Jump to content

Sta ste udomili od drajvera i zvucnika u skorije vreme.....


Mikorist

Preporučeni Komentari

uskoro bih trebao da poboljsam muzikicu u mom vw b3

tim u vezi reko da vidim sta je u tabli i nadjoh nesto slicno, jako slicno ovom

http://www.ebay.it/itm/SONAVOX-XL-100P-COPPIA-ALTOPARLANTI-COASSIALI-10-CM-SPECIFICI-PER-FIAT-600-/181200927879

koaksijalac, pise max 80w i 4ohm

 

prostor je 10cm, mislio sam ako ima neka bolja varijanta za male novce polovna da se nadje da je ubacim, ili su i ovi dobri u odnosu na konkurenciju do 20e par?

je li vidjao neko ovo?

membrana mi deluje kevlarska, lakirana

 

sad vidim da su kopija ciare

http://www.vendiamoperte.it/default.asp?l=1&cmd=getProd&cmdID=1150

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Ostao sam duzan za zvuk Corala,jer su pravo od mene isli na pregled,ali nikad nije kasno:)Zvuk je predivan starinski,da ne kazem vintage,i vise podseca na Jbl,ili Altec,nego na kasniju japansku proizvodnju.Zvuk veseo,i svecan,svega u izobilju,odmah na prvu,kutija kompresiona,i vesanje platneno,mislio sam da ce faliti basa,ali sve je tu gumeno i lepo,do 9 sati na potenciometru bas se i ne pomera sa mesta,samo peva,to jos nisam imao.Kad oseti dobar snimak,toliko ga mirno i nonsalantno predaje dalje u prostor,da sam zaista zadovoljan.Na zalost na netu nema skoro nista o njima,tako da nisam mogao da saznam nicije impresije po forumima,ali bitno je da je zadovoljstvo tu,u smislu,da ne letim sa pesme na pesmu svaki minut,da ne pojacavam smanjujem,cesto,i da mi je udobno u fotelji i ne bih ustao duugo.Eto :)

post-1130-0-80357400-1386896768_thumb.jp

post-1130-0-77719700-1386896792_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pitaj Nešić-a koliko su mu poverenja ulili... napravio je kutije i stavio ih na oglase posle 15 dana :(

Zvučnici se prave matematikom, ne poverenjem ;)

 

Joj, ja tek sad vidim šta sam ovde bio napisao. Mislio sam na to da kolega sa foruma Neskor bio napravio Troelsov TQWT pa ga je vrlo brzo bacio na oglase.

Ja sam bio provukao te Troels-ove TWQT kutije kroz simulaciju u MJK sheetovima i dobije se ocajan odziv. Ne znam stvarno ko je Troelsu računao te kutije. Ima tamo i loših projekata.

 

Izvinjavam se Nesic-u

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Joj, ja tek sad vidim šta sam ovde bio napisao. Mislio sam na to da kolega sa foruma Neskor bio napravio Troelsov TQWT pa ga je vrlo brzo bacio na oglase.

Ja sam bio provukao te Troels-ove TWQT kutije kroz simulaciju u MJK sheetovima i dobije se ocajan odziv. Ne znam stvarno ko je Troelsu računao te kutije. Ima tamo i loših projekata.

Troelsove TQWT ili DTQWT koje je pravio @neskor ?

Ako su ove druge, slusao sam ih uzivo kod prijatelja sa McInstosh MA 2275 integralnim pojacivacem i North Star kombinacijom DAC/CD Transport i to svira vrhunski.

Nisam gledao, ni video te simulacije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Odličan srednjetonac.  :oke:

 

Šta će da bude bass i visokotonac?

Boki, to vec postoji...on ce da menja audax pr 170 mo, koji je jako dobar, ali ne moze da dobaci do 200 - 250Hz. Dotle radi PD 158 u scoope kutiji - po fab. predlogu, u toj kutiji on strmo pada na 250Hz. PHL ide bez problema dotle, a gore je TPL 150, kazu na puno mesta da je to dobar par...videcemo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Joj, ja tek sad vidim šta sam ovde bio napisao. Mislio sam na to da kolega sa foruma Neskor bio napravio Troelsov TQWT pa ga je vrlo brzo bacio na oglase.

Ja sam bio provukao te Troels-ove TWQT kutije kroz simulaciju u MJK sheetovima i dobije se ocajan odziv. Ne znam stvarno ko je Troelsu računao te kutije. Ima tamo i loših projekata.

 

Izvinjavam se Nesic-u

Kao sto kaze Doktor,neskor je pravio DTQWT.Stoji da je TQWT slicna stvar no ipak....

