Jump to content

Sta ste udomili od drajvera i zvucnika u skorije vreme.....


Mikorist

Preporučeni Komentari

post-1259-0-26871500-1389541298_thumb.jp

 

post-1259-0-79167100-1389541370_thumb.jp

 

Dobio na poklon philips ad160/t4-takozvano riblje oko, medjutoa originalne plasticne kalote su progorele od temperature namotaja. Dosao sam u posed svilenih kalota koje sam prelepio na originalne spulne, svira svilenkasto, jedino imam nedoumicu oko centriranja, posto su kalote nalepljene na parce plastike koja se pomera na sve strane nisam siguran dal sam centrirao kako treba. Inace kad sviraju ne krce i ne bruje , sto ce reci ne kace namotaji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pusti 50-60Hz (ali jako tiho! - možda tek delić W) bez skretnice i prisloni zvučnik na uvo. Morao bi da čuješ jasan bas bez krčanja ili bilo kakvih drugih "smetnji". tako znaš da je nacentriran zadovoljavajuće dobro.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
  • 4 nedelje kasnije...
  • 1 month later...

Evo i ja nesto da udomim,inace u pitanju je musko:) Mitsubishi/Diatone DS30B.To stvarno lepo svira,i trenutno se uhodava,jer je verovatno dugo stajalo negde.Jedino ne znam,da li platneno vesanje treba da bude kruto ili mekano,jer, ovo je tvrdo kao kamen?

Imao sam Coral-e kojima je vesanje meko kao svila,i fostex-e takodje,a s druge strane neke stare Fisher kutije koje su imale takodje platneno vesanje,isto je ovako bilo tvrdo i profilisano.

post-1130-0-46145200-1399748383_thumb.jp

post-1130-0-12212300-1399748991_thumb.jp

post-1130-0-81658600-1399748998_thumb.jp

post-1130-0-75284600-1399749002_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hocete da kazete da ono nije prirodno bilo impregnirano i tvrdo?Ja nisam nikad video novo vesanje,ali sam video debljih i tanjih.Ko ce ga znati,sta je tu je:)

U zvuku ne vidim neke anomalije,i basa ima,ali koliko ga izvorno ima to ne znam.Posto je to iz 77 godine,mislim da su svi prvi vlasnici pomrli:)),tako da cu da ostanem uskracen za odgovor..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako si ti zadovoljan kako to sada radi , ne diraj, to je moj savet. Platnena vesanja mogu da budu i tvrda. Jeste neobicno posebno za te godine iz hifi sveta (ne pro) ali je moguce.

 

Hocete da kazete da ono nije prirodno bilo impregnirano i tvrdo?Ja nisam nikad video novo vesanje,ali sam video debljih i tanjih.Ko ce ga znati,sta je tu je:)

U zvuku ne vidim neke anomalije,i basa ima,ali koliko ga izvorno ima to ne znam.Posto je to iz 77 godine,mislim da su svi prvi vlasnici pomrli:)),tako da cu da ostanem uskracen za odgovor..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zorane,sta mislis ti o ovom vesanju?Dao sam sliku.To nije kamen,ali je kao ustirkano.Moze da se udubi prstima,ali se ne ponasa elasticno,nego kao kad neko ustirka kragnu da stoji u tom obliku.Mogu ja da ga omeksam,ali da ne napravim zlo,posle nema nazad?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zorane,sta mislis ti o ovom vesanju?Dao sam sliku.To nije kamen,ali je kao ustirkano.Moze da se udubi prstima,ali se ne ponasa elasticno,nego kao kad neko ustirka kragnu da stoji u tom obliku.Mogu ja da ga omeksam,ali da ne napravim zlo,posle nema nazad?

