Jump to content

12B4A preamp


Nesic

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 185
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

:happy64::happy64::buehehe:;)

masa ti je uvek na zadnjem kondu

prouci malo napajanje mog VOT-a - sta bi bilo da sam se zajebucnuo i spojio masu bilo gde sem na kraju ?

lenstino - sve resavamo opisno - uzmi i nacrtaj jedinstvenu semu , izedituj vrednosti da odgovaraju realnim .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Problem bruma otkriven...sramota me da kazem kako :happy64: Lm317 ccs grejanje...pizdeo malisa...prestao kad sam ga dotakao termo sondom od dmm-a.Zaboravio se pa stavio ruby zlh na izlazu...sad ce 1u simens mks blok da uleti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pazi sad ovo...to se desava samo ako je dmm preko mase spojen na ctm....dal dotakalo sam lm il alu oklop psu elkova grejanja!?!Stavio 1u na izlazu i opet isto...Podizanje na potencijal?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

100nF direktno od in pina na masu , 100nF direktno od out ( u ovom slucaju adj pin) na masu ;podizanje na potencijal si ionako morao vec uraditi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je vec odradjeno i ista prica...Sad sam preslozio klasicam lm naponski reg sa trimerom....ista prica.Prestane kad dotaknem bilo sta metalno na regulatoru...dal alu oklop kondova dal lm.Sad cu probati i podizanje na potencijal.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prestane kad dotaknem bilo sta metalno na regulatoru...dal alu oklop kondova dal lm.

Prijatelju, OlmajtiZeEm će te samo natjerati da učiš!!! :buehehe: Lijepo ti zalemi pipalicu na otaj reg i mirna Bosna! :happy64: :happy64: ;):) za obojicu!Jedva čekam da sredite stvar, pa da malo čitam opis gotovog uređaja!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prijatelju, OlmajtiZeEm će te samo natjerati da učiš!!! :) Lijepo ti zalemi pipalicu na otaj reg i mirna Bosna! :happy64: :happy64: :buehehe::cheers: za obojicu!Jedva čekam da sredite stvar, pa da malo čitam opis gotovog uređaja!

Stoji mi krokodilka od centralne tacke mase do lm...slusam tako ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uz mogućnost da vas opet nasmijem, ovaj put je moje pitanje za ozbiljno. Meni to izgleda kao da nije u pitanju nekakav "višak" mase koji stvara petlju, nego kao manjak - možda si negdje previdio da masa NIJE spojena, pa kad ju spojiš pipalicom ili krokodilkom onda sve fercera?Samo glupo laičko pitanje s moje strane...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajme mene ovako...Podigao potencijal grejanja za nekih 48v i brum nestao potpuno. :happy64: Imam nekog vazduha u hornama al kad se priblizim...necujno ovako.Nego i dalje mi membrana zvucnika seta u + i -......sta bi tu moglo biti?Svira fantasticno...detalja, prostora, dinamike...al sve uglaceno, peva prosto. Na horne leglo fantasticno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vazduha ima jer gyrator (a čini mi se i CCS) kod ove cevi samu tera na maksimalno pojačanje, a još i kond u katodi. I kod mene se javljao, ali ne preterano za brigu. Dakle, nije ovo cev za phono :happy64:Možda da staviš te gyratore tik uz cev, što bliže. Ja sam imao problema sa C4S za tu cev kad mi je MJE350 bio povezan zicama do do PCB-a gde je cev (oko 5-6 cm). Kad sam ga prebacio na PCB, uz samu cev, sve je bilo stabilno. Moguće da gyratori "dišu", malko osciluju.A što se tiče zvuka, čuo si, iluzija :happy64:Aj živeli!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajme mene ovako...Podigao potencijal grejanja za nekih 48v i brum nestao potpuno. :happy64: Imam nekog vazduha u hornama al kad se priblizim...necujno ovako.Nego i dalje mi membrana zvucnika seta u + i -......sta bi tu moglo biti?Svira fantasticno...detalja, prostora, dinamike...al sve uglaceno, peva prosto. Na horne leglo fantasticno.

toliko o izbegavanju inzenjerske praxe podizanja grejanja na potencijal :happy64:rasprezanje napajanja ili udaljenost gyratora od cevi je razlog disanja membranaposalji vod od gyratora oklopljenim kabelom do anode i nadaj se da ti je layout gyratora OKizracunaj RC clan za nekih 150KHz i stavi u paralelu gyratoru , za slucaj daima nekih VF oscilacija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam hteo da izbegnem...vec zaboravio u startu.Videcu da gyratore montiram sto blize prednjoj stranici odmah iznad cevki. A ni sa rasporedom elemenata gyratora se nisam bash usrecio.Al svira fantasticno!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...