Jump to content

DIY gramofon II


stein

  

66 članovâ je glasalo

  1. 1. Da li ste zainteresovani za samogradnju gramofona?

    • Da, ako nije skuplje od cene novog CD plejera
    • Da, ako tema bude dovoljno informativna
    • Da, bez obzira na cenu i tehničke informacije
    • Ne, to je bacanje para i vremena
    • Ne, previše je zahtevno
    • Ne, gramofon je prevaziđen kao izvor
    • Nisam siguran, ali je zanimljivo
    • Nije mi zanimljivo
  2. 2. Da li vam je ova tema zanimljiva



Preporučeni Komentari

  • Odgovora 703
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Zato što bi bilo bar 250 evra skuplje ali ne i 250 evra bolje...

I to, ali i činjenica da je tanjir pravljen prošle godine kada još nisam imao jasnu predstavu kako će sve to na kraju da izgleda. Bilo je ideja da se baza lije od kombinacije belog (glacier) cementa i mlevenog belog mermera, međutim, od toga sam odustao. Kombinacija jeftinog medijapana i dostupnog aluminijuma zajedno omogućava lepljenje sendvič slojeva, laku obradu, pa da sam i to hteo, nesvakidašnje oblike, ali sam se između ekstravagantnog oblika (i problema oko lepog finiša za isti) i jednostavnosti i stabilnosti, opredelio za masivnu bazu sa dovoljno velikom masom (MDF je oko 7 kg težak sam + oko 7.5kg tanjir) pa nema gde da ide, nema šta mnogo da rezonuje... Proverom, ustanovio sam da ako se motor sa svojim kućištem samo stavi na milimetar gume, nema više transfera zujanja motora sa kućišta motora na bazu, a pošto je motor direktno pričvršćen na plastiku, tu ću "suspenziju" odraditi interno, u kućištu. Naravno, to se ne čuje ovako, samo kada se osloni odvijač na granit i nasloni uvo na kraj drške odvijača. Na bazi i tanjiru se to zujanje ne čuje. Ne znam koliko bi koštala baza ovih gabarita od akrila, ali... Siguran sam da bi koštala...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislio sam da je drvo najjeftinije

Kubik ogrevnog drveta oko 40€, šansa da iz kubika takvog drveta izvučeš materijal za jedan gramafon skoro nikakva, ako misliš odbaciti sve čvorove i đubre. Za one male Tannoye sam onomad parče daske od oraha platio 60 maraka, a plaćao sam stan mesečno 30 maraka. Naći adekvatan komad, iseći ga, slepiti, obraditi i izvesti finiš kao na toj slici... Pa, sve samo ne jeftino. Od svih materijala, koji se mogu adekvatno upotrebiti je valjda medijapan najjeftiniji. Aluminijum je oko 450-650/kg, opet, sve zavisi kakav je. Onomad sam sa Leonardom računao i komad aluminijuma od nekih 40mm debljine za tanjir je kao sirovina već prešao cenu akrila, a mene je izašlo oko 130-140€ (nemojte me držati za reč) a još uvek smatram da sam dobro prošao... 40mm akrilni tanjir od Pro-Jecta je u isto vreme koštao nekih 450 GBP što je bilo oko 500€ a ja sam dobio više nego duplo deblji za frakciju cene... Sve se svodi na to koliko kome šta znači i koliko mu vredi... Meni ovoliko vredi, a to mi je dovoljno :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Špric git je na nitro bazi, odmah je iskočio spoj lepljenja aluminijuma i mediapana. Biće tu još dosta šta da se šmirgla, ali ne tako puno kako sam mislio :)post-13-0-90477600-1297705696_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posle dve ruke špric gita, brušenja na suvo sa 120, 240, 360, došlo malo sa vodom na 500 i potom još malo sa gradacijom 1000, poplašeno prvim slojem boje...Dve slike, ista stvar, sa i bez blica... Uživo je mnogo lepše :)post-13-0-14520100-1297868337_thumb.jpgpost-13-0-84918100-1297868345_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:) И ја свашта питам,ко да ћу га ја гледати сваки дан.Мени мало смета кад видим црвени уређај-подсећа ме на неку опасност.Али, ако ће да се сложи са SE EL34 онда је то други падеж :drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislio sam prvo da bude crno. Posle se mislim, polica crna, granit ispod crn, ionako nije bogznakako svetlo, utopiće se crno sa sve pločom i biće bljak.Mislio sam da bude plavo. Gledam plave boje, pa sve ko šerpa ima da bude, ili mexiko plavo kao sivi Yugo. BljakMislio sam da bude zeleno. Gledam zelen zid, pa zeleno smiruje, ali gde bre zelen gramofon. Bljak.Mislio sam da bude belo. Belo je lepo, belo je čisto, belo je nevino, boja snaša i anđela. Bilo bi lepo. A onda će da požuti od laka. Bljak.Mislio sam da bude crveno. Crveno je ok. Kupim crvenu gledajući na uzorak na poklopcu. Uduvam, kad ono tri nijanske svetlije. Jebiga... Bljak.Imam u rezervi crnu mat, zlato i bezbojni lak. Možda i kupim još jedan tamniji crveni... :scratch_head:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ah, da... Disclaimer: Ova osoba ni pod kakvim uslovima i ni na koji način nije povezana sa timom italijanskog proizvođača auta čija je tradicionalna crvena boja znak raspoznavanja na trkama formule jedan. Čak ni ne mari za taj tim... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ah, da... Disclaimer: Ova osoba ni pod kakvim uslovima i ni na koji način nije povezana sa timom italijanskog proizvođača auta čija je tradicionalna crvena boja znak raspoznavanja na trkama formule jedan. Čak ni ne mari za taj tim... :buehehe:

Осим што је модератор :sarcastic_hand: пу,пу,пу :serbvidkakisicl0:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

malo liči na Cake Boss kreaciju, ali bez obzira na to, iskrene čestitke!

Morao sam da googlam da bih shvatio komentar, a sada i razumem šta si hteo da kažeš... Na ovoj bazi

Postavljena slika

samo ručica fali...

:buehehe:

... :blush: ...

Zar je tako loše? :scratch_head:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...