Jump to content

12B4A preamp


Nesic

Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...
  • Odgovora 185
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

skutijano ili na stolu ?kako svira ?

Blue Velvet : http://www.blackdahlia.com/html/tip_44.htmlu kutiji. imao sam neku staru (drvo, gvožđe), prilagodio, i sve ok... za nebilivit.zvuk... sasvim, sasvim ok, iako su lampe krš. inače, preamp iz naslova teme je ipak pobednik.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Blue Velvet : http://www.blackdahlia.com/html/tip_44.htmlu kutiji. imao sam neku staru (drvo, gvožđe), prilagodio, i sve ok... za nebilivit.zvuk... sasvim, sasvim ok, iako su lampe krš. inače, preamp iz naslova teme je ipak pobednik.

hehe - a sto u ovoj temi - kukao ti velvet ....... :)a to da posteno odradjen 12B4 sviri bolje , to ti je svako mogao reci i bez vrachanja:buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Tera me kolega da mu napravim nesto ovakvo a imam 5 komada RCA 6S4A koje kontam da bi mogle ovde da upadnu - Zene, gidjga, p18, ZZZ, i ostalo drustvo, sta mislite?

Kolko se sećam razgovora sa Nešićem on je bio oduševljen ovim preampom ,ja to nisam slušao ,ali sam probao neke jednostruke triode i to fantastično svira (6s3p,6s4p ovu drugu nikako da nabavim par da nastavim sa projektom "mali,malecki single end").Moja jedina zamerka i šta bih ja promenio to je ova ispravljačica 6x5 ,ima ih puno boljih.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne bih da ga mnogo tupim unapred, nego sam mislio jel' ima neku manu na prvu loptu ?

po grafovima - da ne idemo u strasnu ezoteriju :Uak 200VIa 25mAUgk 5Videalno bi bilo da radi sa CCS u anodi ....... a dole za 5-6 V turi 2+2 ledovke ....... ili otpor solo , ako ti treba degeneracije da smanjis pojacanje .da ne izvlacim sa grafa , tu je negde kao i kataloski :mi ~ 16S 4,5mA/VRi 3K6pa racunjaj .....pdf imas na Frank Philipse

post-2-126480107721_thumb.gif

post-2-126480109711_thumb.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

S "malim" zakasnenjem... :clap: Sipi 6S4Aje dobra i retka trioda,doduse malo je vece snage i nije bas linearna za neki mini power ampza driver pitanje...ALIza preamp je jako dobraposto su tu ulazni signali do 4Vp-pi nema veliko pojacanjea unutrasni otpor nije veliki pa ce izazna impedansa biti manja......ima veliku anodu koja je zatvorena a ne polu otvorena i otvorena kao kod vecine trans cevi...to je klasicna cev koja ce po mom misljenju dati vrlo dobar zvukmislim da sam za nju po originalnim karakteristikama napravio spice model?. :clap:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imam ih i ja nekoliko kom, secam se da je to malo veca cev, sa robusnom konstrukcijom u odnosu na klasicne male cevi...i solidno staklo u balonu i bazi...a anoda cetvrtasta i zatvorena kao kod klasicnih power cevi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeste da mi je taj preamp sa 6S4A u redu cekanja, al' moram da ga napravim - obec'o sam coveku. Radoznao sam da na njemu probam gyrator kao anodno opterecenje. 'Ajde ako imas spice model postuj ga molim te, vredelo bi probati :clap:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...al nigde u srbiji odgovarajucih p mosfeta.

Tu divno pasuju irf9610/9620 (i slicni sa 200V Vds max) - imas i jedne i druge po pristupacnoj ceni u Kelco.rs (salju i postom). Nemoj da te zbunjuje sto su "samo" 200V Vds max jer njihova pozicija je izmedju anode i B+, dakle nece "videti" vise od 150V izmedju D i S :clap:Problem bi bio da radis sa B+ od 400V i vise...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tu divno pasuju irf9610/9620 (i slicni sa 200V Vds max) - imas i jedne i druge po pristupacnoj ceni u Kelco.rs (salju i postom). Nemoj da te zbunjuje sto su "samo" 200V Vds max jer njihova pozicija je izmedju anode i B+, dakle nece "videti" vise od 150V izmedju D i S :clap:Problem bi bio da radis sa B+ od 400V i vise...

Stara sam ja krtica...nego me Sale zbunjiva konstantno! :clap:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...