Jump to content

DIY gramofon II


stein

  

66 članovâ je glasalo

  1. 1. Da li ste zainteresovani za samogradnju gramofona?

    • Da, ako nije skuplje od cene novog CD plejera
    • Da, ako tema bude dovoljno informativna
    • Da, bez obzira na cenu i tehničke informacije
    • Ne, to je bacanje para i vremena
    • Ne, previše je zahtevno
    • Ne, gramofon je prevaziđen kao izvor
    • Nisam siguran, ali je zanimljivo
    • Nije mi zanimljivo
  2. 2. Da li vam je ova tema zanimljiva



Preporučeni Komentari

  • 3 months later...
  • Odgovora 703
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Poštovani kolege DIYeri, evo slučajno sam saznao za ovaj forum i oduševio me je vašim entuzijazmom, znanjem i idejama. Sa guštom sam čitao ovu temu premda nisam niti približno još sve pročitao ali vjerovatno budem. Nadam se uspješnim druženjem u nastavku i pišemo si.

Za početak ću postaviti link sa susjednog ovakvog foruma gdje se vodi slična diskusija ali u puno manjem obimu. U sličnoj temi možete vidjeti slike i opise mojeg gramofona kojeg neki članovi već poznaju s vašeg drugog foruma.

Pozdrav.

My link

post-872-0-45404200-1306785429_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zar sam nešto ofarbao!?! :confused1:

ma jok - to je stari fazonkad odgovarajuce sluzbe okrece zid ispunjen grafitima - vrlo cesto prvi sledeci grafit je "dzaba ste krecili !"htedoh reci - dzaba ti linak - ja vec davno skontao temu :sarcastic_hand:zero ce da ti objasni vec - ne moras traziti smisao bas iza svakog posta , na ovijem vorumu ... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma jok - to je stari fazonkad odgovarajuce sluzbe okrece zid ispunjen grafitima - vrlo cesto prvi sledeci grafit je "dzaba ste krecili !"htedoh reci - dzaba ti linak - ja vec davno skontao temu :sarcastic_hand:zero ce da ti objasni vec - ne moras traziti smisao bas iza svakog posta , na ovijem vorumu ... :buehehe:

Što, ako nađe neki smis'o, neka javi...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepo je što misliš da sam ga, ikada, i imao... Pažljivo od Tebe...

Ja to krećem od sebe. Bio sam ubeđen da sve ima smisla kada smo počeli, sada nisam siguran gde se taj smisao zagubio, ili možda nikada nije ni bilo smislenog obrazloženja za sve...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno da se u svemu moze naci smisao, makar to nekome bila najgluplja stvar...Nego, ima li komentara na moju konstrukciju I design, prihvacam primjedbe I predloge?

Ako si video kroz čega sam ja prošao i kakve komentare sam dobijao, ne očekuj mnogo ozbiljnije reakcije. Ovde su sve same šaljivdžije, ali uvek sa najboljim namerama. A što se tvoga uradka tiče,... :hi: (skidam kapu, šešir...)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Salvatore ima li sto novoga u analognom svijetu, na cemu se trenutno radi? Da li je gotova konacna verzija rucke, btw jako mi se svidja ideja I koncept onoga sto radis!

Baza se još suši, da ne kažem, vene. Trenutačno, koliko stižem, sklapam pojačalo a kad prosvira, videću šta ću pre, ručicu ili aktivnu skretnicu... Mada, može to i paralelno, ručicu u firmi a skretnicu kod kuće :) Pre toga, ipak imam sada već gusto nanizan redosled radova na finalizaciji pojačala... Oprez, i ta tema je, kao i ova, prepuna trtljanja koja nemaju veze sa temom :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa recimo da sam jako zadovoljan sa zvukom, ponekad se u nekom sistemu pokaze I izvan mojih ocekivanja. Motore sam razne probavao, uglavnom su to mali DC motori za videorekordere I sl. pa cak I jeftini Mabuchi. Uz dobro napajanje I kontroler zvucna slika moze biti vrlo stabilna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja imam primedbe na kolor shemu, crno-belu kombinaciju ne varim nikako. :Viannen_loungelizard:znaci prefarbati u crveno-belo ili ako je nezgodno zbog lokacije vlasnika, onda u crveno-plavo (pozdrav torcidi). :crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...