Jump to content

Hi-end Hi-eff system


chakija

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 485
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Hm...evo mog predloga:Zadrzis Pencil-e sa sve Alpair-ima u njima, kupis par Beymi koje bi sluzile kao bas potpora (da ne kazem subwoofer-vise kao woofer). Napravis posebne kutije za Bayme, stavis ih do Pencila, i imas ono sto Pencilima ide malo teze: Bass!Posle mozes da se igras skretnicom, kako ces to sloziti, ali sa najmanje ulaganja, mozes dobiti dobar zvuk, Ako ti se ne svidja, opet imas par Pencil-e, a Beyme prodas kao subwoofer...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aaaaaaaa brate, mozes li da se setis odakle si krenuo? cuo si econo, zapalio se, alpair-e vec imas, narucio kompresione i levci ti stoje.. jel toliko daleko od pameti da uzmes par 12ica koje bi mogle dovoljno dobro da rade kao helperi alpair-u i kao midbass u econow-u ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aaaaaaaa brate, mozes li da se setis odakle si krenuo? cuo si econo, zapalio se, alpair-e vec imas, narucio kompresione i levci ti stoje.. jel toliko daleko od pameti da uzmes par 12ica koje bi mogle dovoljno dobro da rade kao helperi alpair-u i kao midbass u econow-u ?

Upravo sam i ja to mislio. Kupi par 12-tica, napravi EW, ali neka skretnica, ozicenje, bude van kutija, tako da 12-ticu moze koristi i kao EW i kao bas helper za Pencile, tako da ces imati dva para dobrih zvucnika sa razlicitim konceptom, svaki sa svojim carima i nedostacima, i onda zavisno od muzike i raspolozenja, biras koji ces slusati (ne znam zasto mi se opet svaja vrzma po glavi, mada nema veze s'temom :buehehe: )
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako je po Gaggggggggici i Zvuletu ........ Chakiji visokotonci i ne trebaju :buehehe:

progutao sam par stapica za usi, nije smesno.. i sad sam dosao na ideju da razbusim EV i da mu napravim leziste za acin ribon..uzme li mi neko patent ima da ga prosledm na lecenje kineskom terapijom (to je ono kad vas stave na stub srama, bosonoge, namazu tabane solju pa puste besnu kozu da vas usmrti lizanjem soli..) :oke:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel sonide imaju na kraju ili nemaju sorting ring?Ja sam na korak da prelomim i pazarim sonide, samo čekam graf of čika Varge.U startu sam planirao da napravim BR kutiju odvojenu od horne, tako da će biti eksperimentisanja sa alpairima :).Ne znam jbg... ona beyma 12b100 mi je stvarno dojajna, ali problem je što je nemaju u PSP-u na stanju i ko zna kada će je biti.Ne znam što je tolika frka da sviraju do nekih 1,5 KHz kada u hvaljenim JBL 4430 woofer ide do 1KHz ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fina jedinica za dvosistemac ta SWR300. Ja bih to ubacio u kompresiju sa varioventom, tj. možda i varijantu BR-a sa višom frekv. BR tjuninga (Fb) gde bi moglo da se podešava niskotonsko područje sa varijantama: 1. potpuno otvoren tunel; 2. u tunelu sunđer male gustine; 3. u tunelu sunđer veće gustine: 4. potpuno zatvoren tunel. Tako se dobije raličit oblik freq. odziva na najnižim frekvencijama od najećeg SPL-a za varijantu 1. do nižeg SPL-a u varijanti 4. Izabere šta najbolje odgovara u određenoj prostoriji.Naravno, išao bi i odgovarajući visokotonac slične efikasnosti kao i bass, i rez u zoni oko 2 kHz, ili malo niže. Xmax jeste samo oko +/-1,6 mm ali sa tolikom membranom i efikasnosti i višom Fb tj. Fc frekv. ti hodovi sa nekoliko Watti snage ne bi ni bili preko Xmax-a.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... jel toliko daleko od pameti da uzmes par 12ica koje bi mogle dovoljno dobro da rade kao helperi alpair-u i kao midbass u econow-u ?

Koje 12" ??? Kao što sam već rekao, bejme koje sam slušao nisu opcija jer im je cena otišla ne normalno gore. Takođe, eminence deltalite 12" nije opcija zbog istog razloga, a i one se teško mogu nabaviti u nas. B&C nema ništa od 12" i 15" a da može da dovati 40Hz u nekoj normalnoj kutiji. Beyme ovi iz PSP-a teško nabavljaju, uglavnom ono što je interesantno nema na lageru. Zid jbt... Sonido pobeđuje i u ovom aspektu.Na kraju ću popizdeti i uzeti prokleti eminence sa limenom korpom :P
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kao bass u paru sa Alpair 7 može i neka hifi jedinica od 8" (4 Ohma). Taj Alpair 7 ima eff. 84 dB. Za kućnu upotrebu je bolje uzeti neku manju bass jedinicu labavijeg kretnog sistema. I spakuje se pasivna varijanta: bass + FR sa rezom u području 200-300 Hz.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako je po Gaggggggggici i Zvuletu ........ Chakiji visokotonci i ne trebaju :buehehe:

Stoj... Stani.... Ne govori više.... Osetićeš gnev hiljada i hiljada bengalskih komaraca ako bacim anatemu na tebe :wizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...