Ni na Troelsovim merenjima odziv nije savrsen a kakav je zvuk u praksi...?Da ne bismo polemisali na prazno sklepacemo pa cemo videti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Boki, to vec postoji...on ce da menja audax pr 170 mo, koji je jako dobar, ali ne moze da dobaci do 200 - 250Hz. Dotle radi PD 158 u scoope kutiji - po fab. predlogu, u toj kutiji on strmo pada na 250Hz. PHL ide bez problema dotle, a gore je TPL 150, kazu na puno mesta da je to dobar par...videcemo

 

 

Možda se pominjalo ali sam zaboravio.....šta je scoope kutija? Proizvođač preporučuje (sa čime se slažem) da taj bass ide u horn loaded ili band-pass kutiju.

 

U pasivi tu ne može da se nagura više od (realnih) 94-95 dB sa jednom bass jedinicom....tako da bi u toj kombinaciji morala aktiva, ili jedno 2-3 komada po kanalu....

Šteta tako velike bass jedinice, a da se na kraju nema dublji bass. Fs je iznad 40 Hz, dok je kruto vešanje, mali Vas, a pri tome je nizak Qts (0,205) 

 

Taj PHL ima jako kruto vešanje, veliki BL, eff. je oko 97 dB, rezonantna je iznad deklarisanih 90 Hz, možda je čak i 150 Hz, oko 500 Hz u odzivu već ima neki break-up, ispod 500 Hz je barem 2-3 niži u frkv. odzivu nego iznad, a već od 250 Hz kreće odziv još (značajno) da opada. Nisam siguran da će to moći da se upegla na zamišljeni način. Ali, dobro, pozdravljam proces učenja. Bilo bi dobro da se urade merenja i T/S parametara i frekv. odziva. Može taj 2520 dobro da svira, ali mi se čini ipak na području 300-2000 Hz, uz nešto malo trikova i korekcija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

o

i u  novoj godini sve po starom. ljudi prave, imaju rezultate, boki cita i teoretise. nidje veze. 

 

 

Upravo je suprotna situacija. Ja imam okačenih nekoliko uspelih autorskih projekata, koji dobro zvuče, mogu da se vide i čuju, svako može da ih pravi ako želi.

Slabo nešto vidim dobro osmišljenih projekata na forumu. 

Jesi li ti napravio nekoliko kutija za bass područje sa Beyma koje su sve bile promašaji, pa te zato ovo kopka?

Genijalno si zaključio da matematika i proračuni ničemu ne služe, jer eto ti ne znate šta i kako treba da se izvede. Fizika nije propala zato što je ti ne razumeš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne, nego se nepozvan guras tamo gde vec postoji prakticno znanje, merenja, koncepcija i uspesna resenja. covek sigurno nije isao na ovu koncepciju prateci pisanije ovde vec tamo gde je davno otkrivena sva topla voda vezana i za scoop bas, i za ovaj PHL drajver, i za TPL beymu. ako postoji neko ko je ovde u procesu ucenja mnogo vise si to ti a ne onaj kome se obracas (milovan) koji nije slucajno i napamet kupovao ovo sto je kupovao.

 

ne znam sta tacno smatras pod autorskim projektima, u mojoj knjizi autorski projekti podrazumevaju ozbiljno autorstvo tj stanovite inovacije. imas ljude na forumu koji imaju autorske projekte koji nisu samo 2 ili 3 sistemska bas refleks kutija sa odabranim drajverima, koliko god dobra bila.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E to je ono što ti i mnogi ovde na forumu koji nešto kao pokušavaju, ne shvatate - ne postoje "uspešne koncepcije" koje mogu da se "portuju" na malo drugačije jedinice i kutije. Sve to ima prednosti i nedostatke, a da bi se raspravljalo o njima treba znati mnogo toga. Sve su to varijacije rada proistekle iz osnova, promišljanje procesa i dešavanja, pa koncepti i proračuni. Kako je King uradio sheets u MathCAD-u, nego postavljanjem sistema preko objekata i prenosnih funkcija, i na kraju matematički model? Nikako shvatiti, zato i ima toliko promašaja. Trebalo je da učiš fundamentalne nauke, ali si zbrisao sa mašinca, i sada se slikaj bez: Fizike, Akustike, Mehanike Fluida, Teorije Oscilacija, Automatskog Upravljanja, itd. a primenjenih u praksi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Par JBL 2226. Nije da mi treba ali bilo je to jace od mene :)

 

 

Na kraju ce to neko sa foruma da uzme. Bolje je tako nego da ode u PRO primenu gde ce da pripale zvucnike.

 

 

Paše i početniku jer lako može doći do gotovih nacrta za seven Pi, ako ne želi smarati stare iskusnjare na forumu. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...