Pa izgleda da je OK? mislim da nema potrebe menjati? Ako bas hoces da zamenis mislim da je veca verovatnoca da nadjes tkvo tvrdje nego mekano tog oblika...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hocete da kazete da ono nije prirodno bilo impregnirano i tvrdo?Ja nisam nikad video novo vesanje,ali sam video debljih i tanjih.Ko ce ga znati,sta je tu je:)

U zvuku ne vidim neke anomalije,i basa ima,ali koliko ga izvorno ima to ne znam.Posto je to iz 77 godine,mislim da su svi prvi vlasnici pomrli:)),tako da cu da ostanem uskracen za odgovor..

 

 

nadji negde ili jako tanko gumeno ili normal sundjerasto vesanje i zameni

 

lepkovi bilo sta , samo ne smeju biti neopren osnove (tigar snif lepak) , jer izaziva vitoperenje vesanja

 

recimo malko razredjeni lepak za drvo radi posao

 

osnova svega je da krutost sistema diktira centrator (donje vesanje ) , nikad surround ( gornje vesanje)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nadji negde ili jako tanko gumeno ili normal sundjerasto vesanje i zameni

 

lepkovi bilo sta , samo ne smeju biti neopren osnove (tigar snif lepak) , jer izaziva vitoperenje vesanja

 

recimo malko razredjeni lepak za drvo radi posao

 

osnova svega je da krutost sistema diktira centrator (donje vesanje ) , nikad surround ( gornje vesanje)

A sta bi se desilo ako bih ovo platneno koje izgleda kao iz prodavnice,razradim nekim silikonskim premazom,ili necim slicnim?Ostane nauljeno i mekano?Znaci po tebi definitivno ne sme da bude tvrdo gornje vesanje?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne sme da bude tvrdo

 

poenta je naci rastvarac na koji reaguj impregnat vesanja

 

uvek krenuti od manje agresivnih - alkohol pa nadalje .......... zavrsavajuci sa acetonom i slicnim ako prethodno ne reaguje

 

kad nadjes rastvarac i uklonis sav  stari premaz , ostaje maltene golo platno ( u tvom slucaju je platno)

 

onda se ide nanovo sa impregnacijom ........ a tu neka ti je Bog u pomoci sa domacim serviserima zvucnjaka

 

sve sam nuklearni naucnik

 

procitaj ovo za iskustvo : http://www.zenmod.in.rs/loudspeakers/tannoy-k3809-hardened-cloth-surround-issue-solved/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne sme da bude tvrdo

 

poenta je naci rastvarac na koji reaguj impregnat vesanja

 

uvek krenuti od manje agresivnih - alkohol pa nadalje .......... zavrsavajuci sa acetonom i slicnim ako prethodno ne reaguje

 

kad nadjes rastvarac i uklonis sav  stari premaz , ostaje maltene golo platno ( u tvom slucaju je platno)

 

onda se ide nanovo sa impregnacijom ........ a tu neka ti je Bog u pomoci sa domacim serviserima zvucnjaka

 

sve sam nuklearni naucnik

 

procitaj ovo za iskustvo : http://www.zenmod.in.rs/loudspeakers/tannoy-k3809-hardened-cloth-surround-issue-solved/

Ok ne zelim da davim,ali ja nemam emulziju preko vesanja,vec je tako kao na slici,cisto platno samo se stvrdnulo,ja mogu da ga omeksam silikonom i ono ce postati mekano.Meni vise ide u prilog da originalna vesanja,ne skidam nego ih samo omeksam.Samo me je bacilo u nedoumicu to da nije fabrika stavila te tvrdoce vesanja,iz razloga preciznijeg basa?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mislim da nije uputno menjati vesanje pre merenja parametara?

Ako nije osteceno. A i to sagledati u odnosu na centrator. Ako je centrastor tvrdji a vesanje premekano,

remetice se hod coila, ima da se trese...

Drugo stavljanje mnogo mekseg vesanja remeti TS parametre zvucnika. Smanjuje se rezonantna F, povecaa Vas,

smanjuje se mehanicki Q faktor i drugo, pa onda vise driver ne odgovara tom kabinetu. Vec mora ici u drugi,uglavnom veci, i sa drugim otvorom.Tako da se u sustini dobija i jos manje niskih F...

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...