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Klap, klap ... :clapping: Na početku bojenja sam pomislio da je boja kombajn (Z) crvena, međutim baš je dobro izašlo do kraja.Kada na njega ( bazu ) staviš čašu napunjenu alkoholom i pustiš u pogon, jel treperi površina alkohola?

Nije još gotovo... Ovo je samo jedna ruka laka. Sada treba da se suši, pa kada dođem kući s posla, ide prelaz sa vodenom gradacija 1000 da se matira, pogleda pod jakim svetlom, mora na kraju da bude ogledalo. Potom sledi novi sloj laka, i verovatno ne samo jedan nego dva do tri sloja. Posle ide poliranje onom specijalnom pastom za poliranje koju koriste i auto-lakireri...Što se tiče pomeranja, pomeraju se samo dve stvari: remenica na osovini motora i tanjir oko osovine. Ne znam za alkohol jer ne trošim, posebno ne od kako sam na redovitoj tri puta na dan 2mg terapiji... :crazy: Test za brundanje je obavljen sa šraubencigerom naslonjenim na granit a drugi kraj na uvce (kruta veza) i nema tu ništa... :)Ono što još treba da se uradi je izrada ploče na koju će se montirati izlazni RCA i komad klirita za zaštitu kanala gde klizi ručica, usavršavanje lifta, doterivanje vešanja protivtega, kalibracija sistema protivtega za čega će mi trebati vagica i moram da izradim neki mali komad poklopca za deo gde je bila montirana Pro-Ject ručica, tamo ću veoma verovatno da postavim malu vasser vagu zarad provere vodoravnosti, možda više kao estetski detalj nego posebno važnu stvar :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Priča o restauraciji Basis gramofona zavređuje svoju temu te je tamo i premešteno :)

http://www.diyaudio.rs/topic/3302-basis-restauracija-by-dizara/

DiZara, sada imaš samo svoju temu, pa o svom gramofonu tamo možeš naširoko i nadugačko, bez upadica. Meni ne smeta ovde ali je priča zanimljiva i biće je posle lakše pronaći, ovde bi se utopilo i nestalo :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:Viannen_loungelizard: Pošto mi se nekoliko puta zaglavio Clearaudio, promenio sam zvučnicu i stavio Grado. Grado ne zaglavljuje, dakle ležajevi su ok, ploča je ok, Clearaudio je baš zvučnica za ultralake ručice pa ćemo probati i to da izmajmunišemo :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

At the The Restaurant at the End of the Universe.

Него, немаш LOMC да пробаш?

A jel može nekad nešto da me pitaš pa da ja još i razumem? :scratch_head:

Google daje nekoliko rezultata, a siguran sam da nisi mislio ni na jedno od ovoga:

LOMC Letter of Map Change

LOMC Lutheran Outdoor Ministries Center (Oregon, Illinois)

LOMC Logistics Operations Management Center

LOMC Low-Octane Mogas Component

LOMC Laser Optical Memory Card

LOMC Low Output Moving Coil bi trebalo da bude to, jelda? :house14:

A šta, da nemaš jedan Denon viška? DL301 II recimo? Uz to odmah i jedan adekvatan MC step up?

Sorry, nemam više sredstava a ako želiš, ustupiću ti Clearaudio Aurum Classic Wood, sveže je retipovana, svirala je desetak minuta posle retipovanja :)

http://www.musicdirect.com/product/73313

Postavljena slika

Mislim da ću da za sada ostanem na Grado :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Priča o restauraciji Basis gramofona zavređuje svoju temu te je tamo i premešteno :)

http://www.diyaudio.rs/topic/3302-basis-restauracija-by-dizara/

DiZara, sada imaš samo svoju temu, pa o svom gramofonu tamo možeš naširoko i nadugačko, bez upadica. Meni ne smeta ovde ali je priča zanimljiva i biće je posle lakše pronaći, ovde bi se utopilo i nestalo :)

Što nisi, onda, sredio, čoveku i sličice...?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...