Jump to content

12B4A preamp


Nesic

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 185
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Dakle, ovo ide u kutije joše večeras, a onda krećemo sa novim preampom, takođe sa ovom cevi.@Zen: Koji CCS predlažeš umesto ovog C4S, što je trenutno kod mene? NPN tranzistore?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja bih ipak ostavio 1uF....nije bilo nikakvih problema ni sa 0,47uF - soba 25m2, zvucnici rezani na 45Hz, zvukovno se nije cula razlika sa 0,47uF i Aleph 5 (nisam jedini slusao tak da me se ne optuzi da sam gluh)... na cijevnim uredjajima, tranzistorskim uredjajima pogotovo nema razlike... jedino gdje sa 0,47uF postaje problem je na uredjajima kojima je ulazna imp. oko 10kohm-a.... no tu se promijeni kondic na 1uF.. vise od toga smatram da ne treba ici.... (treba uzeti u obzir i cinjenicu da je ovaj preamp iznimno kvalitetan i da mu mogucnost pokazivanja svoje kvalitete debelo ovisi o upotrebljenim dijelovima sto konkretno znaci da se MORA koristiti vrlo kvalitetan (citaj vrlo skup) kondic na izlazu (kod mene je radio Mundorf SIlver/Gold in oil) - razlika u cijeni izmedju 0,47u, 1u ili pogotovo 3,3uF je prilicno velika a razliku u zvuku (mislim na rezanje bas podrucja) mogu sa 99% sigurnoscu tvrditi da necete cuti na sva tri ponudjena modela pojacala u svim normalnim okolnostima u kojima svi mi slusamo....dakle, ja ostajem na 1uF a vama od volje :rofl: :rofl: :punk:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:rofl::rofl: hehehehehe.... ozbiljno - slusali smo u prvoj varijanti, kada je moje tadasnje pojacalo imalo 47k na ulazu, sa 0,47u na Aleph 5 - radilo super - vec slusnih limitacija... taman kako treba... u 25m2 sobe..... potkrovlje - najveca visina sobe 4m... no problem.... no, ipak - treba ici na 1uF.. to je dovoljno - sve ostalo je preskup sport ako se uzima posteni vezni kondic...3,3uF od Mundorfa (Silver/Gold in oil) je tocno duplo skuplji od 1uF koji je i ovako da padnes u nesvjest :punk:;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

po zahtevutrafo - sta god imas - da da od 185 do 220Vdc posle graetz-a , min 200mA za oba kanala , ili min 100mA po kanaludakle - sve ovo nacrtano - po kanalusam shunt deo rega je relaksirano napravljen , jer to omogucuje konstrukcija aktivnog dela preampa sa CCS kao load

post-2-126192784202_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...