Jump to content

Scan Speak| od SP95 preko Jensen do custom, by Shonne


shonne

Preporučeni Komentari

Salu na stranu, lepo sam se smejao veceras. Ocekujem gospodu za simulacije. Da ne bude megalomanija 18 incha, velika kutija...2x8incha velika kutija. Aj da vidim predloge kada budete imali vreme. Pa mozemo da popricamo. 

Ja i dalje tvrdim 55-60L zapremina 🤗

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, shonne said:

Salu na stranu, lepo sam se smejao veceras. Ocekujem gospodu za simulacije. Da ne bude megalomanija 18 incha, velika kutija...2x8incha velika kutija. Aj da vidim predloge kada budete imali vreme. Pa mozemo da popricamo. 

Ja i dalje tvrdim 55-60L zapremina 🤗

Čekamo autora da izmeri T/S parametre :) Nije mi tu tarot špil :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

am using this driver in a current 3-way project (hopefully photos in a build thread when i figuer out how to do that). I am very pleased with its quality, its built like a tank. After actual measurments w/ WT3, modeling in bassbox pro and some test boxes, i came up with 1.1 ft and a 2" port X 10.3". a single 2" ports velocity is way high so i opted for dual 2" ports ( dual 2" instead of larger diam. due to space) at 21.6" each. I have been very impressed with the sound for an 8" "sub" it really digs low and sounds fantastic doing it, but an f3 of 30 hz i dont think so, more like f3 of 38-40. I would not use this driver as a stand alone sub, you can get alot more bang for your buck with a 10" or 12". but if you are looking for a GREAT 8" for a smaller 3-way and have the cash, this one is it.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima raznih simulacija, nesam rekao da ne može manja kutija. Svakako mora sa izmerenim TS parametrima.

Nego od stimulacije je bolje gledati šta su drugi radili sa tim drajverima. Deda onaj Troels, a imam negde i kutiju iz nekog Švapskog magazina. Kolko se sećam, bile su veće malo kutije od 30 litri.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre kupovine Vifa drivera, spazio sam na KP par takvih drivera samo u varijanti sa Al membranama. Jedan je imao malo udubljenje na membrani (bar je tako delovalo na slikama) a drugom je falila guma na magnetu. Nisu bili dovoljno jeftini za to stanje,  pa sam ih preskočio. A i ne volem Al membrane nešto. Ovi Šonetovi su baš ko novi, takve bih svakako oma pazario.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

49 minutes ago, NIXIE said:

Ima raznih simulacija, nesam rekao da ne može manja kutija. Svakako mora sa izmerenim TS parametrima.

Nego od stimulacije je bolje gledati šta su drugi radili sa tim drajverima. Deda onaj Troels, a imam negde i kutiju iz nekog Švapskog magazina. Kolko se sećam, bile su veće malo kutije od 30 litri.

Deda je radio sa 4 ohmsku verziju. 

Nemci su radili sa vecom zapreminom, ali isli na niski rez, 12mH...ne moze to da bude sub. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...